Tahmidiye DuasıTahmidiye Duası, Hz. Ali Efendimizin yaptığı bir duadır. Cevşen'in 6 kısmı Tahmidiye duasından oluşmaktadır. Allah'ın verdiği nimetleri kapsayan bu duanın çok yüksek maddi ve manevi değeri vardır. Bu dua hastalıklar için de şifa anahtarıdır.

Allah-u Ekber (10 defa)

Bismillahirrahmanirrahim

Ferdun, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddusun, Allah Resulune emniyet ve rahmetini indirdi

En büyük korku olan kıyametin dehşeti onlara üzüntü vermez.

Onlar, Allah'ın nimetleriyle rızıklanırlar ve Onun bağışladığı nimetlerle sevinç içindedirler.

Rahmet sahibi Rablerinden onlara selam vardır.

Ey ateşi, serin ve selametli ol.

Biz Kur'an'dan mü'minlere bir şifa ve rahmet olan şeyi indiriyoruz.

1- Kusur ve noksanlıktan münezzeh olan Allah-u Teala'ya iman, Onun birliği, isim ve sıfatlarından her biri için, ezelden ebede kadar isim ve sıfatlarının tecellilerinin tamamı adedince Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun. Ondan başka ilah yoktur.

2- Hz. Muhammed2in Peygamberliği ve ona iman için, Hz. Muhammed Aleyhiselatü Vesselamın yaptığı iyilikler, sahip olduğu kemalet, getirdiği meyveler ve sağladığı faydalar adedince ve yine O Aleyhisselatü Vesselamın Ali, Ashabı ve ümmetinin haseneleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

3- Kur'an ve ona iman için, Kur'an'ın zihinlerde tasavvur edilen manaları adedince ve onun Kıyamete kadar havada temessül eden ve harfleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

4- İman, Kur'an ve İslam nmeti için, melekler, ruhaniler ve mahlukatın bütün zamanlarda yaptıkları teşbihler, getirdikleri hamd, tekbir ve tehliller sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

5- İman Kur'an nimeti için, yıldızlar ve onların hareketleri, duruşları ve zerreleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

6- İman ve Kur'an için, bitkiler, ağaçlar ve onların yaprakları, çiçekleri, meyveleri, tohumları, getirdikleri teşbih ve hamdleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

7- İman ve Kur'an nimeti için, kuşlar ve kuşcuklar, hayvanlar ve hayvancıklar, onların sesleri ve nefesleri, getirdikleri teşbihler ve hamdler sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

8- Allah'ın yiyecekler ve nimetlerle bize olan ikramları için, taamlar, nimetler ve bunların çeşitleri, kokuları, tatları ve parçaları sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun

Tahmidiye Duası

9- Allah'ın iman, Kur'an ve Risale-i Nur, Kadir, Miraç, Berat, Regaib gecelerinin aşireleri ve yine Ramazan ayının aşireleri adedince ve kıyamete kadar Risale-i Nur'un yazılan ve okunan harfleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

10- Kur'an nimeti için, inişinden Kıyamete kadar Kur'an'ın kelime ve harflerinin okunmasının sevapları sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

11- İman ve Allah'ın razı olduğu şeylerden ibaret olan İslamiyet nimeti için, Mü'min ve Müslümanların yaptıkları iyilikler sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

12- Kur'an, iman ve Risale-Nur nimeti için, kainatın zerreleri, terkibleri ve yaptıkları teşbihleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

13- Kur'an, iman ve İslamiyet için, bütün asır ve mekanlardaki ağaçların yaprakları, denizlerin dalgaları, yağmurların damlaları, kuşların nağmeleri, ışıkların parıltıları, çiçeklerin tohumları, meyvelerin çekirdekleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

14- İman ve Kur'an için, madenler ve varlıklar ile bunların hususiyetleri, verdikleri meyveler ve menfaatleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

15- İman, Kur'an ve İslam için, melekler, ruhlar, insanlar, cinler, bitkiler, hayvanlar ve bunların bütün zamanlarda yaptıkları hamdler, ettikleri teşbihler sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

16- Kur'an, iman ve Resale-i Nur nimeti için, denizleri, karaları, Arşı, Kürsiyi, Arzı ve Gökleri dolduracak kadar Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

17- Ahiret ve Ona iman için, Dünya ve Ahireti dolduracak kadar Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

18- Cennet ve ona iman için, Cennetler dolusu ve sonsuza kadar Allah'ın onların ahalisine yapacağı ikramlar sayısınca Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

19- Nimetlerden her birisi için, nimetleri adedince ve Zatının layık olduğu şekilde Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.

