Kavuşma Duası Okunuşu ve Anlamı
21 Haziran 2024

Kavuşma Duası Okunuşu ve Anlamı

Ey dua edenler! Her birinizin hayırlı duaları kabul olsun. Biz, yerin ve göklerin dua ile olduğuna inanırız. Gerçekten bu duaları okuyanlar hep aynı şeyi söylüyor: "Gerçekten işe yarıyor, bu dualar sayesinde sevdiğime kavuştum." Cenab-ı Hakk, Hakimdir; hikmetli iş yapar. Yarattığı şeylere ruh ve mana yükler, derinlik kazandırır. Buna hikmet denir. Her şeyi yerli yerinde yapandır. Bunun için içinizden geldiği gibi ve elinizden geldiği kadar duaları okumak yeterli olacaktır. Arada neden onu istediğinizi ve nasıl istediğinizi Allah ile içten paylaşmak. O kadar hüzün ve üzüntü duyuyorsanız ve hakkınızda hayırlısı ise zaten Yüce Rabbim size verecektir. Değilse, Allah her şeyin sahibi olarak size ondan daha iyisini ayırmıştır. Kavuşma hasreti çeken, uzakta ve ayrı olan kimselerin birleşmeleri için bu esmalar kavuşma için çok etkilidir.

El-Cami ve El-Vedud Esmaları

Özellikle "El-Cami" (Bir araya getiren, toplayan, birbirine benzeyen, benzemeyen ve zıt olan zıt şeyleri bir araya getirebilen, toplayıp düzenleyen) ve "El-Vedud" (Çok seven ve sevilen, müminleri seven, iyi kullarını seven, onları rahmet ve rızasına erdiren, cemalini, isimlerini ve bunların tecellileri olan mahlukatının güzelliklerini çok seven) esmaları, çok uzakta olan anne-baba, sevgili ya da eşlerin bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla kişiye özel olarak hazırlanmış güçlü uygulamalardır.

Aralarında Mesafe Olan Kimseler İçin Dua

"Allah'ım! Her ne kadar hayırlısını bilemezsem ve amelim kusurlu ise de bütün dileklerimi sana arz eder, senden yardım dilerim. Yalnız senin rahmetine muhtacım. Ey gönüllere şifa verip bütün dertlere derman olan Allah'ım! Büyük kudretinle birbirine yaklaşmış bütün deniz yürekli sevenleri birleştirdiğin gibi, onların işleri de hayırla ve mutlulukla sonlandır." Bu dua, kavuşmada başarılı sonuçlar verir. Sevdiğine kavuşma duası olarak geçen Kur'an-ı Kerim'de geçen dualar ve Hz. Muhammed (S.A.V.)'in yapmış olduğu dualar eklenmiştir. İnşallah kavuşmayı dileyenler için bu mübarek dualar koruyucu bir perde ve zırh olsun.

Bismillahirrahmanirrahim

Rahman ve Rahim Olan Allah (C.C.)'ın adıyla

"Ya men la ya'lemü keyfe illa hüve veya menla yebluğu kudretühü feniruhu gayruhü ferric anni." Anlamı: "Ey kendisinden başkasının, kendisinin nasıl olduğunu bilmeyen Allah'ım! Ey kudretine kimsenin erişemediği Rabbim! Benim bu sıkıntımı gider." Yakub Aleyhisselam, bu duayı okuyunca Yusuf Aleyhisselam'dan haber geldi diyor ve şöyle uygulanıyor; önce niyet edilir, kimin için okunuyorsa, kiminle kavuşmak isteniliyorsa ona niyet edilir.

Bismillahirrahmanirrahim

"Rabbena la tuzig gulubena ba'de iz hedeytena ve heblena min ledunke rahmeh. İnneke entel-vehhab. Rabbena inneke camiun-nasi liyevmin la raybe fih. İnneke la yuhlif'ul-miad."

