İsmi Azam Duası

İsmi Azam Duası

İsmi Azam Duası, Duaların en büyüğü İsm-i A'zam duasıdır. Onunla yapılan dua kabule şayan olduğu için Peygamberlerin haricinde bazı kimseler Süleyman (a.s)'ın veziri gibi ondan istifade etmişlerdir. O'nunla duada bulunanlara anında karşılığı verilmiştir. O öyle mübarek bir duadır ki, önünde engel barınamaz. Dağlara okunsa toz duman haline gelir, denizlere okunsa ateş olup yanar giderdi. Çünkü o kınından çıkmış keskin bir kılıca benzer. Lüzumsuz yere onu kınından çıkarmamak, ancak icap ettiği zaman ondan faydalanmak gerekir. İsm-i Azam duası da kınından çıkmış kılıç gibidir. Gerektiğinde O'nunla dua edilmelidir. Olur olmaz süfli şeyler elde etmek için okunmamalıdır. Tercuman-ı ism-i azam duasında Allah'ın değişik isimleri şefaatçi kılınarak cehennem ateşinden Rahman'a sığınmak vardır. Bu duanın sabah ve ikindi namazlarından sonra okunması ayrı bir tevafuk özelliğine sahiptir. İsm-i Azam hakkında Resulullah Salla'llahü Aleyhi ve Sellem Efendimiz şöyle buyurmuştur,

İsmi Azam Duası Arapça Okunuşu

اللهم إني أسألك يا عالم الخفية ، و يا من السماء بقدرتة مبنية

و يا من الأرض بعزته مدحية ، و يا من الشمس و القمر بنور جلاله مشرقة و مضيئة

و يا مقبلا على كل نفس مؤمنة زكية ، و يا مُسكن رعب الخائفين و أهل البلية

ويا من حوائج الخلق عنده مقضية ، يا من نجّى يوسف عليه السلام من العبدية

ويا من ليس له بواب ينادى و لا صاحب يُغشى و لا وزير يُؤتى

و لا غيره رب يُدعى ، و لا يزداد علي كثرة الحوائج إلا كرما و جودا

أن تصلي على سيدنا محمد و آله و تعطيني سُؤالي

إنك علي كل شيئ قدير، يا حي يا قيوم ، يا أرحم الراحمين


"Bismillahirrahmanirrahim"

"Allahümme inni es'elüke ya alimel hafiyye, ve ya men-is-semau bikudretihi mebniyye, ve ya men-il-erdu biizzetihi mudhıyye, ve ya men-iş-şemsü vel-kameru binuri celalihi müşrika ve mudıyye ve ya mukbilen ala külli nefsin mü'minetin zekiyye ve ya müsekkine ra'b-el-haifine ve ehl-et-takıyye, ya men havaicul-halki indehü makdıyye, ya men neca Yusüfe min rıkk-il-ubudiyye, ya men leyse lehü bevvabün yunadi vela sahibun yağşa ve la vezirun yu'ti ve la gayruhu rabbün yud'a ve la yezdadu ala kesretil-havaici illa keremen ve cuden ve sallallahu ala Muhammedin ve alihi ve a'tini süali inneke ala külli şey'in kadir."

İsmi Azam Duasının Türkçe Anlamı

Allahım Senden yalvararak diliyorum. Ey gizliyi bilen; Ey, Semâ kudreti ile bina edilen; Ey, yer izzeti ile döşenmiş olan; Ey; Celâlinin nuru ile Güneşi ışık saçıcı, Ayı da parlayıcı kılan; Ey, her inanmış temiz nefse teveccüh eden, Ey; korkanların, müttekilerin korkusunu sükûna erdiren; Ey, yaratıkların ihtiyaçları ve dilekleri indinde yerine getirilen; Ey, Yusuf’u kölelik boyunduruğundan kurtaran; Ey kullarının ihtiyaçlarını zatına arzetmek için araya bir vasıta koymayan, her dilek sahibinin müracaatlarını doğrudan doğruya kendisi dinleyen ve alıp veren bir vezîri olmayan Rab’bim Ey, kendisinden başka dua edilen bir Rab olmayan, dilek ve ihtiyaç sahiplerinin çokluğu Onun kerem ve cömertliğini arttıran Allah, Muhammed Aleyhissalatü Vesselama ve ehl-i beytine ve eshabına salat-ü selam etsin. Duamı kabul buyur, isteğimi ver çünkü sen, her şeye kadirsin.

