Sabır Duası Okunuşu ve Anlamı
11 Temmuz 2024

Sabır Duası Okunuşu ve Anlamı

Sabır duası, insanlar sıkıntılı bir dönemde oldukları zaman, nefislerinin isyanına engel olmak için Allah'tan hayırlısını istemeleri amacıyla yapılan bir duadır. Sabır, güzel bir huy ve önemli bir alışkanlıktır. Nefis için ağır gelen, dayanılması zor olan durumlara katlanmak, sabır ile gerçekleşir. Allah'ın kulları için olan emirleri yerine getirebilmek, meşru olmayan arzulara ve isteklere karşı direnmek, kişiye büyük keder ve elem yaşatan durumlara karşı koymak için sabretmek ve bunu alışkanlık haline getirmek gerekir. Allah'a içtenlikle dua edebileceğiniz gibi, önerilen duaları da okuyabilirsiniz. Ancak duaları okurken bazı noktalara dikkat etmeniz, duanızın kabulü için önemlidir. Duaları içten ve günahsız olarak okumalı, abdestli ve helal lokma ile okunan duaların daha makbul olacağını bilmelisiniz. Mübarek gecelerde ve günlerde, özellikle sabah namazının ardından edilen dualar, daha etkili olacaktır. Sabır, acı olsa da sonu daima selamettir ve tatlı olacaktır.

Sabrın Dinimizdeki Önemi Nedir?

Peygamberimiz (S.A.V.) "Sabır başarının anahtarıdır," "Sabır cennet hazinelerindendir," "Sana sıkıntı verene sabretmende çok hayır vardır," "Sabır bir ışıktır," şeklinde buyurarak, sabretmenin faziletine dikkat çekmiştir. Peygamberimiz (S.A.V.) aynı zamanda, "Sabır, acı olayın yaptığı sarsıntıya ilk olarak gösterilen tahammüldür," buyurarak kötü olaylarla karşılaşıldığında sabrın ne kadar önemli olduğunu bizlere anlatmak istemiştir. Bunun yanı sıra, meşru olmayan bir şeye sabretmenin caiz olmadığını belirtmek gerekir. İnsanların üstesinden gelebilecekleri kötülüklere dayanmasının sabır değil, acizlik olduğunu unutmamak gerekir. Kulun iradesini aşan sıkıntılarla karşılaşıldığında, bundan şikâyet etmeden, heyecana kapılmadan, sabretmeyi bilmek Müslüman bir kişinin meziyetleri arasında olmalıdır. Kur'an-ı Kerim'de Yüce Rabbimiz sabr-ı cemili yani güzel sabrı emretmiştir (Yusuf 12/18). Kur'an'da yetmişin üzerinde ayette sabrın önemi üzerinde durulmuştur. Sabır, beklenmeyen olaylar karşısında ve içine düşülen zor durumlarda tahammül göstermek ve paniğe kapılmamak gerektiğini ifade eder. Yüce Rabbimiz sabredenlerin mükâfatının hesapsız bir şekilde verileceğini müjdelemiştir.

Sabır Duaları

Hz. Muhammed (S.A.V.), sıkıntıda olanların bu durumu atlatabilmeleri ve sabırlı olmaları hakkında şu duayı buyurmuştur: "Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allahümme raddini bi-kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe ta'cile ma ahhartehu ve te'hira ma acceltehu." Anlamı: "Allah'ım! Sana malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah'ım! Hükmüne beni razı kıl, kaderimde bulunanı bana mübarek et, tehir ettiğinin acele olanını, acele ettiğinin tehirini istemeyeyim. Nefsimi isyandan mahrum kıl, teslimine yardımcı ol."

Sabırlı olmak için şu duayı da okuyabilirsiniz: "Rabbena efriğ aleyna sabran ve sebbit ekdamena vensurna alel kavmil kafiriin." (Bakara 250) Anlamı: "Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızın yere sağlam basmasını sağla ve kâfirlere karşı bize yardımcı ol."

