Zayıflama DuasıZayıflama Duası, kilo vermek için azmeden ve fazla kilo sorunu olan kişiler için diyet egzersiz ve zayıflama önerileri elbette bir yere kadar işe yaramaktadır. Ancak inançlı insanlar, alemdeki her şeyin Rabbimizin izniyle olduklarını bilirler. O nedenle zayıflamak için dua etmek ve zayıflama talebini dua yoluyla Allah (C.C) ye bildirmek kesinlikle önemli bir noktadır. Dua etmenin belirli bir formülü yoktur. Herkes dilediği gibi dua edebilir. Duanın dili de yoktur. İlla ki Arapça dua edilmesi gerektiğini söyleyenler büyük bir yanılgı ve cehaletin içindedir. Cenab-ı Hakk her dilden kendisine yöneltilen duayı takdir edebilecek ilme sahiptir. Zayıflamak için uyumadan önce Allah'a şöyle duada bulunulabilir,

Zayıflamak İçin Örnek Dualar;

Samed, hiç bir şeye muhtaç olmayan, tüm canlıların ihtiyaçlarını gideren ve her türlü istekte doğrudan kendisine başvurulan demektir.

  • Zayıflamak için şişmanlıktan dolayı rahatsızlık çeken, vücudunu taşıyamayan veya zayıflamak isteyen kimseler bol miktarda, Allah, Allah... diye okunur. La ilahe illallah okurken de bitimin de ise Muhammedur resulullah demelidir. 40 gün boyunca her gün birer lokma ekmeğe el-kabidu esması yazılır ve yenilir.. (Arapçası yazılacak ve abdestli..) Her gün 520 kere Ya Samed esması okunur.. Her şey Allah'ın elindedir ve şifa verenlerin en hayırlısı Allah'tır. Kilo problemi de bir tür hastalıktır ve hastalıktan kurtulmak için siz elinizden geleni yapıp Allah'tan şifa istemelisiniz.
  • Ya men ismuhu deva ve zikruhu şifa. Ya men yec'alu'ş-şifae fi ma yeşau mine'l-eşyai salli ala Muhammdin ve Al-i Muhammedin vec'al şifai min haza'd-duai fi ismike haza" Daha sonra 10 defa "Ya Allah" 10 defa "Ya Rabbi" 10 defa "Ya Erham'er-rahimin" yazılır.
  • Ey ismi dertlere deva olan Allah, ey zikri hastalıklara şifa olan Allah, ey istediği her şeyde şifa bulduran Allah, salat ve selamın Muhammed ve Ehlibeytine olsun. Okuduğum bu isimleri benim için şifa karar ver Ya Allah, ya Rabbi, ya Erhamer-rahimin.<
    Zayıflama Duası

Zayıflamak için yediğiniz yemeğe, özellikle içtiğiniz suya su cümleleri sarfedin;

  • Beni sağlığıma kavuşturuyorsun. Bana hayat ve enerji veriyorsun. Seni içtikçe bana rahatsızlık veren tüm biyolojik etmenleri bir, bir yok ediyorsun. Benim ideal kiloma düşmem için vücudumda gerekli reaksiyonları gerçekleştiriyorsun. Sağlığım için en iyisi sensin.

Bilimsel olarak suya okunan dua niyet vs. suyu etkilediği ve suya yüklenen niyetin bedende gerçekleştiği kanıtlanmıştır.

  • Ey yüce rabbim, yarın bana zayıflamak için güç ve kudret ver. Bedenime hayrı gelmeyecek lokmaların boğazımdan geçmesine izin verme. Bu bedeni emanetçin olarak taşıyorum. Bu emaneti iyi muhafaza edebilmek için zayıflamak istiyorum. Sen bana yardım et ve beni miskinliğe itecek kiloları vermeme yardımcı ol. Amin.

Bedenin ne yiyeceğine karar veren Ruh tur. Ruhun dinginliğini bedene yarar sağlar. Ruhu tatmin etmek ise en iyi dua ile olur.

Karnı tıka basa doldurmadan 3'te birini su, 3'te birini yemek ve 3'te birini boş bırakarak sofradan kalmak, Peygamber Efendimizin beslenme tavsiyesidir. O nedenle aşırı yemek yemenin Efendimiz tarafından bile hoş görülmediğini hatırlatmak gerekir.

Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki hiç bir hastalık bırakmasın. Allah'ın adıyla duaya başlarım. Bizim yerimizin toprağı, birimizin tükürüğü ile hastamıza Allah'ın izniyle şifa verir.