Hz. Muhammed (s.a.v)'den rivayet edilmiştir. Şöyle buyuruyor...

"Allah'tan başka ilah yoktur. Ancak, Celil ve Cebbar olan O'dur. O'ndan başka ilah yoktur. Ancak bütün kullarının hallerine vakıf olan ve kusurlarını örtbas edendir. Allah'tan başka ilah yoktur. Gece ile gündüzü halk eden O'dur. Allah'tan başka ilah yoktur. Tektir, şeriki yoktur, tektir ve birdir. Biz O'na hamdü sena ederiz. Allah'tan başka ilah yoktur. Ancak O vardır, tektir, ortağı yoktur. Tek bir Allah'tır. Biz O'na ibadet ederiz. Allah'tan başka ilah yoktur. Ancak O vardır, tektir ve ortağı yoktur. Tek bir ilahtır. Bizler O'na şükrederiz. Allah'tan başka ilah yoktur. Allah tektir, ortağı yoktur, Muhammed O'nun Resuü'dür. Hay ve Kayyum O'dur. Allah'ın rahmeti mahlukatının en hayırlısı olan Muhammedin al ve ashabının ve hepsinin üzerine olsun. Şehadet ederim ki Sen hem Rabbimiz ve hem de Halikimizsin. Allah'ım, beni mağfiret eyle, ey Allah, ey Allah, ey Allah Rahmetinle beni yarlığa Zira, Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin.

İsmi Azam Duasının Hikmeti

Abdullah bin Ömer Peygamberden (sav) şöyle rivayet etmiştir;

"Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin, Allah'ın gazap ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah'ın sözlerine sığınırım" O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez. Abdullah bin Amr onları temyiz çağına gelen çocuklarına öğretir, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı.

İçinde korku, dehşet ve huzursuzluk hissi duyulduğunda şu dua da okunabilir, "Euzü bi kelimatillahha't-tammati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezatiş-şeytani ve en yehdurun" Anlamı, "Allah'ın bana kızmasından, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah'ın tam kelimelerine sığınırım"

Hz.Halid bin Velid (ra) bir gün Peygamber Efendimize (sav) gelerek;

"Ya Resulallah, içimde korku ve sıkıntı var, insanlardan uzaklaşmak istiyorum" dedi. Peygamber Efendimiz (sav) Ona "Yatacağın zaman bu duayı okursan, o hallerden kurtulursun" buyurmuştur

Böyle durumlarda bu duaya sabah-akşam temiz bir niyetle en az yedi gün devam edilmelidir.

Peygamberimize 3 salavat getirip, Euzu besmele ile Ayet-el Kürsü, Fatiha, ihlas, Felak, Nas ve Kafirun surelerini 3'er kez okuduktan sonra, her ne niyet için yapılıyorsa onu içinizden geçirip İsm-i Azam duasını okuyunuz ama mutlaka Türkçesini de okuyunuz. Çünkü anlamını bilirseniz daha yürekten istiyorsun.

Bu duaya İsm-i A'zam duası denir. Bunun tesiri çok büyüktür. Ekseri bu dua sıkıntılı zamanlarda, akşam ve sabah saatlerinde yapılır. Cenab-ı Hakka sığınma, yalvarma ve yakarmanın en canlı tablosunu teşkil eylemektedir. Bunun için biz bu duaya, devam etmemiz yerinde olacaktır.

Son Güncelleme : 09.03.2021 23:10:59
İsmi Azam Duası ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Sayfayı Düzenle Düzenleme Geçmişi