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Elif

01 Haziran 2024 Cumartesi

3 yıllık sevdiğim kişi beni aldattı dayanamıyorum.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Elif Hanım, yaşadığınız durumu anladığım kadırıyla çok zor ve acı verici. Bu tür bir ihaneti kaldırmak gerçekten zaman alabilir ve duygusal olarak sizi yıpratabilir. Kendinize zaman tanıyın ve bu süreçte duygularınızı yaşamaktan kaçınmayın. Sevdiklerinizle konuşmak ve destek almak da çok önemli; bu süreçte yalnız olmadığınızı bilmek size iyi gelecektir. Unutmayın ki, bu zor dönemleri atlatmak mümkün ve gelecekte sizi daha mutlu edecek yeni kapılar açılabilir.

2. Cevap
cevap

Zinet

Merhaba, elif hanım bu çok acı kaldırması da oldukça yük, ama siz aldatılmadınız o kişi aldanmış, sizin için 3 yıl dile kolayken demekki o kişi için çok basitmiş bence üzüldüğünüz kişiyi iyice düşünün gerçekten değicek mi? Diye allah yar ve yardımcınız olsun ama geçecek buna inanınız.

soru

sedef

29 Mayıs 2024 Çarşamba

Allahım hepinize sabır, güç ve huzur versin inşallah. Ben de sizin gibi duaya muhtaç olan bir kulum... dualarınızı alırsam belki de azalır bu dertler. Sizi seviyorum, Allahın sevdiği kuluna dert verip onu sınadığını unutmayın... Allah sizi ve sevdiklerinizi mutlu etsin inşallah, AMİN...

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Sedef Hanım,

Güzel dilekleriniz ve dualarınız için çok teşekkür ederim. Allah hepimize sabır, güç ve huzur versin. Zaman zaman hepimizin dualara ihtiyacı olur, ve birbirimize destek çıkmak bu zor zamanların üstesinden gelmemize yardımcı olur. Sizin de dertlerinizin azalması ve huzura kavşmanız için dualarımız sizinle. Allah hepimizi ve sevdiklerimizi korusun ve mutlu etsin. AMİN.

Sevgilerimle,
[Your Name]

2. Cevap
cevap

Tayyİp

yüce Allah bakara süresinde ki ayeti kerimede şöyle buyuruyor: namaz ve sabırla bana dua edin. Sabır bir çok şeyin anahtarıdır. Sabırla her şeyin üstünden gelebilrsin.

soru

Kübra

26 Mayıs 2024 Pazar

Sabır Allahım insanın anne babasıyla sınanması çok zor Allahım sabır

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Kübra hanım, sabrınızın gerçekten zorlandığı bir dönemden geçtiğiniz belli oluyor. Anne baba ile yaşanan sınavlar, insanın hayatında en derin izleri bırakabilen durumlar olabiliyor. Bu süreçte umut ve güç bulmanızı diliyorum. Unutmayın ki, her zorluk bir gün sona erer ve sabırla geçirilen bu zamanlar ruhumuzu daha da güçlendirir. Sabır dileklerim sizinle.

2. Cevap
cevap

Xx--xx

Aynen bende ailemden uzak yurtta kalıyorum

3. Cevap
cevap

Nermin

Zor olan ne bılıyomusunuz aileyle imtihan edilmek değil evlat acısıyla ve kardeş acısıyla imtihan edilmek ALLAH kımseye tasyamayacagı yük yüklemesin

soru

Aysenur

20 Mayıs 2024 Pazartesi

Allahım sabır ver ben dayanamıyorum artık

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Aysenur Hanım, zor bir dönemden geçtiğiniz belli. Sabır dilemek ve dayanma gücünüzü artırmak için dua etmek, bu süreçte size bir nebze olsun rahatlık verebilir. Unutmayın ki bu zor günler de geçecek ve kendinize zaman tanıyarak güçlenmeye devam edeceksiniz. Yardıma ihtiyacınız olduğunda sevdiklerinize veya bir uzmana danışmaktan çekinmeyin.

2. Cevap
cevap

Pertev

Sevgili kardeşim süleha sabır ve zaman her derdin ilacıdır. Yüce Allah sabredenleri müjdele diyor ayeti kerimede sabırlı olun. Her şeyi zamana bırakın. Bol bol kuran okuyun meal okuyun bu sizi rahatlatacak emin olun.

