Siğil Duası Okunuşu ve Anlamı
09 Temmuz 2024

Siğil Duası Okunuşu ve Anlamı

Siğil duası, elde, ayakta ya da vücudun farklı alanlarında çıkan siğillerin yok olması için okunan bir duadır. Siğil duası, belirli sayılarda okunarak ve bazı ritüellerle uygulanır. Bu makalede, siğil duasının okunuşu, anlamı ve uygulanış yöntemleri hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız.

Siğil Duasının Okunuşu

Siğil duası, Zuhruf Suresi'nin 79. Ayeti olan "Em ebremu emren fe inna mubrimun" ayetidir. Bu dua, siğillerin üzerine okunarak uygulanır. Siğil duası 3, 5, 7 veya 40 defa okunarak, işaret parmağının siğillerin üzerinde gezdirilmesi, siğillere üflenmesi ve siğillerin kenarlarının kalem ile çizilmesi ile siğiller Allah'ın izni ile geçecek, Allah şifa verecektir.

Siğil Duasının Anlamı

"Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak ki asıl biz, işi sağlam tutanlarız." Bu ayet, Allah'ın kudretini ve her şeyin O'nun kontrolünde olduğunu vurgular. Siğillerin geçmesi için yapılan dua, Allah'ın izniyle şifa bulmayı amaçlar.

2. Siğil Duası

"Ve yes'eluneke anil cibali fe kul yensifuha nesfa. (105. Ayet) Fe yzeruha kaan safsafa. (106. Ayet) La tera fiha ivecen ve la amta (107. Ayet)." Bu ayetler, Taha Suresi'nin 105, 106 ve 107. Ayetleridir.

Anlamı:

"Rasulüm! Sana dağlar hakkında sorarlar. De ki! Rabbim onları ufalayıp savuracak. Böylece yerlerini dümdüz, bomboş bırakacaklar. Orada ne bir iniş ne de bir yokuş göreceksin." Bu ayetler, Allah'ın kudretini ve her şeyin O'nun kontrolünde olduğunu vurgular.

Uygulama Yöntemi:
  • 3 adet arpa ya da buğday çubuğu alınır.
  • Çubuklar siğillerin üzerine sürülür.
  • Yukarıdaki ayetler okunur.
  • Çubuklar bir yere gömülerek çürümeye bırakılır.
Çürüyen çubuklar ile siğiller Allah'ın izni ile geçer.

3. Siğil Duası

"Senesimuhuuu ale-hurtum. İnna belevnahum ke ma belevna ashabe'l-cenneh, iz aksemu le yasri munneha musbihin ve la yestesnun. Fe tafe aleyha taifun min rabbike ve hum naimun. Fe asbahat ke's-sarim." Bu dua, siğillerin geçmesi için okunan başka bir ayettir.

Anlamı:

"Biz yakında onun burnuna damga vuracağız. Biz, vaktiyle 'bahçe sahiplerine' bela verdiğimiz gibi, onlara da bela verdik. Hani onlar, sabah olurken onu devşireceklerine yemin etmişlerdi. Onlar istisna da etmiyorlardı. Fakat onlar daha uykudayken Rabbinin katından kuşatıcı bir afet bahçeyi sarıverdi de Bahçe kapkara kesildi." Bu ayetler, Allah'ın kudretini ve her şeyin O'nun kontrolünde olduğunu vurgular.

Ekstra Bilgiler

Siğil duası, sadece fiziksel bir uygulama değil, aynı zamanda manevi bir şifa arayışıdır. Dua ederken niyetin temiz olması ve Allah'a olan inancın tam olması önemlidir. Ayrıca, siğil duasının yanı sıra tıbbi tedavi yöntemlerini de ihmal etmemek gerekir. Siğillerin geçmesi için hem manevi hem de tıbbi yöntemlerin birlikte kullanılması daha etkili olabilir.

Bu makalede, siğil duasının okunuşu, anlamı ve uygulanış yöntemleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Siğillerin geçmesi için yapılan dualar, Allah'ın izniyle şifa bulmayı amaçlar. Unutmayın ki, her şey Allah'ın izniyle olur ve dua ederken niyetinizin temiz olması önemlidir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Sibel

28 Mayıs 2024 Salı

Elimin üstünde iki sigil vardı bu duaları okuyup etrafını kalemle çizmiştim ve bir hafta içinde kaşınıp yok olmaya başladı herşeyin ilacı dua

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Sibel,

Duaların gücüne inanmak gerçekten önemli ve güzeldir. Senin yaşadığın bu olumlu değişim de bunun bir kanıtı. Umarım sağlığın hep iyi olur ve duaların hep sana şifa getirir.