Rahman ve Rahim Olan Allah (C.C.)'ın adıyla

"Ya Rabbi! Bizi doğru yola eriştirdikten sonra kalplerimizi kaydırma. Katından bize rahmet bağışla, sen çok bağışlayansın. Ey Rabbimiz! Kendisinde şüphe olmayan bir günde insanları muhakkak sen toplayacaksın. Allah verdiği sözden kesinlikle geri dönmez."

Bismillahirrahmanirrahim

"Allahümme inna nes'elüke min hayri ma se'eleke minhü nebiyyü-ke Muhammedün (S.A.V.) ve ne'uzü bike min şerri meste'aze minhü nebiyyüke Muhammedün (S.A.V.) ve entel-müsteanu ve aleykel-belağu ve la havle ve la kuvvete illa billah."

Rahman ve Rahim Olan Allah (C.C.)'ın adıyla

"Allah'ım! Biz Peygamberin Muhammed (S.A.V.)'in Senden istediği hayırlı şeyleri istiyoruz. Yine Peygamberin Muhammed (S.A.V.)'in Sana sığındığı şeylerden biz de Sana sığınıyoruz. Sen yardım istenilensin, dualar ancak sana ulaşır, duaları sen kabul edersin, güç ve kuvvet ancak Allah ile vardır."

Bismillahirrahmanirrahim

"Ve ellefe beyne kulubihim, lev enfakte ma fil ardı cemian ma ellefte beyne kulubihim ve lakinnallahe ellefe beynehum, innehu azizun hakim."

Rahman ve Rahim Olan Allah (C.C.)'ın adıyla

"Ve onların kalplerinin arasını sevgiyle birleştirdi. Eğer yeryüzündeki şeylerin hepsini infak etseydin (verseydin) onların kalplerinin arasını birleştirmezdin. Velakin Allah, onların arasını birleştirdi. Muhakkak ki, O; Aziz'dir, Hakim'dir."

Allah dualarınızı kabul etsin ve sevdiklerinizle bir ömür boyu mesut ve mutlu yaşamayı nasip etsin. Amin.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Merve

29 Mayıs 2024 Çarşamba

Ben evlendim ayrıldım hiç evlenmemiş biriyle birbirimizi çok seviyoruz ailesi karşı çıkıyo ne olur bana da dua edin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

İsase

Evlenmek için kesinlikle acele etmemek gerekir. Ancak bazı durumlarda kişiler doğru kişiyi bulduklarını sanarak yuva kurarlar. Evlenip boşanmak utanç verici bir durum kesinlikle değildir. Sevdiğiniz kişi sizin geçmişinizi bilerek sizi seviyorsa bundan kimene sonuçta bu durum her kadının başına gelebilir. Aileler arasında uzlaşarak yuvanızı kurmamızı temenni ederim.

soru

Deniz

27 Mayıs 2024 Pazartesi

7 yıl önce birini deli gibi sevdim. Ona çılgınca aşık oldum. Sonra ayrıldık. Başkasıyla evlendi. Ben hala unutamıyorum hala aklımdan kalbimden atamadım. Başkasıyla evli olduğu için dua da edemiyorum kavuşalım diye Ne yapacağım bilemiyorum. Çok fena ızdırap çekiyorum yıllardır😯

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Kazım

Merhaba. Bu söylediğiniz durum büyük bir kesimin yaşadığı sevip de kavuşamadığı hadiseleri pek çoktur. Siz ne ilksiniz ne de sonuncusunuz. Unutmamak kesinlikle insanın elinde değil. Evlenmiş bir kişinin daha kocasından boşanıp sizi sevmesini beklemeniz zaman kaybıdır. O yüzden güneş onsuz doğmaz, kuşlar ötmez diyorsunuz ama bütün bunlar gerçekleşiyor. Kalkın silkenin.

soru

Hacer

26 Mayıs 2024 Pazar

Allahım bni bu dünyada da öbür dünyadada ondan ayırma çünkü ben onsuz bir hayat düşünemiyorum kimsenin bizi ayırmalarına izin verme Allah ım ve onu benden ayırma Allahım