3. Cevap
cevap

Sulehâ

Bakara Suresi, 45. ayet: Sabır ve namazla yardım dileyin. Bu, şüphesiz, huşû duyanların dışındakiler için ağır (bir yük)dır.

Bakara Suresi, 153. ayet: Ey iman edenler, sabırla ve namazla yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir. Cenabı Allah ayeti kerimelerinde sabrı defalarca vurgulamış olup, nihayetinde ise selametle müjdelemiştir.

soru

Mustafa

16 Mayıs 2024 Perşembe

Ailevi ve İşyerinde çok sorunlarım var lütfen benden sabır duanızı eksik etmeyin değerli din kardeşlerim

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Mustafa, zor zamanlardan geçiyor olman çok üzücü. Sana sabır ve güç dileyerek dua edeceğim. Umarım her şey en kısa zamanda yoluna girer ve huzur bulursun. Kendine iyi bak ve umudunu kaybetme.

2. Cevap
cevap

Ebru

Merhaba, Mustafa. Makalenin içeriğini oluşturan sabır duası, insanların sıkıntılı, zor ve kendini yalnız hissettiği dönemlerde isyan etmemek için okuduğu dua türüdür. Zaman zaman bize keder ve elem yaşatan durumlar yaşarız. Bu durumda, isyan etmekten kaçınıp Allaha sığınmalıyız. Ailen ve işyerin ile ilgili yaşadığın tüm sorunları çözebilmeni diliyorum. Dua etmeyi unutma.

soru

ebru a

30 Nisan 2024 Salı

Lütfen Allahım onu içimden koparip al .. ya sabir

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Ebru a, bu zorlu süreçte sabırlı olabilmek gerçekten çok zor. Ama unutma ki her zorluk geçicidir ve zamanla her şey daha iyi olacaktır. Dualarının kabul olmasını dilerim ve umarım en kısa zamanda içindeki bu acı hafifler. Kendine iyi bak ve sabretmeye devam et.

2. Cevap
cevap

Aytün

Bu duayı düzgün bir şekilde,abdest alıp okursanız çok faydasını görürsünüz Özellikle namazlardan sonra ve kuran okuduktan sonra okunan duaların etkisini biliyoruz.Bu duaları okuyarak Allah (c.c) dan sabır dileyin.

soru

sıdıka

28 Nisan 2024 Pazar

3 yıllık nişanlımla ayrıldık sabır duası okur musunuz hayırlısıysa tekrar biraraya gelelim dua eder misiniz çok seviyorum kardeşlerim acı çekiyorum ölümü düşünüyorum daha 2gün oldu sabır duası okurmusunuz lütfen

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sıdıka hanım, çok zor bir durumdan geçtiğinizi anladım ve üzgün olduğunuzu hissettim. Sabır ve dayanma gücü dilemek için dua edeceğim. ޞu an için sabrınızı ve güçlülüğünüzü korumanız önemli. Zamanla her şeyin daha iyi olacağına inanıyorum. Allah, size sabır ve ferahlık versin.

soru

ferda

23 Nisan 2024 Salı

maddi ve manevi çok büyük sıkıntıdayım ne olur banada dua edin (derdimin) dermanı için amin yazıp dualarınızı bekliyorum allah sizden razı olsun

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Ferda,

Zor bir dönemden geçtiğini anlıyorum ve senin için en içten dileklerimle dua ediyorum. Allah, en kısa zamanda maddi ve manevi sıkıntılarını hafifletsin ve sana huzur versin. Umarım en kısa zamanda bu zorlukları aşarsın. Allah yardımcın olsun.