İsmi Azam Duası Yorumları

şifre Kırmızı sayı

46 Yorum Yapılmış "İsmi Azam Duası"
Ben 4 senelik evliyim 3kere hamile kaldım hepsi karnımda öldüler ne olur dua edin yine hamile kalayım ama bu sefer çocuğum kucağımda olsun dualarınızı bekliyorum
Dua . 07.05.2018
9 YANITI GÖRÜNTÜLE
Bana dua eder mısınız ıhtıyacım var
Ayse . 13.05.2018
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
supheden kurtulamiyorum bunun icin bir dua varmi
İ . 26.06.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Rüyamda sara hastalığım için bu dua okunmam söylendi üzerinde düşücem umarım yararını görürürüm. :)
Zezemeful . 21.03.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
ey Allah Rahmetinle beni yarlığa burada yarlığa ne demek acaba mealindeki
Kenan . 23.10.2014
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
BU DUANIN MEALİ BU OLMASIN... Allahım Senden yalvararak diliyorum. Ey gizliyi bilen; Ey, Semâ kudreti ile bina edilen; Ey, yer izzeti ile döşenmiş olan; Ey; Celâlinin nuru ile Güneşi ışık saçıcı, Ayı da parlayıcı kılan; Ey, her inanmış temiz nefse teveccüh eden, Ey; korkanların, müttekilerin korkusunu sükûna erdiren; Ey, yaratıkların ihtiyaçları ve dilekleri indinde yerine getirilen; Ey, Yusuf’u kölelik boyunduruğundan kurtaran; Ey kullarının ihtiyaçlarını zatına arzetmek için araya bir vasıta koymayan, her dilek sahibinin müracaatlarını doğrudan doğruya kendisi dinleyen ve alıp veren bir vezîri olmayan Rab’bim Ey, kendisinden başka dua edilen bir Rab olmayan, dilek ve ihtiyaç sahiplerinin çokluğu Onun kerem ve cömertliğini arttıran Allah, Muhammed Aleyhissalatü Vesselama ve ehl-i beytine ve eshabına salat-ü selam etsin. Duamı kabul buyur, isteğimi ver çünkü sen, her şeye kadirsin.
Halil İbrahim . 11.02.2019 01:49:23
CEVAP YAZ
Tamam yaparim problem yok.Cok guzel dua ama.
Resad . 01.06.2018
CEVAP YAZ
Duaya çok ihtiyacım var nisanlım nikaha iki hafta kala sebepsiz böraktı beni allah rızası için dua edin kimin duası kabul olur bilinmez allah okuyanlardan razı olsun
Sibel . 22.04.2018
CEVAP YAZ
Selâmün aleyküm suan yogun bakimda yatan kanser hastasi acil durumda allah muhammed aşkına fetih suresi ismi azam duasini oyup etraftantoplar mısınız. Allah şimdi den razi olsun rabbim herkese şifa versin
Serap . 04.03.2018
CEVAP YAZ
Rabbimi tüm noksan sıfatlardan tenzih ederim
Aynur . 10.01.2018
CEVAP YAZ
Bazen Allah sizi KURTARIYOR da Siz, AYRILIK SANIYORSUNUZ... bir de böyle düşün derin..
Alev . 24.12.2017
CEVAP YAZ
Bna dua edin cok kotym yuregm yanio sewdgm adam gtti kafayi yiyorm
Derın . 25.11.2017
CEVAP YAZ
ismi azam duası gizliydi diye biliyordum gizli olan ne peki?
Turan Altınsay . 19.10.2017
CEVAP YAZ
Deniz Allah sevdiği kuluna musibet verir sen Allah kabul etmiyor diyorsun ama niçin bu dünyada olmasını istiyorsun evet dünyada önemli ama sonsuzluk cennette köşklerin yapılıyor belkide unutma Allah sabredenlerle beraberdir.
Ziya . 26.08.2017
CEVAP YAZ
Deniz,sakin oyle yanlis dusunme.biliyorum sabretmek zor bir is.. Ama sabrederek dua edersen goreceksin insallah sonuclari...Allah sabir versin sana kardes.. .
Ufuk . 17.08.2017
CEVAP YAZ
Açıklama Meal hiç alakası yok dua ile düzeltin bunu
Rumuz Müslim . 17.08.2017
CEVAP YAZ
Dua ettikçe düzelir diye umutla beklediğim herşey daha da kötüye gidiyor. Ettiğim dualar tam tersi olarak tezahür ediyor. Sabahlara kadar gözyaşlarıyla secdede yalvarıyorum değişen bişey yok. Namazında niyazında mümkün mertebe gücüm yettikçe günah işlememeye çalışan biriyim ama hiçbir duam kabul olmuyor. Kul hakkı da yemedim, haramla da beslenmedim, bilerek ah da almadım. Sanırım daha dayanacak gücüm kalmadı