Sevgiler,
[Senin ismin]

2. Cevap
cevap

Banu

Nasil yaptinda gecti bende var sigilde

soru

pervin

27 Mayıs 2024 Pazartesi

Yüzümde çok siğil var.ilaç kullanıyorum geçmiyor.Buğday gömme duasını iki kez yaptım siğiller iyileşmedi.Buğdayları ağaç kenarlarında gömmüştüm bu arada.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Pervin,

Geçmiş olsun, siğiller gerçekten rahatsız edici olabilir. Dua ve alternatif yöntemler bazen etkili olmayabilir. Belki bir dermatoloğa görünmeyi düşünebilirsiniz. Doktorunuz size farklı tedavi seçenekleri sunabilir. Umarım en kısa sürede şifa bulursunuz.

2. Cevap
cevap

Seda

Yazımızda bulunan duayı talimatlara uygun okuyun. Sonrasında size vereceğim yöntemlerden denerseniz geçecektir. Elma sirkesini pamuk veya onun kadar yumuşak bir şeye sıkın sonra siğilinizin üstüne tutun ister yapıştırın ve bekleyin. Sarımsağı dövün ve 20 dakika bekletin bir kaç gün deneyin. Limondan bir kaç damla sıkın ve ovalayın soğuk suyla yıkayın.

soru

emekli imam hatip

25 Mayıs 2024 Cumartesi

geçen bir kardeşimizin göz kapağının üzerindeki uzamış siğili okuduk biizninnahiteala geçti ve 2 cm uzunluğundaki siğil düştü

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Çok ilginç bir deneyim paylaşmışsınız, Emekli İmam Hatip. Şifa bulmanıza vesile olan bu durum gerçekten de mucizevi. Allah şifa versin.

2. Cevap
cevap

Aylin

Oglumda var okurmusunuz

soru

ALLAH HERKES TEN RAZI OLSUN

24 Mayıs 2024 Cuma

ya benim alnımda iki tane yan yana yapışık siğil vardı ve dün uykuda çarpmışım bir tanesi koptu. birsürü kan aktı peki bu yayılırmı etrafına bilgisi olan yazsın nolur. peki yayılmaması için ne yapmalıyım bide bir tanesi hala var ve ben bu daları denedim ve geçmedi beni bilgilendirirmisiniz ALLAH RAZI OLSUN...

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba, siğillerin kopması durumunda yayılma riski olabilir. Bu nedenle hijyenine dikkat etmelisin. Kopan bölgeyi temiz tut ve mümkünse bir antiseptik kullan. Yayılmayı önlemek için kopan bölgeye dokunmamaya çalış ve başka bölgelere temas ettirmemeye özen göster. Diğer siğil için ise bir dermatoloğa başvurmanı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

soru

ayşe

24 Mayıs 2024 Cuma

ben siğil ilacı kullandım ama geçmedi

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Ayşe Hanım, siğil tedavisinde bazen ilaçlar etkili olmayabilir. Bir dermatoloğa başvurup farklı tedavi yöntemlerini denemenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

2. Cevap
cevap

Hekim

Merhaba Ayşe hanım, benim de elimde siğil vardı. Doktora defalar a gittim ilaçlar kullandım fakat bir sayfasını görmedim. Bir gün bir hoca ile tanıştım parmağımdaki siğile dua okudu ve bir parça kuşbaşı eti toprağa gömmemi söyledi. Et çürüdükçe sivil gidecek dedi ve gitti. Duanın gücüne inanın ve deneyin. İyi günler.

soru

Nazlı

20 Mayıs 2024 Pazartesi

Merhaba elimde siğil var ve dagiliyor ne ypmam lazım lütfen yardim ci olun

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Nazlı Hanım,

Siğiller genellikle virüs kaynaklıdır ve hızla yayılabilirler. Öncelikle bir dermatoloğa başvurmanızı tavsiye ederim. Doktorunuz gerekli tedavi yöntemlerini belirleyecektir. Ayrıca, siğillerin yayılmasını önlemek için hijyen kurallarına dikkat etmeli ve siğil bulunan bölgelere dokunmaktan kaçınmalısınız. Geçmiş olsun.

2. Cevap
cevap

Derya

Siğil için mutlaka doktorunuza danışıp ilaçlarınızı düzenli olarak kullanmanız gerekiyor. Ayrıca cilt nemlendirici kremler kullanmanız ve bitkisel ürünleri tercih etmenizi öneririm. Tüm bu önlemleri aldıktan sonra siğil duasını bol bol okumanız daha sağlıklı ve faydalı olacaktır. Önce önlem alıp ardından dua etmeniz daha doğru bir davranış olacaktır. Geçmiş olsun.

3. Cevap
cevap

Aysev

Merhaba nazlı hanım, benim sen elimde siğil vardı doktora gittim çeşit çeşit ilaçlar kullandım fakat fayda vermedi. Bir gün bir Hacı amca gördü elimdeki siği ve dua okudu. Duadan sonra bir parça kuşbaşı eti toprağa gömmemi istedi. Toprağın altında o et çürüdükçe sicil elinden kaybolacak sesi. 2 haftada geçti.

soru

TOLGA

18 Mayıs 2024 Cumartesi

Ben kendime okudumda bir çare olurmu

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Tolga, kendine yardım etmek için çaba göstermen çok önemli. Kendi kendine okumak, bilgi edinmek ve gelişmek için harika bir başlangıçtır. Ancak, bazen profesyonel yardıma ihtiyaç duyulabilir. Kendi kendine yetmediğini düşündüğün anlarda bir uzmana başvurmayı düşünebilirsin. Unutma, yardım istemek güçsüzlük değil, aksine cesaret gerektirir.

