Malın Satılması İçin Dua
15 Temmuz 2024

Malın Satılması İçin Dua

İnsanlara sunulan bedenin ve ruhun, maddi ve manevi tüm nimetlerin değerini bilmek gerekir. Bu nimetler, Allah'ın bir ikramıdır ve onun ihsanından ve lütfundan geldiğini hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, bize nimetini vereni bilip şükretmek, manevi bir yükümlülüktür.

Esnaf ve diğer işyerleri için en büyük sıkıntılardan biri bereketin olmayışıdır. Bereket olmadığında, yapılan işlerin karşılığında hak edilen paranın hayrı olmaz. Bu da işyerlerinde malların satılamaması ve elde kalması anlamına gelir. Bereketin artması ve malların satılabilmesi için bazı dua terkipleri yapılır.

Kim ki, bu duaları beş ayrı kağıda yazıp her birini işyerlerinin dört bir yanına asarsa ve bir tanesini de üzerinde taşırsa, Cenab-ı Hak, o kimsenin işyerine kendi hazinelerinden rızıklar ve bereketler yağdırır. Öyle bir bereket yağar ki, dua yazılarını asan kimse bile inanamayacak ihsanlar verilir. İşyerine giren hiçbir müşteri alışveriş yapmadan çıkmaz. Hak Teala, işyerine karınca misali gibi müşteriler lütfeder. Satılmayan malların üzerine bu dualar yedi kez okunursa, Allah'ın izniyle o mallar kısa sürede satılır.

Malın Satılması İçin Karınca Duası Arapça Okunuşu

"Bismillahirrahmanirrahim"

Allahumme ya rabbi ve cebraile ve mikaile ve israfile ve azraile ve ibrahime ve ismaile ve ishaka ve yakube ve munzilel berekati vet tevrati vez zeburi vel incili vel furkani ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim la ilahe illallahul hakkul mubin muhammedun resuullahi sadikul va'dil emin ya rabbi ya rabbi ya hayyu ya kayyumu ya zel celali vel ikram es'eluke ya rabbel arşil azim en yerzukani rızkan helalen tayyiben bi rahmetike ya erhamer rahimin. Debernuş, Şazenuş, Kefeştatiyuş, Kitmir, Yemliha, Mekselina, Mernuş"

Anlamı; Rahman ve Rahim olan Allah'ın ismiyle. Hz. Süleyman devridir. Kuraklık ve kıtlık her yeri kavurmaktadır. Hz. Süleyman, mümin bir toplulukla beraber, şehrin dışına yağmur duasına yönelmiştir. Yolda bir karınca dikkatini çeker. Zavallı hayvan sırtüstü yatmış, ayaklarını göğe uzatmış, debelenip dua etmektedir. Karıncanın duasını dinler Hz. Süleyman, karınca demektedir ki; "Allah'ım, bizi sen var ettin ve senin rahmetin olmadan biz yaşayamayız. Ya bize su verirsin ya da bizi helak edersin. Emir, ferman Senindir."

Malın Satılması İçin Duha Duası Arapça Okunuşu

"Bismillahirrahmanirrahim

Vedduha Velleyli iza seca Ma vedde'ake rabbüke ve ma kala ve lel'ahıretü hayrün leke minel'ula ve lesevfe yu'tıyke rabbüke feterda Elem yecidke yetiymen feava ve vecedeke dailen feheda ve vecedeke ailen feağna Femmel yetiyme fela takher ve emmessaile fela tenher ve emma binı'meti rabbike fehaddis."

Anlamı; Rahman ve Rahim olan Allah'ın ismiyle. Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı. Kesinlikle senin için sonu önünden (Ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. İleride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (Doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyleyse sakın yetime kahretme (Onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!

Malın Satılması İçin Fil Duası Arapça Okunuşu

Elem tera keyfe fe'ale rabbüke biashabilfil Elem yec'al keydehüm fi tadlil ve ersele aleyhim tayran ebabil Termihim bihicaratin min siccil Fece'alehüm ke'asfin me'kul"

Anlamı; Rahman ve Rahim olan Allah'ın ismiyle. Görmedin mi Rabbin ne yaptı fil sahiplerine! Onların tuzaklarını boşa çıkarmadı mı? Üzerlerine sürü sürü kuşlar saldı. Onlara balçıktan pişirilmiş sert taşlar atıyorlardı. Derken onları, yenilmiş ekin yaprağı gibi kılıverdi.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Erva Su

12 Temmuz 2024 Cuma

Bunları yaparken gerçekten bereketin artacağını düşünen var mı? Ya da bu duaları şirketimin çeşitli köşelerine asarsam, işlerimin gerçekten yoluna gireceğine inanıyor musunuz?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Erva Su, bu tür inançlar ve uygulamalar kültürel ve bireysel farklılıklar gösterebilir. Kimileri için bu dualar ve ritüeller gerçekten moral ve motivasyon kaynağı olabiliyor, bu da dolaylı olarak işlerini daha organize ve verimli yapmalarına yardımcı olabilir. Ancak, sadece dualara dayanmadan, aynı zamanda stratejik planlama, hedef belirleme ve etkili çalışma yöntemlerini de kullanmak önemlidir. Kısacası, duaların ve manevi uygulamaların motivasyonunuzu artırabileceğini, fakat başarının anahtarının özverili çalışma ve iyi planlama olduğunu unutmayın.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Orucun Mekruhları Nelerdir?

Orucun Mekruhları Nelerdir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Depresyondan Kurtulmak İçin Dua

Depresyondan Kurtulmak İçin Dua

Nafile Oruç Nedir ve Nasıl Tutulur?

Nafile Oruç Nedir ve Nasıl Tutulur?

Sakinlik Duası Okunuşu ve Anlamı

Sakinlik Duası Okunuşu ve Anlamı

Af Duası Okunuşu ve Anlamı

Af Duası Okunuşu ve Anlamı

Borç Duası Okunuşu ve Anlamı

Borç Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Zihin Açma Duası Oku

Zihin Açma Duası Oku

Güncel

Hayır Duası Okunuşu ve Anlamı

Hayır Duası Okunuşu ve Anlamı

Aile Duası Okunuşu ve Anlamı

Aile Duası Okunuşu ve Anlamı

Oruçla İlgili Kavramlar Nelerdir?

Oruçla İlgili Kavramlar Nelerdir?

Azim Duası Okunuşu ve Anlamı

Azim Duası Okunuşu ve Anlamı

Rızık Duasının Okunuşu

Rızık Duasının Okunuşu

Zenginlik Duası Okunuşu

Zenginlik Duası Okunuşu

Yol Duası Okunuşu ve Anlamı

Yol Duası Okunuşu ve Anlamı

Tesbih Duası Okunuşu ve Anlamı

Tesbih Duası Okunuşu ve Anlamı

Bebek Duası Okunuşu ve Anlamı

Bebek Duası Okunuşu ve Anlamı

Namazdan Sonra Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Namazdan Sonra Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı