Evlilik Duası Okunuşu ve Meali
10 Temmuz 2024

Evlilik Duası Okunuşu ve Meali

Evlilik duası, evlenmek isteyenler, kısmetinin açılmasını isteyenler, sevdiğine kavuşmak isteyenler ve muradına kavuşmak isteyenler için önemli bir ibadettir. Dua, Allah'tan istemektir ve aç olan bir kişinin yiyecek istemesi gibi bir ihtiyaçtır. Allah'a yalvarmak ve muradını duayla istemek, müminler için bir silahtır. Bu yüzden, evlilik için uygun duaları okumak önemlidir. Evlilik için yapılan dualar, iki kişinin evlenmesine vesile olur ve hayırlı bir yuva kurmak için bu duaların okunması gerekir. En hayırlı dua, içtenlikle Allah'a el açıp okunan dualardır.

Evlilik İçin Hangi Dualar Okunmalıdır?
  • Allahümme salli ala seyyidina Muhammed inil fatihil ebvab - Bu dua Pazartesi ve Perşembe geceleri 1001 defa okunmalıdır. Duayı okuduktan sonra 3500 defa "ya Semi'u" okunmalıdır.
  • Kezalike zevvecnahüm bihurin iyn - Bu dua her gün 1000 defa okunmalıdır.
Nahl Suresi 72. Ayeti

Nahl Suresi 72. Ayeti: "Vallahü ceale leküm min enfüsiküm azvacen ve ceale leküm min ezvaciküm benine ve hafedeten ve rezakaküm minettayyibat." Kırmızı renkte ipek bir mendile Nahl Suresi'nin 72. Ayetini kalemle yazın. Mendile 111 defa Nahl Suresi okuyun. Gece yatsı namazının sonrasında gusül abdesti alarak, kullanılmamış iç çamaşırı giyilmeli. İki rekât Allah rızası için namaz kılınmalıdır. Namazın ardından kendiniz için hayırlı bir eş bulmak ve hayırlı bir evlilik yapmaya niyetlenmelidir. 4356 defa "ya Allah" esması okunmalıdır. Her yüzde Nahl Suresi'nin 72. Ayetini 66 defa okumalısınız. Duayı okurken, üzerine ayet yazmış olduğunuz kırmızı mendili kalbinizin üzerine koyun. Okumanız bitene kadar bu şekilde tutun. Bu duayı evlilik olana dek okumalısınız.

Evlenmek İsteyen Kadınlar İçin Özel Dua

Evlenmek isteyen bekar ya da dul kadınlar, cuma günleri oruç tutarak, öğlen saatinde gümüş yüzük üzerine "Allah Lafza-i Celali" yazdırarak, sağ elinin yüzük parmağına takıp taşırlarsa, Allah'ın izniyle evleneceklerdir.

Rabbena Heb Lena Min Ledünke Zürriyeten Dayyibeh

"Rabbena heb lena min ledünke zürriyeten Dayyibeh. İnneke entes semiğul alim." Meali: "Rabbimiz, bize katından temiz bir soy zürriyet ihsan et. Sen muhakkak ki işiten ve bilensin." Bu dua, evlenmek isteyenlerin okuması gereken dualar arasındadır.

Rabbena Heb Lena Mines Salihin

"Rabbena heb lena mines salihin." Meali: "Rabbimiz, bize Salih zürriyetler ihsan et." Evlenmek isteyenler bu duayı elinden geldiğince okumalıdır.

Ya Bais Celle Celalühü

Cuma ezan vakti 1062 defa "Ya Bais Celle Celalühü" ismi şerifini hayırlı bir evlilik isteyenler okumalıdır. Bu şekilde kısmetleri açılacak ve evleneceklerdir.

Furkan Suresi 74. Ayeti

"Vellezine yekulune rabbena heb lena min ezvacina ve zurriyyatina kurrete a'yunin vec'alna lil muttekine imama." Meali: "Rabbimiz, bize eşlerimizden ve zürriyetimizden göz aydınlığı sağlayacak nesiller ihsan et. Bizleri takva sahibi olan kimselere yol gösterici kıl." Hayırlı evlilikler yapmak isteyenler bu duayı okumalıdır. (Furkan 74)

Salavat-ı Mecule

Günde 51 defa abdestli ya da abdestsiz olarak Salavat-ı Mecule evlenmek isteyenler okumalıdır. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in salaten tehullu biha ukdeti ve teferricu biha ukdeti ve tüferricü biha kurbeti ve tekzi biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim."