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Zevra

Merhaba, hacer hanım inşallah ayrılmazsınız, fakat size tavsiyem onsuz bir hayat olmaz veya düşünmüyorum demeyin çünkü rabbim kimi ondan daha çok sever vede onsuz olamam yaşayamam dediğimiz kişileri hayatımızdan alır ve biz yaşayabiliriz onsuz yaşayamayız dediğimiz kişilersiz. O yüzden sizde hakkımda hayırlı biri ise onu benden alma Allahım deyiniz.

soru

Ebru

25 Mayıs 2024 Cumartesi

2 yavrumdan ayriyim eşim aldı çocuklarımı ben anneyim ltf bana dua edin yavrularıma kavuşmam icin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Oktar

Ay allahım ,rabbim sana sabır versin. Hic bir anne evladından ayrı kalmak gibi bir cezayı hak etmiyor. Ben bir saar bile görmesem özlüyorum ki sizi düşünemiyorum. Hadi sizi anladık diyelim o çocukları anneden mahrum etmek ne kadar da vicdansızca. Umarım bir an önce kavuşursunuz.

soru

Alev

20 Mayıs 2024 Pazartesi

Mrb ben sevdiğim kişiyle kavusamiyorum 5 yıldır sizden dualarinizi bekliyorum lütfen

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Safvetullah

Merhaba, alev hanım dilerim sevdiğinize kavuşursunuz. Allah vermiyorsa ya sizin için hayırsızdır yada sizin için daha güzel şeyler olduracaktır, sabredin sabır çok güzel bir eylemdir. Allah sizi sevdiğinizde kavuştursun dilerim sizin için hayırlı bir kişidir.

soru

Mysa

18 Mayıs 2024 Cumartesi

Saçma bir sebep yüzünden ayrıldık 2 ay olmuştu evlilikle ilgili herşeyi konuşmuştuk bir anda terk etti. Gurur yapmaz ve tekrardan geri döner umarım 😞

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Sahire

Merhaba, mysa hanım saçma sapan şeyleri bahane eden bir kişi dönse ne ki? Bir insan durduk yere neden terk etmeyi tercih eder. Gelirse kabul eder misiniz, gerçekten önce bunu düşünün bence çünkü giden biri dönse bile ne kadar hayırlı olacak bazen geriye dönmemeli insan belki önüne daha iyi birileri çıkar.

soru

isimsiz kahraman

17 Mayıs 2024 Cuma

benim srvdiğim biri var hiç aklımdan çıkmıyo ona yarın söliyecrm inshallah olumlu cevap verir onun için herşeyi yapatım...

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Talu

Merhaba. Kesinlikle yarın olur olmaz zaman kaybetmeksizin söylemek istediğinizi söyleyin çünkü söyleyip olumlu ya da olumsuz cevap almak söylemekten daha iyidir. Onun için bugünün işini yarına ertelemeyin. Söylediğiniz zaman bunun etkisinde kalır ve her zaman aklında soru işareti olarak gezer. Bahtınız açık olsun.

soru

Erol

17 Mayıs 2024 Cuma

TUОBA m la yeniden birleşmek bir birimizi seviyoruz ama o bazen hep beni bırakıyor şimdi olduğu gibi ve ben çok acı çekiyorum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Yaltıray

Merhaba, erol bey hayattaki en güzel şeylerden biridir karşılıklı sevmek. Sizi neden hep bıraktığını anlamadım ama mutlaka sorunlar olduğu içindir. Sadece şunu söylemek isterim ki bazen sevmek yetmeyebiliyor, çok iyi düşünmelisiniz bu sizi sürekli bırakmasının altında yatan nedeni bulup halletmelisiniz.

soru

KARAGÖZLÜ ALİMMM

16 Mayıs 2024 Perşembe

Allahım nerde nasıl olur ben bilmiyorum herşeye senin gücün yeter ol der ve olur kün fe yekün ben Alimi istiyorum. herkesten dua bekliyorum müslümanın müslümana gıyabında ettiği dua makbuldür. Allahım hepinizi sevdiğinize kavuştursun AMİN...