2. Cevap
cevap

Samahat

Merhaba, umarım en kısa sürede sıkıntılarınızdan kurtulursunuz. Bol bol dua edin rabbimden isteyin o bizi boş çevirmez. Sabırlı olun her şeyin bir zamanı var. Hayat bir sınavdan ibaret bu sıkıntılar sizin sınavınız sabrederseniz mükafatını alırsınız inşallah.

soru

Inatci

23 Nisan 2024 Salı

Çok sevdim o bıraktı ama hiç pes etmedim hiç yorulmadan dua ediyorum allahim onu bana nasip et şer ise hayra çevirip nasip et inşallah sabır sabır sabır

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Inatci,

Duygularının yoğunluğunu ve samimiyetini hissedebiliyorum. Sabır ve dua ile her şeyin daha iyi olmasını dilemek çok güzel bir tutum. Umarım kalbindeki arzular en hayırlı şekilde gerçek olur. Kendine iyi bak ve umut etmeye devam et.

Sevgilerle,

soru

Zeynel

22 Nisan 2024 Pazartesi

Allah ım bana sabır ver dayanacak gucum kalmadı

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Zeynel,

Zor bir dönemden geçtiğin belli ve bu durumu anlamak gerçekten önemli. Güçlü kalmak bazen çok zor olabilir ancak unutma ki her karanlık tünelin sonunda bir ışık vardır. Bu süreçte kendine zaman tanı ve ihtiyaç duyduğunda sevdiklerinden destek al. Unutma ki yalnız değilsin ve senin için buradayız. Umarım en kısa zamanda daha iyi hissedersin. Kendine iyi bak!

2. Cevap
cevap

Ayris

Yaşadıklarınız sizin imtihanınız olduğunu düşünürseniz biraz daha rahatlarsınız sıkıntılarınıza sabır gösterirseniz İnşallah sonunda geçecektir.

soru

Betül Soğukçelik

19 Nisan 2024 Cuma

Ayrılık nekadar zormus severken daha eşimle aram bozuk olsa bile yanimdaydi şimdi onsuzum çok kırdı çok parçaladı aşkımız bile umrunda olMadi evimizi boşalttı yuvamizi yıktı yaşadığım acıyı tarif etmek imkansız ailesi de sahip çıkmadı benim 4 aylık taze evliligime Yuvam yıkıldı Rabbim den hayırlısıni isterim ondan gelen hersey başım üstüne o herseyi bilen gorendir sabır her derdin ilacidir derler dua edin bana lütfen

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Betül Soğukçelik hanım, yaşadığınız zor dönemi anlıyorum ve gerçekten çok üzücü bir durum. Ayrılık, hele ki bu kadar kısa sürede ve bu kadar derin acılarla geldiğinde daha da zorlayıcı olabilir. Hayatın bu zor anlarında sabır ve dua ile güç bulmak önemli. İnşallah, Rabbim size dayanma gücü ve huzur verir. Kendi iyiliğiniz için zamana ve sabra ihtiyacınız var. Bu süreçte kendinize iyi bakmaya çalışın ve sevdiklerinizden destek alın. Size en içten dileklerimle sabır ve huzur diliyorum.

2. Cevap
cevap

Ayasun

Merhaba, betül soğukçelik hanım yaşadığınız acının tarifi bile yok sabredin, mutlaka herkes yaşattığı kötülüklerin bedelini ödeyecektir, eşiniz çok pişmanlık duyucak ayrıca ailesi neden yardımcı olmadılar çok anlam verilecek bir durum değil, çok zor bir dönem belliki ama sabredin rabbim sabredenlerle beraberdir. Hakkınızda hayırlısı neyse onu dileyin isteyin yer gök duadır.

soru

Büşra

18 Nisan 2024 Perşembe

Öfkeme herzaman yenik düşüyorum kendime öfkeliyken sahipe çıkamıyorum sinirimi öfkemi yenmek istiyorum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Büşra Hanım,

Öncelikle, öfkenizi kontrol altına almak istemeniz çok önemli ve olumlu bir adım. Öfke, çoğu zaman başa çıkması zor bir duygu olabilir, ancak başarılı bir şekilde yönetilebilir. Derin nefes alma tekniklerini, meditasyonu veya farkındalık egzersizlerini deneyebilirsiniz. Ayrıca, öfkenizi tetikleyen durumları tanımlamak ve bu durumlarla başa çıkma stratejileri geliştirmek de faydalı olabilir. Bir uzmandan profesyonel destek almak da öfkenizi yönetmenize yardımcı olabilir. Unutmayın, öfkeyi kontrol altına almak zaman ve sabır gerektirir. Kendinize karşı nazik olun ve bu süreçte kendinizi geliştirmek için çaba göstermekten vazgeçmeyin.