Deniz . 17.08.2017
CEVAP YAZ
Allah razı olsun kardeşim dwniycem
Ümmü_gülsüm . 04.08.2017
CEVAP YAZ
Mealini yanlış yazmişsınız hep mümkünse bi düzeltirseniz iyi olur
.. . 16.07.2017
CEVAP YAZ
men oz heyat yoldasima hansi doayla done bilerem
Tunzale . 04.07.2017
CEVAP YAZ
Allah dualarınızı kabul etsin inşallah
Misafir . 11.06.2017
CEVAP YAZ
eşimden ayrılma durumundayım dualarınızı Allah RIZASI İÇİN BEKLİYORUM
Bülent . 02.06.2017
CEVAP YAZ
Müslüman kardeşlerim, Benim için de kısa bir vakit ayırıp içinizden geldiğince dua okursanız memnun olurum. Allah tüm müslüman kardeşlerimden razı olsun.
Mehmet Emin . 29.05.2017
CEVAP YAZ
Allah im şükürler olsun Amin
Zeynep . 25.05.2017
CEVAP YAZ
Allah rızası için bana da dua eder misiniz hayatımın çok zor ve sıkıntılı bir dönemindeyim,olmasını çok istediğim hayırlı bir duam var,sizde duamın kabulü için bana yardım edin dua edin,şimdiden Allah razı olsun lütfen beni de unutmayın&128591;
Belgin . 19.05.2017
CEVAP YAZ
Emrullah kardeşim senin için bu duayı okudum. Allahım kabul eder inşallah
Ezgi . 08.05.2017
CEVAP YAZ
BEN kendim şahidim hapisden kurtardı beni bu dua 8 yıl önce bi çek parası yüzünden sonra bi sabah mucize oldu ptt kredi vrdi faizsiz hemde kapatıverdim çok acılar çektim halada okurum ismi azam duasını sabah namazındna sonra okuyun adet edinin görün hayatınız mucizelerle dolu kaza beladan bile kurtarıyo... allahım snei çok seviyorum
Pınar . 08.05.2017
CEVAP YAZ
Eşim kayıp Allah rızası için dua ediniz ilhan çelik
Biçare . 02.05.2017
CEVAP YAZ
MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM SİZDEN SADECE BANA DUA ETMENİZİ İSTİYORUM. LÜTFEN BANA HER KONUDA DUA EDİN DÜNYA VE AHİRET İÇİN... HEPİNİZİ ALLAHIN RIZASINI KAZANMAK İÇİN SEVİYORUM...
Emrullah . 24.04.2017
CEVAP YAZ
Alanın sen tüm sevenleri kavuştur ve derslerinde başarılı olayım
Itır . 11.04.2017
CEVAP YAZ
Ya rabbi beni nefsine yenik düşürme ve derslerim başarılı olsun Allah tüm müminlerin duasını kabul etsin
Allahın Kulu . 04.04.2017
CEVAP YAZ
Allahım lütfen derslerinde başarılı olayım
Melek . 03.04.2017
CEVAP YAZ
Allahım tüm müminlerin duasını kabul et Amin
Büşra . 24.03.2017
CEVAP YAZ
Kelime hataları var bir çok duada eğer arapçalarda da varsa Allah muhafaza çok başka şeyler demiş olabiliriz
Esma . 18.03.2017
CEVAP YAZ
Rabbim herşeyi nasip ediyor, rabbime binlerce şükür, Duamızı edelim ve biraz bekleyelim bakın neler oluyor, Rabbim dualarımızı hayırlara çıkartsın.
Kürşat . 24.09.2016
CEVAP YAZ
allahımız bizi vatanımız ve milletimizden ayrı bırakmasın AMİN
Jyutk . 18.07.2016
CEVAP YAZ
burdaki tüm kardeşlerimizin duası kabul olur inşallah
Sosyolog . 08.07.2016
CEVAP YAZ
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun..Bir de kimse bilmeden vay dua da şu vardı anlamında yoktu vay dua ile meali farklıymış gibi şüpheleniyormuş gibi şeyler söylemesin Arapça ve Türkçe farklı...yanlış anlamayın amacım tartışma çıkarmak değil sadece uyarmak sevgili İslam kardeşlerim
Yağmur . 31.05.2016
CEVAP YAZ
icim ferakladi sükür ismi azam isminin sahibine
Ahmet . 11.05.2016
CEVAP YAZ
Esmaul husna teshiri allahin mubarek isimleri
Yagmur . 05.03.2016
CEVAP YAZ
Allahım cümlemizin dualarını kabul ve hayırlı eylesin inşallah…
Sümeyye . 26.11.2015
CEVAP YAZ
ismi azam duasını abdestli mi okumak gerekiyor bide dua biter bitmez ihlas suresi okunacak
Misafir . 19.08.2015
CEVAP YAZ
Allah razi olsun sizden.Allah hepimizin dualarimizi kabul etsin ve bizi bagislasinAMIN
Fiale . 15.07.2015
CEVAP YAZ
Arapça bilmiyorum ama okuduğum dua ile meali farklıymış gibi.
Eray . 29.01.2015
CEVAP YAZ