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Nisan

30 Mayıs 2024 Perşembe

Sevdiğim birisi var ama o istemiyor, hep bir engel çıkıyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Nisan, bazen hayat istediğimiz şekilde gitmeyebilir. Bu durumda en önemli şey kendine zaman tanımak ve duygularını anlamaya çalışmak. Biraz mesafe koymak ve kendine odaklanmak iyi gelebilir. Belki de bu süreçte yeni şeyler keşfeder ve farklı bakış açıları geliştirirsin.

2. Cevap
cevap

Fadale

Merhaba, nisan hanım sizi istemeyen biriyle nasıl evleneceksiniz ki? Hep engeller çıkıyor diye kendiniz söylüyorsunuz, yani Allah istemediği için engel oluyor demek ki sizin için hayırlı başka biri var sabredin ve bekleyiniz.

soru

Halil sepetçi

25 Mayıs 2024 Cumartesi

Bekarım hiç evlenmedim kısmetim kapalı

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Halil sepetçi,

Kısmetin ne zaman açılacağı belli olmaz, hayatta her şeyin bir vakti vardır. Sabırla beklemek ve olumlu düşünmek önemlidir. Umarım en kısa zamanda aradığın mutluluğu bulursun.

Sevgilerle,

2. Cevap
cevap

Betül

Evlilik duası hayırlı bir kısmet bulmanız açısından oldukça anlamlı bir duadır. Bu duayı bol bol okumanız halinde yakın zamanda kısmetinizin açılacağını söyleyebiliriz. Çünkü oldukça etkili ve faydalı bir duadır. Geç de olsa işe yarayacağını unutmayın. Ancak ilk önceliğiniz hep hayırlı, iyi, huzurlu ve sağlıklı bir yuva dilemek olsun.

soru

NASİP

22 Mayıs 2024 Çarşamba

Herşey nasip kısmet ama anlamadığım şey alkol içen kumar oynayan ALLAH korkusu olmayan herkes evlenip yuva kuruyor.bİRİ DE BANA BUNU AÇIKLAYABİLİR Mİ?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Nasip,

Hayatta her şeyin bir zamanı ve sırası olduğuna inanmak önemli. Herkesin hayatı farklı yollardan geçiyor ve herkesin sınavları farklı. Alkol içen ya da kumar oynayan kişilerin de hayatlarında farklı yolları ve sınavları olabilir. Kendi yolunuza odaklanmak ve sabırlı olmak en doğrusu. Unutmayın ki her şeyin bir zamanı var ve sizin için en hayırlısı en doğru zamanda karşınıza çıkacaktır.

Sevgiler,

2. Cevap
cevap

Taşdemir

Allah kimsenin rızkını kesmes o geleceği gören ve bilendir en iyisini o bilir. İlerde belki tövbe ediyor o günahkar insanlar o yüzdende onun tövbe kapısı belki eşi olucak yol üstünden yol geçer biz hangi yol olduğunu anlayamayız

soru

Umut

14 Mayıs 2024 Salı

inşaallah hayırlısıyla tez zamanda evlenip yuva kurarım. Tüm bekar kardeşlerime de rabbim gönlünce hayırlı bir eş nasip etsin inşaallah

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Umut, inşaallah hayırlısıyla dilediğin gibi bir yuva kurarsın. Dualarını ve iyi dileklerini paylaştığın için teşekkürler, rabbim tüm bekar kardeşlerimize de gönlünce hayırlı eşler nasip etsin, inşaallah.

2. Cevap
cevap

Seraya

Merhaba, umut bey Allah herkese hayırlı bir eş nasip etsin. Yuva kurmak çok önemli dikkatli bir müessese, çünkü kimse boşanmak için evlenmez.

soru

eylul

02 Mayıs 2024 Perşembe

selam arkadaslar burada sevipte kavuwamiyanlar varmi?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Eylul,
Evet, burada senin gibi sevip de kavuşamayan birçok kişi olabilir. Paylaşmak istersen, hikayeni dinlemekten mutluluk duyarız.