Sevgilerle,

soru

misafir

17 Nisan 2024 Çarşamba

Annemle babam çok kavga ediyor nolur Allah rızası için anneme sabır duası okuyun Allah rızası için anneme dua edin nolur Yüce Rabbim de sizlere yardım eylesin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Misafir, bu zor durumda olmanız gerçekten üzücü. Aileniz için dua edeceğim ve umarım ki her şey daha iyi olur. Sabrın en güzelini yüce Allah'tan dilerim. Umarım ki, anneniz ve babanız arasındaki sorunlar en kısa zamanda çözülür ve huzur bulurlar. Siz de güçlü kalmaya çalışın, Allah yardımcınız olsun.

2. Cevap
cevap

Fezzan

Merhaba, misafir inşallah kalpleri huzur bulur. Sizde dilinizden düşürmeyin duayı şüphesiz yer gök duadır, Allah’ın isimlerinden olan olan ya vedüd ismini evleri huzurla dolsun diye sürekli okuyun huzur verir rabbim inşallah sıkıntılarınızı alsın sizden, hayırlı günler.

soru

leyla

16 Nisan 2024 Salı

benim rahat bir 4 yıl sabra ihtiyacım var. Allah şüpesiz kulun taşıyamıyacağı yük vermez ama... bu olanlara olucaklara sabretmem için bu duayı etmeliyim

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Leyla Hanım, sabır gerçekten zor zamanlarda çok kıymetli bir erdemdir. Allah'ın bize taşıyabileceğimizden fazla yük vermeyeceğine inancımız tam olmalıdır. Dualarla ve inançla bu süreci daha güçlü bir şekilde atlatabilirsiniz. Sabır ve dua sizi bu yolda destekleyecektir. Umarım her şey sizin için en hayırlı şekilde sonuçlanır. Dileklerinizin kabul olması dileğiyle.

2. Cevap
cevap

Hatime

Allah katında okunan her dua söylenen her dilek içtenlikle yapıldiktan sonra kabul olur. Önemli olan okunan duanın ve dua sahibi olan allahın kudretine inanmak ve asla şüphe duymamaktır. İnancı tqm bir müslüman her daim duaları cevabı bulur. Allah kimseyi çaresiz koymasin

soru

İzel

15 Nisan 2024 Pazartesi

Konu her ne olursa olsun isyan etmemeli, hayırlısıyla olsun diye Allah’a dua etmeliyiz.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

İzel, düşüncelerin gerçekten önemli bir noktaya değiniyor. Sabır ve tevekkül çoğu kez zor olsa da, hayatın içindeki sıkıntılarla başa çıkarken bize güç verir. Duaların kabul olmasını dilemeyi ve her şeyin hayırlısını istemeyi unutmamak gerek.

2. Cevap
cevap

Ayetullah

Merhaba , izel hanım evet isyan biz müslümanlara göre değildir , çok haklısın isyan etmek yerine bolca dua etmeliyiz .

3. Cevap
cevap

Samed

Kuran-ı kerimde ve hadisi şeriflerde sıklıkla geçen sabır kavramı islamda önemli bir yere sahiptir. Bakara Suresi, 153. ayet: Ey iman edenler, sabırla ve namazla yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir. İslamda kurtuluşa ermenin anahtarı olarak görülür.

soru

Nur

13 Nisan 2024 Cumartesi

Yeni evliyim eşimin salakligi hastalık derecesinde ailesine dudkunlugu hakkimi yedirmesi beni köle gibi ezmesi önce beni psikolojik hastalık daha sonra sağlığını bozdu iki aydır hastanedeyim ne eşimin kafası değişiyor nede istemediğim şeyler yoluna giriyor Tek dayanağım Rabbim hepimize yardım etsin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Nur Hanım,