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Müdafi

Merhaba, karagözlü hanım ne güzel dediniz tabiki Allah ol der ve olur şüphesiz buna iman ettik. Rabbim herkesi sevdiğine kavuştursun kimse ayrılmasın sizin içinde o kişi çok hayırlıdır inşallah çok dua edin kendiniz için.

soru

Kevser

08 Mayıs 2024 Çarşamba

Biri bana bu duayi okumak ocin yedim edebilirmi. Ben kelimeleri yanlis okuyorum.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Tabii ki! Yardımcı olabilmek için duanın metnini paylaşabilir misiniz?

soru

Okuyucu

06 Mayıs 2024 Pazartesi

Ben sevdiğimin geri dönmesni istiyorum.Allah’ım onu bana geri gönder

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Rosa

Merhaba, biliyorum çok zor bi durum sevdiğinden ayrı kalmak ama bazı şeyleri Allaha bırakmak her zaman daha iyidir. Şüphesiz ki Allah herşeyin en iyisini bilir. Eğer o senin kaderinse mutlaka Rabbimiz onu sana nasip eder ama olmuyorsa da zorlamamak lazım kaderi zorlayınca Allah onu verir ama bu hakkımızda hayırlı olmayabilir.

2. Cevap
cevap

Çisem

Her insanın hayatı içerisinde böyle bir durumla karşılaşmış olması mümkündür. Bireyler toplum içerisinde elbette ki bu tarz ilişkiler yaşar ve sonucunda illa ki mutluluklar olacağı gibi hüzünler de yaşanabilir. Şurası unutulmamalı ki; ecel, doğum ve evlilik gibi konular külli kadere bağlanmış meselelerdir. Yani her ne kadar tartışılsa da değiştirilemez durumlardır.

soru

Zeynep

05 Mayıs 2024 Pazar

Bu yorumu gören bana dua etsin Allah aşkına , benim işim de zor...

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Bedircan

Ben onu cok sevdim oda beni yaklasik 1 yil gecti farketmeden yanlis bir hareket ettim Sonra sogudu Benden Ben İntihar etmek istedim Simdi onu Kazanmak İstiyorum bi sans verdi duzelmem icin Ama Kendisi Gene eskisi gibi sevebilme ihtimali olmayabilirmis benim yuce rabbim Herseyin sahibi Olan Allahu tealadan Tek istedigim bizim kavusmamiz ahirettede fani hayattada cunku onsuz yasam goremiorum hayatimda yarabbim bizi birbirimze kavustur herkes dua etsin allahim yalnizca senden medet umarim

2. Cevap
cevap

Aryan

Allah istediğiniz şey her ne ise hayırlısıyla versin inşaAllah. İşinizin zor olduğunu düşünüyorsanız bilin ki yalnız değilsiniz. İmtihan dünyasındayız hepimizin imtihanı da farklı ama Allah yanımızda. Ona dua ettimiz zaman inanın ki bizi duyuyor ve icabet ediyor ( Bakara 186). Sen asla ümidini yitirme ve sende kendin için dua et.

3. Cevap
cevap

Tanay

Allah güzel dualarınızı kabul etsin . Yüce yaratan sevdiği kulların sevdiklarine kavuşmasını eminimki ister. Kulları karışmadıkça Allahtan gelecek her bir işaretin sebebi vardır. Kavuşmak maksadıyla edilen bu duanın kabul olup olmayacağını Allah bilir ve görür. Gerçekten seven isteyen kullar bu duayı ederek Allaha sığınır, sevdikleriyle güzel bir gelecek isterler.

soru

Bir kız

03 Mayıs 2024 Cuma

Yaklaşık 2 senelik birlikteliğimiz babam hariç herkes biliyor. Sevgili müslüman kardeşlerim hepinizin yorumlarını okudum ve dua ettim.yazın inşallah sözümüz olacak dua edin bol bol babam karşı çıkmasın.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Yasemin

Okudun mu bu duayı

soru

İsimsiz

02 Mayıs 2024 Perşembe

İşe yarayan var mı???