20- Ey bütün Kemal sıfatlarla muttasıf ve hakiki mabut olan Allah Ey Dünyada mü-min-kafir ayırd etmeden herkesi rızıklandıran Rahman Ey çok merhamet edecek olan Rahim, Ey zat, sıfat ve ef'aline ortağı bulunmayan Ferd Ey gerçek hayat sahibi olan Hayy Ey her şeyi ayakta tutan ve koruyan Kayyum Ey hüküm ve kaza sahibi Hakem, Ey mutlak adalet sahibi Adl, Ey kusur ve eksiklikten beri olan ve her şeyi temizleyip arındıran Kuddus...

Yayınlanma Tarihi : 05.3.2014 01:34:07

Tahmidiye Duası Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

1 Yorum Yapılmış "Tahmidiye Duası"

Sema

Cevap Sayısı: 0
Kocam için okuyacağım ruhi bunalımda kaç tane okumam lazım

2017-03-22

Kullanıcı oyu: 4,5

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Şafii Kunut Duası

Şafii Kunut Duası, Kunut duaları Hz.Muhammed'in (sav) akşam namazının 3. rekatı kıldığı sırada inmiştir. Kunut duaları indiği sırada Hz.Muhammed (sav)'in tekbir getirdiği söylenmektedir. Şafii Kunut Duası Faziletleri: Hz.Muhammed...

Akşam Yatarken Okunacak Dua

Akşam Yatarken Okunacak Dua, Cenabı Hak gönülden bana boyun eğen ister kadın olsun ister erkek olsun, Benim yolum için cihad edenlerin çabalarını boşa çıkarmayacağım buyurmuşlardır. Okunan her dua sadece Allah için yapılmalıdır. K...

Salatı Tefriciye Duası

Salatı Tefriciye Duası, Allah-u Tealanın yarattıkları arasında hiç şüphesiz ki, Peygamber efendimizden daha sevgili hiç bir şey ve kimse yoktur. Bu nedenle Allah-u Tealanın peygamber efendimize salat ve selam getirildikten sonra e...

Kısa Yemek Duası

Kısa yemek duası ile insanlar bize bahşedilen ve nasip olan yemekler için şükranlarını sunar. Öyle ki, kısa yemek duası bize verilenlerin küçük bir karşılığı olarak edilmelidir. Mümkünse ayağa kalkılarak ve sofradaki herkesin aynı...

Arabaya Binerken Okunacak Dua

Arabaya binerken okunacak dua, dua etmek her zaman biz insanlara  huzur verir. Dua ederken Allah'a daha yakın olduğumuzu düşünür, kendimizi daha güvende ve iyi hissederiz. Sadece arabaya binerken değil her kapıdan çıktığımızda, ad...

İşyerini Açarken Okunacak Dua

İşyerini Açarken Okunacak Dua, İnsanların kimseye muhtaç olmadan yaşaması ve kendi ekonomik özgürlüğünü sağlayabilmesi için, çalışarak helal kazanç sağlaması ve bunu meşru yollardan yapması dini bir görevidir. Bu görevini yapan ki...

Baş Ağrısı Duası

Baş Ağrısı Duası, Ah gözyaşına kıyamadığımız Allah'ım! Ey insanların Rabbi! Ey hayatın ve ölümün Sahibi olan Allah'ım! hastalıklarımıza şifa ver! "Ve iza meridtü fehüve yeşfin." Hastalığımda bana şifa veren Allah'tır. "Kur'an-ı ke...

Orucun Mekruhları

Orucun mekruhları nelerdir? Mekruh, yapılması din açısından doğru bulunmayan, yapılmaması yapılmasından daha doğru olan davranışlardır. Msem yapılmaması gereken durumlara mekruh deniyor. O zaman orucun mekruhlarından anlayacağımız...

Secdede Dua Etmek

Secdede dua etmek, Secde: Üstün bir varlığın üstünlüğünü kabul edip, önünde yere kapanma, baş eğme, itaat etme; namaz veya ibadet maksadıyla alnı ve burnu yere koyma anlamına gelen fıkhî bir terimdir. Kur'an-ı Kerim'de bir çok yer...

11 Adım Duası

11 Adım Duası, Çok etkili bir dua olduğu halde yanlış okunduğu zaman hiç bir tesir gücü kalmayan özel dualardan biri olarak bilinir. Ya birini kendine aşık etmek için yada giden terk eden sevgiliyi geri döndürmek için kullanılır....
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Kasım - 2017