çok güzel olmuş yapanın eline sağlık :)
Cemre . 13.09.2014
CEVAP YAZ
Duada Yusuf ismi geçiyor mealinde yusuf ismi yok.
Oğuzhan . 22.07.2014
CEVAP YAZ
Uyku Duası
Uyku Duası
Uyku duası, uykusuzluk problemi çekenler için okuması önerilen dualardır. Bazen aşırı sıkıntı, stres gibi nedenlerden uyku problemleri yaşanabilir. Yada kişilerde uyku uyuyamama gibi rahatsızlıkların bulunması tedavi bile gerektirmektedir. Uyku probl...
Şahmeran Duası
Şahmeran Duası
Şahmeran duası, Allah nazarında makbul olan dualardan biridir. İçerisinde Allah'ın isimleri olduğundan her türlü dilek için okunabilir. Bu duanın etkisi de çabuk olacaktır. Duanın abdestli olarak okunması gerekir. Duayı okumaya hamdele, besmele ve sa...
İstiğfar Duası
İstiğfar Duası
İstiğfar Duası, önceden işlenmiş tüm günahlardan dolayı pişmanlık duyulduğunu ifade etmek ve tekrar aynı günahları işlemeyeceğine dair Cenab-ı Allah’a söz vermek amacı ile okunan bir duadır. Duayı okumadan önce gusül abdesti almak gerekir.(Gusül a...
Korku Duası
Korku Duası
Korku duası, insanlar korkularından ve belalardan korunmak için yine Allah'a sığınmalıdır. Okuyacakları dualar sayesinde kalplerinde olan tüm korkular gidecek, huzurlu bir yaşam süreceklerdir. Bu duaları inanarak, Allah'ın onları koruyacağına güvener...
Tövbe Duası
Tövbe Duası
Tövbe duası, kişinin yaptığı bütün günahkar davranışlardan pişmanlık duyduğunu ifade eden, bundan sonraki yaşamında günah ve kusurlu hareketlerden uzak duracağı hakkında Allah'a söz vermesidir. Allah'ın ve Resulünün yasakladığı, dinen hoş karşılanmay...
Oruca Nasıl Niyet Edilir
Oruca Nasıl Niyet Edilir
Oruca nasıl niyet edilir? Tüm ibadetlerde olduğu gibi ibadetin temel şartı niyet etmektir. Oruç çeşitlerinden hangi oruç tutulursa tutulsun niyet edilmesi gerekir. Niyet etmeden gün içerisinde hiçbir şey yenmemesi durumunda yanı orucun niyet dışın...
Hacet Duası
Hacet Duası
Hacet duası, hacet Allah-u Teala’dan yerine getirilmesi istenilen bir dilektir. Çok olması istenilen bir dileğin Allah’a gönülden dua edilerek duanın gerçekleşmesini beklemektir. Dileklerin gerçekleşmesi için okunabilecek birçok dua vardır.Dilek v...
Kötülüklerden Korunma Duası
Kötülüklerden Korunma Duası
Kötülüklerden korunma duası, dualar Müslümanlar için koruyucu bir silahtır. Her türlü kötülüklere karşı okunabilecek birçok dua vardır. Bu dualar okunması gerektiği gibi kuralına uygun bir şekilde okunursa Allah-u Teala okuyan kişiyi kötülüklere karş...
Kazanç Duası
Kazanç Duası
Kazanç duası, kişilerin kimseye muhtaç olmadan yaşamını devam ettirebilmesi ve ailesinin nafakasını temin edebilmesi için meşru yollardan, çalışarak helal kazanç sağlaması dini vazifelerdendir. Bunu yerine getirmiş olan kişiler, Allah'a olan ibadetin...
Sıkıntı Duası
Sıkıntı Duası
Sıkıntı duası, sıkıntı kişiyi psikolojik olarak rahatsız eden bir sorundur. Sıkıntıdan kurtulabilmek için Allah-u Teala nedenlere yapışılması gerektiğini bazı hadis-i Şerifler ile açıklamaktadır. Kur'an-ı Kerim'de her zorluğun bir kolaylığı vardır di...
Bir Malın Satılması İçin Dua
Bir Malın Satılması İçin Dua
Bir malın satılması için dua, elinizde olan ev, araba, arsa gibi değerli bir malınızı satışa çıkardınız, fakat değerine bir alıcı çıkmıyorsa dualardan yatdım alarak, malınızın tez elden satışına yardımcı olabilirsiniz. Allah'ın izniyle tez elden...
Rızık Duası
Rızık Duası
Rızık duası, bereketli rızık isteyenler, rızkının artmasını isteyen kişiler tarafından her zaman okunmalıdır. Dinimizde her türlü sıkıntımızı giderecek dua bulunmaktadır. Duanın faydasını Allah’ın izniyle her zaman görebilirsiniz. Bereketli bir ...