2. Cevap
cevap

Şevkiye

Merhaba, eylül hanım elbette herkez sevdiği kişiyle evlenmiyor kimilerinin ailesi karşı çıkıyor aile uyuşmazlığı ırk farklılığı düşüncesiyle birçok aile sorun çıkartıyor. Severek evlenen biri olarak söylemek isterim ki bu çok güzel bir duygu dilerim herkez sevdiği insanla evlilik yapar.

soru

Gülsüm

27 Nisan 2024 Cumartesi

Ne olursunuz bana dua edin sevdiğime ailem vermiyor dua edince versinler gönülleri olsun amin Allah sevdiklerimizi bizden ayırmasın amin insaAllah

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Gülsüm Hanım,

Allah yardımcınız olsun, dualarım seninle. Umarım her şey gönül istediğin gibi olur ve ailelerin rızasını alabilirsiniz. Sevdiğinizle mutlu ve huzurlu bir hayat dilerim. Amin.

2. Cevap
cevap

Renas

Merhaba, gülsüm hanım rabbim sevdiğinize bağışlasın inşallah sizin hakkınızda hayırlı biriyse olsun öncelikle bunun için dua edin bide aileler istemediğinde bazen bizim göremediğimiz şeyleri onlar görür ve içleri rahat etmezler. Biraz omları dinlenmeliyiz en azından pişamanlık yaşamamak adına sizde hayırlı dualar edin rabbim kimseyi ayırmasın sevdiğinden inşallah, hayırlı akşamlar.

soru

Metin

21 Nisan 2024 Pazar

Allahım günah yazmasın bunu isyan olarak demiyorum sadece tecrübe
Regaib kandili günü gecesi ertesi gün cuma günü ve c. Tesi günü üç gün boyunca bildiğim internetten gürdüğüm bütün duaları ettim hatta iki gece hacet namazı her vakit namazından sonra yüce rabbimden sevdiğim kızı istediğim diledim istemeye gittik vermediler yani demem oki duanızı edin yanlız kaderden ötesi olmaz şimdide sebeb olan amcasına her namazdan sonra beddua ediyorum duam kabul olması inşallah bedduam kabul olur

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Metin Bey,

Öncelikle yaşadığınız duruma üzüldüğümü belirtmek isterim. Dualarınızı ettikten sonra istediğiniz sonuca ulaşamamak elbette ki moral bozucu olabilir. Ancak, her şeyde bir hayır olduğunu unutmamak gerekir. Belki de Yüce Rabbimiz sizin için daha hayırlı bir plan hazırlamıştır. Beddua etmektense, sabır ve hayırlı sonuçlar için dua etmeye devam etmenizi tavsiye ederim. Allah gönlünüze göre versin.

Selamlar,

2. Cevap
cevap

Efraz

Merhaba, metin bey canınız belliki çok yanmış çokta bilinçli bir insansınız belli ki dua etmek namaz kılmak huzuru Allah’ta aramak o kadar güzel şeyler ki siz zaten bünün bilincine varmışsınız. Biliriz ki rabbim birşeyin olmasını engelliyorsa ya daha iyi olacağından yada o iş sizin için hayırlı değildir sabredin beddua etmeyin.

soru

nigar..

18 Nisan 2024 Perşembe

ewlenmek istiryorum artık inş. Rabbimin izni ile.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili nigar, inşallah her şey gönlünce olur ve Rabbim seni hayırlı ve mutlu bir evlilikle nasiplendirir. Dileklerine katılıyorum ve en kısa zamanda muradına ermeni diliyorum. Sevgilerle.

2. Cevap
cevap

Sencer

Merhaba, nigar hanım inşallah karşınıza hayırlı birisi çıkar. Yuva kurmak doğru insanla hayatını birleştirmek dünyanın en güzel eylemi, sadece kendinize eş seçmiyorsunuz ilerde olacak çocuğunuza da baba veya anne seçiyorsunuz.

soru

Duygu

18 Nisan 2024 Perşembe

Ben dua bekliyorum da benim için hayırlı,mutluluğa adım atacak, ahirette beraber yol alabileceğim birini nasip etsin rabbim

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Duygu, inşallah Rabbim sana hayırlı, mutluluğa adım atacağın ve ahirette beraber yol alabileceğin birini nasip eder. Duaların kabul olsun.