2. Cevap
cevap

Evran

Siğil duası aracıdır. Şifa Yaradandandır. Rabb imiz şifayı dilediğinde verir. Siz okumaya devam ediniz Rabbimiz şifanızı verecektir. Duayı okurken abdestli olmanız faydanıza olacaktır.

soru

bivv

09 Mayıs 2024 Perşembe

ben de inanamadım ama oldu
benim elimde bir siğil vardı sonra birgün göle gittiğimizde ben elimi suya soktum işte neyse eve geldik ertesi gün siğilim yok tabi ben çok mutlu olmuştum rahatsız etmiyordu gerçi ama göl de İznik gölüydü...:D

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Bivv, gerçekten ilginç bir deneyim yaşamışsın! İznik Gölü'nün siğilini geçirdiğine inanmak zor olabilir ama bazen doğa mucizeler yaratabiliyor. Mutlu olmana sevindim!

2. Cevap
cevap

Özarı

Merhaba, bivv sihil görüntüsü çok rahatsız edici bir rahatsızlıktır. Siğil geçmesi için birçok şey söylenir. Benimde yeğenimde vardı siğil bize dediler ki bi koyunun ciğerini alıp bkr yere kaldırın o kuruyunca elinizdeki siğilde geçecek demişti, yaptılar geçti azaldı en azından sizde bi yapın tabiki dualarla yapınız.

soru

İmad

04 Mayıs 2024 Cumartesi

Siğil de inanmak önemli okunan duaya inanarak geçer

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Evet, inanmak ve moral desteği bazı durumlarda iyileşme sürecini olumlu etkileyebilir. Ancak, tıbbi bir rahatsızlık olan siğiller için bir doktora başvurmak en doğru adım olacaktır.

soru

seda

29 Nisan 2024 Pazartesi

İse yarar umarim

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Umarim beklentilerini karşılar Seda hanım!

2. Cevap
cevap

Ereken

Merhaba Seda hanım, siğil için ve bütün hastalıklar için dualar hastalığın devasıdır. Geçmiş olsun.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kıymet Bildirme Duası

Kıymet Bildirme Duası

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Beladan Kurtulma Duası Okunuşu ve Anlamı

Beladan Kurtulma Duası Okunuşu ve Anlamı

Kurban Duası Okunuşu ve Anlamı

Kurban Duası Okunuşu ve Anlamı

Arefe Duası Okunuşu ve Fazileti

Arefe Duası Okunuşu ve Fazileti

Korkan Çocuğa Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Korkan Çocuğa Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Birinin Seni Sevmesi İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Birinin Seni Sevmesi İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Şahmeran Duası Oku

Şahmeran Duası Oku

Güncel

Hastaya Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Hastaya Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Kolay Doğum İçin Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Kolay Doğum İçin Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Hz. Yusuf'un Duası Okunuşu ve Anlamı

Hz. Yusuf'un Duası Okunuşu ve Anlamı

Çocuğu Olmayanlar İçin Dua

Çocuğu Olmayanlar İçin Dua

Yağmur Duası Okunuşu ve Anlamı

Yağmur Duası Okunuşu ve Anlamı

Vird-i Settar Duası

Vird-i Settar Duası

Güzel Görünme Duası Okunuşu ve Anlamı

Güzel Görünme Duası Okunuşu ve Anlamı

Kunfeyekun Duası Okunuşu ve Anlamı

Kunfeyekun Duası Okunuşu ve Anlamı

Rüzgar Eserken Okunacak Dualar

Rüzgar Eserken Okunacak Dualar

Rızık Duasının Okunuşu

Rızık Duasının Okunuşu

Muhabbet Duası Okunuşu ve Anlamı

Muhabbet Duası Okunuşu ve Anlamı

Sabah Namazından Sonra Okunacak Dua

Sabah Namazından Sonra Okunacak Dua

Hz Yunusun Duası Okunuşu

Hz Yunusun Duası Okunuşu

Eski Sevgiliyi Unutma Duası

Eski Sevgiliyi Unutma Duası

Hayırlı Bir İnsan Olmak İçin Dua

Hayırlı Bir İnsan Olmak İçin Dua

Düşmana Karşı Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Düşmana Karşı Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Ya Vedud Duası Okunuşu ve Anlamı

Ya Vedud Duası Okunuşu ve Anlamı

Dil Bağlama Duası Okunuşu ve Anlamı

Dil Bağlama Duası Okunuşu ve Anlamı

Uyumak İçin Dua Nasıl Yapılır?

Uyumak İçin Dua Nasıl Yapılır?