Öncelikle yaşadığınız zorluklar için çok üzgünüm. Evlilik, iki insanın karşılıklı saygı, sevgi ve anlayışla yürütmesi gereken bir birlikteliktir. Eşinizle yaşadığınız sıkıntılar sizi bu kadar derinden etkiliyorsa, bununla ilgili profesyonel yardım almanız faydalı olabilir. Bir terapist veya aile danışmanı, eşinizle olan iletişiminizi güçlendirmede ve sorunları çözmede size rehberlik edebilir. Ayrıca, kendi sağlığınızı ve iyiliğinizi ön planda tutmak çok önemlidir. Unutmayın ki, sağlıklı bir ilişki karşılıklı destek ve anlayış üzerine kuruludur. Umarım en kısa zamanda bu sıkıntıların üstesinden gelebilirsiniz. Rabbim hepimize yardım etsin, dualarımız sizinle.

2. Cevap
cevap

Meryem

Nur hanım 22 yıllık evliyim.sizinle aynı durumdayım.esim hastalık derecesinde annesine düşkün.onun yaptığı her zulme sessiz kalıyor.beni çok üzüyorlar.yıllarca hakli olduğum durumlarda yanımda olmasını bekledim.ama nafile.ben ilaçlara mahkum oldum

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Cünüpken Oruç Tutulur mu?

Cünüpken Oruç Tutulur mu?

Uzun Ömür Duası

Uzun Ömür Duası

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Güzel Görünme Duası Okunuşu ve Anlamı

Güzel Görünme Duası Okunuşu ve Anlamı

Hac Duası Okunuşu ve Anlamı

Hac Duası Okunuşu ve Anlamı

Büyük Tövbe Duasi Okunuşu ve Anlamı

Büyük Tövbe Duasi Okunuşu ve Anlamı

Tuncina Duası Okunuşu ve Anlamı

Tuncina Duası Okunuşu ve Anlamı

Ayakların Şifası İçin Okunacak Sure-i Celile ve Dua

Ayakların Şifası İçin Okunacak Sure-i Celile ve Dua

Güncel

Ya Vedud Duası Okunuşu ve Anlamı

Ya Vedud Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Secdede Dua Etmek

Secdede Dua Etmek

Güncel

Salatı Münciye Duası Okunuşu ve Anlamı

Salatı Münciye Duası Okunuşu ve Anlamı

Yatak Duası Okunuşu ve Anlamı

Yatak Duası Okunuşu ve Anlamı

Nur Duası Okunuşu ve Anlamı

Nur Duası Okunuşu ve Anlamı

Küsleri Barıştırma Duası Okunuşu ve Anlamı

Küsleri Barıştırma Duası Okunuşu ve Anlamı

Muhabbet Duası Okunuşu ve Anlamı

Muhabbet Duası Okunuşu ve Anlamı

Sarılık İçin Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Sarılık İçin Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Başarılı Olma Duası Okunuşu ve Anlamı

Başarılı Olma Duası Okunuşu ve Anlamı

Nazar Nedir ve Nazar Olunca Ne Yapılmalı?

Nazar Nedir ve Nazar Olunca Ne Yapılmalı?

Mutluluk Duası Okunuşu ve Anlamı

Mutluluk Duası Okunuşu ve Anlamı

Elham Duası Okunuşu ve Anlamı

Elham Duası Okunuşu ve Anlamı

Yasin Duası Oku

Yasin Duası Oku

Lebbeyk Duası Okunuşu ve Anlamı

Lebbeyk Duası Okunuşu ve Anlamı

Alkolden Kurtulmak İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Alkolden Kurtulmak İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Ashabı Bedir Duası Okunuşu ve Anlamı

Ashabı Bedir Duası Okunuşu ve Anlamı

Yakışıklı Olmak İçin Dua

Yakışıklı Olmak İçin Dua

Kabir Duası Okunuşu ve Anlamı

Kabir Duası Okunuşu ve Anlamı

Zihin Açıklığı İçin Dua

Zihin Açıklığı İçin Dua

Kısa Sabah Duası Okunuşu ve Anlamı

Kısa Sabah Duası Okunuşu ve Anlamı

Akşam Namazından Sonra Okunacak Dua

Akşam Namazından Sonra Okunacak Dua