 

Uyku Duası
Şahmeran Duası
İstiğfar Duası
Korku Duası
Tövbe Duası
Oruca Nasıl Niyet Edilir
Hacet Duası
Kötülüklerden Korunma Duası
Kazanç Duası
Sıkıntı Duası
Bir Malın Satılması İçin Dua
Rızık Duası
Şans Duası
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Şükür Duası
İş Bulma Duası
Şahmaran Duası
İsmi Azam Duası
Vesvese Duası
Miftahul Cennet Duası
Kavuşma Duası
Korkan Çocuğa Okunacak Dua
Cünüpken Oruç Tutulurmu
Sabır Duası
Kısmet Duası
Celcelutiye Duası
Yol Duası
Eşini Kendine Bağlamak İçin Dua
Zenginlik Duası
Uyumayan Bebek İçin Dua
Popüler İçerik
Şans Duası
Şans Duası
Şans Duası, Şansın açılması ve işlerinizin rast gitmesi nedeni ile Rabbimize yönelip el açarak gönülden ve samimi bir şekilde dualar ederiz. Şans ve...
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua, En önemli olan ise her durumda Allah'a dua etmek ve sabretmektir. Unutulmamalıdır ki; Yüce Allah duada ısrarcı olan kullar...
Şükür Duası
Şükür Duası
Şükür duası, her sabaha ulaşıldığında bir ve akşam bir defa okunursa o gün ve gece için Allah'a şükretmiş olunur. Şükür duası için abdesli olmak şartı...
İş Bulma Duası
İş Bulma Duası
İş bulma duası, uzun süre iş bulamayanların yada işini değiştirip daha iyi imkanlarda iş arayanların okuyacağı bir duadır. Günümüzde insanlar iş seçim...
Şahmaran Duası
Şahmaran Duası
Şahmaran duası, bu dua bütün dualardan daha üstün bir duadır. İçinde Allah'ın isimlerinin toplandığı, duaların şahı denilen bir dua olarak kabul edili...
Vesvese Duası
Vesvese Duası
Vesvese duası, insanın şüphe, kuruntu ve takıntılar nedeniyle içine düştüğü durumlarda, Allah'a sığınmak için okuması gereken dualardır. Vesvese ona ö...
Miftahul Cennet Duası
Miftahul Cennet Duası
Miftahul Cennet duası, en güçlü ve en büyük dilek duasıdır. Peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.v.) bir gün ashabıyla mescitte bulunurken, Cebrail a.s. y...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Uyku Duası
Şahmeran Duası
İstiğfar Duası
Korku Duası
Tövbe Duası
Hakkımızda
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Yardım Sayfaları
Hakkımızda
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Mayıs - 2021