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Medine

Merhaba, isimsiz hayatımızın her noktası dua her anı dua rabbim kavuştuğun kişiyi alnına yazdıysa kabul eder, fakat eğer o kişi senin kaderinde yoksa kavuşma olmaz rabbim daha iyi daha hayırlı birini çıkartacağı içindir.

soru

Falankes

01 Mayıs 2024 Çarşamba

Ben uzun bir müddettir seviyorum ve bekliyorum. Biseyler çabalamak istiyorum ama imkanlarım kısıtlı ve aile yapım buna pek uygun değil.. Rabbimden dilerim..inşallah beni de kavuşturur.. 😔😔😔

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Tecimer

Merhaba, falankes hanım inşallah sevdiğiniz kişi sizin için inşallah hayırlı birisidir. İmkanlarınız kısıtlı ve aile yapısı buna el vermiyorsa vardır bundada bir hikmet kaderinizde varsa er yada geç sizi gelip bulacaktır. Sabredin çokça dua edin kalpten isteyin her şeyin bir zamanı vakti vardır.

soru

Melisa

27 Nisan 2024 Cumartesi

Şu an ayrıyız ama bir umut Allah görür ve bilir inşallah kavuşuruz inşallah sevenler ayrı olanlar kavuşur bu duayı mutlaka okuyucam. Dua ederseniz Allah razı olsun dizden istediğinize ulaşırsınız inşallah &128522;

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Ziya

Merhaba, umarım kavuşursunuz. Rabbim dualarımızı çabalarımıza, ne kadar istediğinize bağlı olarak şekillendirirmiş. Dua etmeyi bırakmayın. Ama bilin ki yalvarmamıza yakarmamıza rağmen olmuyorsa bilin ki kısmetinizde yoktur.

soru

Rabbim yardim et

26 Nisan 2024 Cuma

Birini çok seviyorum,onunla kavuşmam için Allah rizası için dua edermisiniz?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Elbette, sizin ve sevdiğiniz kişinin bir araya gelmesi için dua edeceğim. Allah dualarınızı kabul etsin ve hayırlı olanı nasip etsin.

soru

melek

25 Nisan 2024 Perşembe

Beklediğim bı askerim var onu çok seviyorum rabbim onu korusun bu dualar sayesinde ona kavusacagim inşallah arkadaşlar sizde dua edin bize

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

İsnâ

Rabbim bir an önce kavuşmanızı nasip etsin inşallah. Sağlıkla huzurlu bir şekilde. Bütün askerlerimizinde Allah yar ve yardımcısı olsun güç kuvvet versin.

soru

Cetin

21 Nisan 2024 Pazar

bende eşim hazalımı severek evlendim ama bizi çekemeyen akrabalarım yüzünden ayrıldık ona kaç defa yalvarsamda geri döndüremedim hep allahıma dua ediyorum kimisi birini bul unutup silersin dediler silemiyorum halen seviyorum ve geri dönmesini herşeyden çok istiyorum boşansakta vazgeçemiyorum boşanmayalım diyede çok yalvardım :(( inşallah allah onu bana geri döndürür ve inşallah birleştirir ben onsuz bir cehennemdeyim gibi ölürsem ahirette bile onu allahımdan geri isteyeceğim pes etmem hazalım

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Müberrah

Merhaba, üzücü bur durum severek ayrılmak. Ne yaşadınız bilmiyorum ama demek ki eşinizin sizi affedemeyeceği kadar çok kırmışsınız. Yoksa kimse yuvasını kolay kolay yıkmak istemez. Ama eşinizi seviyorsanız vaz geçmeyin umarım en yakın zamanda birleşirsiniz ve sizi affeder.

soru

Mahkum sevdiği

13 Nisan 2024 Cumartesi

Sevgilim ceza evinde allah rızası için bol bol dua edin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Mahkum Sevdiğiyim

Benimde Sevdiğim Cezaevinde Af Yasası Çıkacak Diyorlar Lütfen Dualarınızı Eksik Etmeyin İnşallah Af Çıkar Ve Sevdiğime De Af Vurur İnşallah En Kısa Zamanda Çıkar Kavuşuruz Lütfen Sizlerde Dualarınızı Eksik Etmeyin ...

2. Cevap
cevap

Kübra

Rabbim bizlere tez zamanda güzel günleri göstersin, sevdiklerimize kavuştursun...

soru

Seyit

12 Nisan 2024 Cuma

Sevdim kizin benim olmasini istiyom

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Vasıfe

Merhaba, seyit bey inşallah sevdiğiniz kişi sizin için hayırlıdır. Allah kaderinize yazmıştır öncelikle hayırlısını istemek en doğru olandır.

soru

sezgin

11 Nisan 2024 Perşembe

sevdiğim evlenmek istiyorum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Bu çok güzel bir haber! Sevdiğin kişiyle mutlu ve huzurlu bir geleceğiniz olmasını dilerim. Umarım her şey dilediğiniz gibi gider.

soru

Mehmet

07 Nisan 2024 Pazar

Sizce bende eşime kavusurmuyum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Ferruh

eğer eşinize kavuşmak sizin için hayırlı ve kaderinizde var ise kavuşursunuz.

her şeyin hayırlısını isteyin illa ki o olsun diyorsanız Hz. Ali gibi Allahım hayırlısıyla o olsun diye dua edin ve olacağına dair sonsuz inanç ve güven olsun içinizde.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Miraç Kandili Gecesi Okunacak Dualar

Miraç Kandili Gecesi Okunacak Dualar

Şükür Duası Okunuşu

Şükür Duası Okunuşu

Cinsel İlişki İçin Okunacak Dua

Cinsel İlişki İçin Okunacak Dua

Namazdan Sonra Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Namazdan Sonra Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Hizbul Masum Duası Okunuşu ve Anlamı

Hizbul Masum Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Nazar Duası Oku

Nazar Duası Oku

Güncel

Yeniçeri Duası Okunuşu ve Anlamı

Yeniçeri Duası Okunuşu ve Anlamı

Rabbi Yessir Duası Okunuşu ve Anlamı

Rabbi Yessir Duası Okunuşu ve Anlamı

Zihin Açma Duası Oku

Zihin Açma Duası Oku

Tuvalete Girerken Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Tuvalete Girerken Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Beddua Nedir? ve Neden Beddua Edilir

Beddua Nedir? ve Neden Beddua Edilir

Akıl Duası Okunuşu ve Anlamı

Akıl Duası Okunuşu ve Anlamı

Adetliyken Dua Okunurmu Okunuşu ve Anlamı

Adetliyken Dua Okunurmu Okunuşu ve Anlamı

Kendine Aşık Etme Duası Okunuşu ve Anlamı

Kendine Aşık Etme Duası Okunuşu ve Anlamı

Tesbih Duası Okunuşu ve Anlamı

Tesbih Duası Okunuşu ve Anlamı

Rızık Açma Duası Okunuşu ve Anlamı

Rızık Açma Duası Okunuşu ve Anlamı

Yardım Duası Okunuşu ve Anlamı

Yardım Duası Okunuşu ve Anlamı

Vird-i Settar Duası

Vird-i Settar Duası

Barışmak İçin Dua

Barışmak İçin Dua

Oruca Nasıl Niyet Edilir?

Oruca Nasıl Niyet Edilir?

Çocuğu Olmayanlar İçin Dua

Çocuğu Olmayanlar İçin Dua

Kısa Yemek Duası Okunuşu ve Anlamı

Kısa Yemek Duası Okunuşu ve Anlamı

Boğaz Ağrısı İçin Dua

Boğaz Ağrısı İçin Dua

Mevlit Duası Okunuşu ve Anlamı

Mevlit Duası Okunuşu ve Anlamı

Sofra Duası Okunuşu ve Anlamı

Sofra Duası Okunuşu ve Anlamı