2. Cevap
cevap

Aygün

Merhaba, duygu hanım en güzel duadır ahiret için eş istemek dilerim öyle bir eşiniz olur dualar müşterektir.

soru

Savaş

14 Nisan 2024 Pazar

Bene evlenmek istiyorum benim kısmetim için dua ederseniz allah in kulu

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Savaş, elbette senin için dua ederim. Allah gönlüne göre versin, hayırlı kısmetler nasip etsin.

2. Cevap
cevap

Turgut

Merhaba, umarım gönlüne göre verir rabbim kısmetiniz neyse bir gün rabbim karşınıza çıkaracaktır.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ferec Duası Okunuşu ve Anlamı

Ferec Duası Okunuşu ve Anlamı

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bismillahillezi Duası Okunuşu ve Anlamı

Bismillahillezi Duası Okunuşu ve Anlamı

İşe Başlama Duası Okunuşu ve Anlamı

İşe Başlama Duası Okunuşu ve Anlamı

Hamilelikte Okunacak Dualar Okunuşu ve Anlamı

Hamilelikte Okunacak Dualar Okunuşu ve Anlamı

Sevdiğimin Beni Sevmesi İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Sevdiğimin Beni Sevmesi İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Hatme Duası Okunuşu ve Anlamı

Hatme Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Sağlık Duası Okunuşu ve Anlamı

Sağlık Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Boşanma Duası Okunuşu ve Anlamı

Boşanma Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Kayıp Eşya Bulma Duası Okunuşu ve Anlamı

Kayıp Eşya Bulma Duası Okunuşu ve Anlamı

Askere Uğurlama Duası

Askere Uğurlama Duası

Uyumayan Bebek İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Uyumayan Bebek İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Kalem Duası Okunuşu ve Anlamı

Kalem Duası Okunuşu ve Anlamı

Aşk Duası Okunuşu ve Anlamı

Aşk Duası Okunuşu ve Anlamı

Yatarken Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Yatarken Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Bebek Duası Okunuşu ve Anlamı

Bebek Duası Okunuşu ve Anlamı

Öksürük İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Öksürük İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Ferahlık Duası Okunuşu ve Anlamı

Ferahlık Duası Okunuşu ve Anlamı

Besmele Duası Okunuşu ve Anlamı

Besmele Duası Okunuşu ve Anlamı

Kıtmir Duası Okunuşu ve Anlamı

Kıtmir Duası Okunuşu ve Anlamı

Hizbul Bahr Duası Okunuşu ve Anlamı

Hizbul Bahr Duası Okunuşu ve Anlamı

Hızır Duası Okunuşu ve Anlamı

Hızır Duası Okunuşu ve Anlamı

Nazar Duası Fazileti

Nazar Duası Fazileti

Birinin Bir Yere Gitmesini Engellemek için Okunacak Dua

Birinin Bir Yere Gitmesini Engellemek için Okunacak Dua

Ergenlik Döneminde Okunacak Dualar

Ergenlik Döneminde Okunacak Dualar

Muhafaza Duası Okunuşu ve Anlamı

Muhafaza Duası Okunuşu ve Anlamı

Oruçla İlgili Ayetler Hangileridir?

Oruçla İlgili Ayetler Hangileridir?

Secde Duası Okunuşu ve Anlamı

Secde Duası Okunuşu ve Anlamı

Sıkıntı Duası Okunuşu ve Anlamı

Sıkıntı Duası Okunuşu ve Anlamı

Kayıp Duası Okunuşu ve Anlamı

Kayıp Duası Okunuşu ve Anlamı

Veccehtü Duası Okunuşu ve Anlamı

Veccehtü Duası Okunuşu ve Anlamı

Akşam Namazından Sonra Okunacak Dua

Akşam Namazından Sonra Okunacak Dua

Anne Duası Almanın Önemi

Anne Duası Almanın Önemi

Karınca Duası Okunuşu ve Anlamı

Karınca Duası Okunuşu ve Anlamı

Hamileyken Okunacak Dualar Okunuşu ve Anlamı

Hamileyken Okunacak Dualar Okunuşu ve Anlamı

Arefe Duası Okunuşu ve Fazileti

Arefe Duası Okunuşu ve Fazileti

Boğaz Ağrısı İçin Dua

Boğaz Ağrısı İçin Dua