Havva Gülsüm Tanrıgül, Nazar Duası Oku Yorumu


Selamun AleykümBen Din kültürü ve Ahlak bìlgisi hocasıyım. Bu dua, nazardan korunmak için okunan bir duadır. Nazar gerçekten vardır. Nazardan korunmak içindir.

Havva Gülsüm Tanrıgül, 15.2.2014 Tarihinde Yazdı
Cevap Ekleyin
İsminiz :
Cevabınız :
E Posta Adresi : (Sitede Yayınlanmaz)
İnsanmısınız ? :
Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
Gönderin :

yurne
21.5.2016
Allahın rahmeti ve bereketi üstünüze olsun selamın alleyküm herkese nazar gerçekte var ama tanımını doğru yapamadığımız için bu durum farkına varamıyoruz ,insanoğlu sesten ve görüntüden etkilenen bir varlıktır bunu hepimiz biliyoruz ama nasıl onu bilmiyoruz sesin tanımını iyi yapmak lazım ses değişik tonlarda evrende dolasmaktadır ve biz belirli tonlara karşı duyarlıyız bellı frekansta olan seslere ve belirli ritimdeki seslere tepki veriryoruz aslında tepkimeye uğrayan biz değil içimizdeki ruhdur vesvese denen ve nazar dediğimiz olayda budur kitap ehli denen varlık bizim duyamadığımız sestonlarıyla seslenmektedir yuksek ses dınlemekten devamlı (müzik,şarkilar,şehir gürültüsü )kulak düşük frekanslara duyarsızlasır buda oysa güzel olan sesler faydalı sesler düşüktonda olanlardır bu boyle dahada detaylandırım ama okumaktan sıkılmayın Gözle nazara gelince sesle aynı olan ozellik burdada mevcut gözlerimiz herşeyi en ince detayına kadar görebilmektedir hatta bizim görmediğimiz pekçok cismi aslında biz görüyoruz sadece göze yansıması okadar hızlı oluyorkı farketmiyoruz tv de 1 saniyede 24 kare resim serıt gıbı gecer 23. kareye cok korkunc bır resım koyarsanız ızleyıcı bunu farketmez ancak gorur bılınc hafızasına alır daha sonra okorkunc resım benzer bır goruntu gordugunde beynınde canlanır birisi sana kotu baktıgında aslında senın zıhnınde canlanan o resım senı korkuya ıter karsıdakının bakısı değil etki tepki meselesi. konu cok daha derin ama en kısa bukadar oluyor kusura bakmayın


 

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Ekim - 2017