Sağ elini vücudunda rahatsız olduğun mahalle koyup yedi defa mesh eyle ve her meshde; Hissettiğim bu hastalığın şerrinden Allah'ınizzetine ve kudretine sığınırım! de. Biiznillah Teala şifa bulursun.

Büyük Allah'dan, büyük Arş'ın rabbi Allah'dan sana şifa vermesini istiyorum! derse muhakkak afiyet olur. Hastalandığım zaman bana şifa veren Allah'tır.

Allah müminler topluluğunun gönüllerine şifa versin ve onların kalplerindeki öfkeyi gidersin.

Yayınlanma Tarihi : 05.3.2014 01:34:22

Zayıflama Duası Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

14 Yorum Yapılmış "Zayıflama Duası"

Dicle

Cevap Sayısı: 0
Umarım işe yarar bi sonuç alırım &128533;inşallah amn

2017-10-30

Kullanıcı oyu: 4,5

Hulya

Cevap Sayısı: 0
Bende sayiflam istiyorum deni cem

2017-10-12

Kullanıcı oyu: 4,5

Melahet

Cevap Sayısı: 0
el kabidu arapca yazamiyorum. onu ayrica yazsaydiniz bari kopya cekerdim(((

2017-08-24

Kullanıcı oyu: 4,5

Nur

Cevap Sayısı: 0
Ekmeğin üzerine el kabidu nasıl yazılacak o kısmı açığa kavuştururmusunuz?

2017-08-21

Kullanıcı oyu: 4,5

Zarife

Cevap Sayısı: 0
Bir lokma ekmege el_kabidu esması nasıl yazılcak o kısmını anlayamadım &128533;

2017-05-14

Kullanıcı oyu: 4,5

nazli

Cevap Sayısı: 0
Bu duayı yazarak mi uygulayacagiz acaba. Her ikisini de

2017-04-02

Kullanıcı oyu: 4,5

semra

Cevap Sayısı: 0
Dualarla hersey olur yeterki dua edelim allahmiz okadar affediciki sukurler olsun

2017-03-29

Kullanıcı oyu: 4,5

Beyza

Cevap Sayısı: 0
68 kiloyum boyum 166 ayı gibiyim... acilen diyete başlıcam bide bu duayı okucam olur inş

2017-02-06

Kullanıcı oyu: 4,5

Asli

Cevap Sayısı: 0
Banada dua edin herkez sen kilolu deilsin diyo ama bence ben kiloluyum siz yinede bana dua edin simdide tesekkur ederim ve simdiden allah razi olsun ve zayijlamak istienler zayilasin insallah

2016-10-06

Kullanıcı oyu: 4,5

ebru zehra refref

Cevap Sayısı: 0
yaptığım ve okuduğum duayı inşallah olur allah yardım eder inşallah

2016-02-02

Kullanıcı oyu: 4,5

saliha

Cevap Sayısı: 3
bugün benimle kiloluyum diye dershanede dalga geçtiler ve çok zorma gitti..içimden sadece bir dönem çok kilolu olup sonra vermelerini diledim.kilo alsınlar ve ne kadar üzüldüğümü bu konuda ne kadar bunaldığımı anlasınlarr.versinler çünkü kilo vermemenin ne kadar zor olduğunu ben çok iyi biliorum.hayatım zehir oldu..

2014-12-24

Kullanıcı oyu: 4,5

Emil

Cevap Sayısı: 2
Hic utanma sikilma yok boyle seymi olur

2014-08-09

Kullanıcı oyu: 4,5

ŞİŞKO PATATA

Cevap Sayısı: 5
ben çok şişkoyum döller bağa dua edin de guruyum duyduzmu göt böcükleri...

2014-07-27

Kullanıcı oyu: 4,5

Yasemin Demirci

Cevap Sayısı: 1
Allah razı olsun.Ben de içten yapılan duaların kabu l olduğunu hayatımın bütün evrelerinde gördüm. ve hiç olması mümkün olmayan bir isteğim için Rabbime gönülden dua ettim ve isteğim oldu.
Adeta mucize gibi...
Değerli Hocalarım; Annem çok kilolu yürüyemiyor.Dizine protez takılacak fakat kilo olduğu için yapılamıyor.Zayıflama duasını kendisine vereceğim fakat,Bu zikirler yani Allah,LA İLAHE İLLALLAH günde kaç kere okunacak.Ve ekmeğe el-Kabidu esması ne ile yazılacak.Bilgi verirmisiniz. Selamlar...

2014-04-18

Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Aralık - 2017