Rızık Duasının Okunuşu
09 Temmuz 2024

Rızık Duasının Okunuşu

Rızık duası, bereketli rızık isteyenler ve rızıklarının artmasını dileyen kişiler tarafından her zaman okunmalıdır. Dinimizde her türlü sıkıntımızı giderecek dualar bulunmaktadır. Duanın faydasını Allah'ın izniyle her zaman görebilirsiniz. Bereketli bir yaşam sürmek ve rızkın çoğalması için Allah'tan yardım isteyen herkes bolca dua etmelidir. Bunun yanında alın teriyle çalışmaya devam etmelidir. Sıkıntı çekiyorsanız, başarı elde etmekte zorlanıyorsanız ve rızkınızın çoğalması için önerdiğimiz duaları okuyabilirsiniz.

Hesapsız rızık duası, bu duayı her gün 15 defa okumaya devam ederseniz Allah'ın izniyle hesapsız rızık sahibi olursunuz. Dua, ibadet etmenin en kolay yoludur. Allah'tan isteyeceğiniz her şeyi dua ederek istemelisiniz.

“Bismillahirrahmanirrahim

Şehidallahu ennehu lâ ilâhe illâ huve vel melâiketü ve ülül ilmi kaimen bil kıst, lâ ilâhe illâ huvel azîzül hakîm. İnneddine indallahil islâm ve mahtelefellezîne utül kitâbe illâ min ba’di mâ câehümül ilmu bagyen beynehüm ve men yekfur bi âyâtillâhi fe’innallâhe serîul hisâb.”

Rızık duası için önerilen oldukça faydalı bir dua vardır. Bunu istediğiniz zamanda, istediğiniz sayıda rızkınızın artması için okuyabilirsiniz. “Allahü latîfün bi ‘ibâdihî yerzukü men yeşâü ve huve kaviyyün azîz.”

Rızık Duası (Amenerrasulü)

Rızkınızın artması, rızık elde etmede zorluk çekmemek ve maddi-manevi destek için Amenerrasulü duasını okuyabilirsiniz. En güzel dualardan olan Amenerrasulü, rızkın artmasına yardımcı olacak başarıları size getirecektir. Israrla, özenle bu rızık duası okunmaya devam edilmelidir. Bu duayı okurken dikkat etmeniz gereken bazı konular olacaktır. Bunları sizlerle paylaşacağız.

Amenerrasulü Duası

“Amenerrasulü bimâ ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü'minûn, küllün âmene billâhi ve melâiketihi ve kütübihi ve rusülih, lâ nüferriku beyne ehadin min rusülih ve kâlû semi'nâ ve ata'nâ gufrânekâ rabbena ve ileykelmesîr. Lâ yükellifullâhu nefsen illâ vüs'ahâ, lehâ mâ kesebet ve aleyhâ mektesebet, rabbena lâ tuâhiznâ in nesînâ ev ah'ta'nâ, rabbena ve lâ tahmil aleynâ ısran kemâ hameltehü alellezîne min gablina, rabbena ve lâ tuhammilnâ mâ lâ tâkatelena bih, va'fü annâ, vağfirlena, verhamnâ, ente mevlânâ fensurnâ alel kavmil kâfirîn.”

Rızkın artması için bu duayı okurken önce abdest almalısınız. Daha sonra niyet etmeli ve duayı okumaya başlarken besmele çekmelisiniz. İlk okumaya başladığınız gün 41 defayı geçmemek üzere istediğiniz kadar duayı okuyabilirsiniz. Bir sonraki gün duayı okumuyorsunuz. Üçüncü günde yine duayı okuyabildiğiniz kadar okumaya çaba sarf edin. Rızık duası olarak daha ilk okumaya başladığınız andan itibaren Amenerrasulü duasının oldukça faydasını göreceksiniz. Yaşamınızda bir anda olumlu değişmeler olmaya başlayacaktır. İnancınız varsa duanın faydasını görmeye başlayacaksınız. Böyle bir gün okuma, bir gün ara verme şeklinde duayı okuyabilirsiniz. Rızık duası olarak faydasını gördükçe bunu belki de alışkanlık haline getirebilirsiniz. Rızık duası olarak Amenerrasulü duası okundukça enerjisi yaşamınızı olumlu olarak değiştirmeye başlayacaktır.

Okumanız Gereken Esmalar

Rızık duası olarak okunacak esmalar, birlikte okuduğunuz takdirde yaşamınıza bol rızkı ve bereketi Allah'ın izniyle çekeceksiniz. Esmaların okunmasını rızkı çekecek saatlerde yaparsanız daha iyi olur. Bu esmalar rızık artması ve rızkın gelmesi konusunda oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Birlikte okundukları zaman yarattıkları enerjiyle rızkınızın artmasına yardımcı olacaklardır.

  • Ya Zettavli
  • Ya Fettah
  • Ya Rezzak
  • Ya Kerim
  • Ya Vehhab
  • Ya Kavi
  • Ya Gani

Bunları en az 33 defa okumaya gayret edin.

Diğer Önemli Dualar

Rızık duası olarak okuyabileceğiniz oldukça etkili ve tesirli dualar vardır. Özellikle Vakıa suresi ve Fatiha suresi bunlar arasında çok önemlidir. Bunları her gün okumaya gayret edin. İşinizde yükselmek, daha kolay iş bulmak ve rızkınızı arttırmak adına bu duaları sabırla, bıkmadan okumaya devam etmelisiniz. Rızık duası olarak okuyacağınız duaları en az 7 gün süreyle okumaya devam etmelisiniz. Allah-u Teâlâ'dan istediğinizi açık yüreklilikle istemelisiniz. Okuma yapacağınız zamanlara da dikkat etmelisiniz. Rızkı çeken zamanlarda duaları okumalısınız. Özellikle gece yarısında dua okumalı, perşembeyi cumaya bağlayan gecelerde bolca dua etmelisiniz. Dinimizde özel kabul edilen gecelerde de rızık duası okumaya gayret etmelisiniz. Siz dua ettikçe rızkınızda artmaya başlayacaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

murat

25 Mayıs 2024 Cumartesi

selamunaleykum internet kafe işi yapıyorum hocalar başka iş ypa kapat git dediler elimdeki herşeyimi buraya bağladım iş olmuyor iş yapamıyorum dualarınızda bu aciz kardeşinizde anarsanız mutlu olurum Allah razı olsun.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Aleyküm selam Murat Bey,

Çok zor bir durumdaymışsınız, Allah yardımcınız olsun. Sabırla ve azimle devam edin, belki de çözüm sandığınızdan daha yakındır. Dualarımız sizinle, inşallah işleriniz yoluna girer.

Allah'a emanet olun.

2. Cevap
cevap

Nezihe

Murat bey merhaba. Öncelikle çok geçmiş olsun. Rızık Allahın yarattığı her canlıya tahsis ettiği bir bağıştır. Sizin onu aramanizdan çok o sizi arar. Şu an yaptığınız iş belki de rızkın geleceği mecra değildir. Elinizden gelen çabayı sarf edin fakat olmuyorsa kendi elinizle kendi rızkınıza mani olmadan başka işe yoneliniz.

soru

kadir

23 Mayıs 2024 Perşembe

Hocam çok şanssizm ve eşimle sorunlarım va isimde başarılı olmak istiyorum şansım hiç yok tskler

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Kadir,

Hayat bazen zorlayıcı olabilir ama unutma ki her zorluğun bir çözümü vardır. Eşinle olan sorunlarını açık iletişimle çözmeye çalışabilirsin ve belki bir uzmandan yardım alabilirsin. Şans konusuna gelince, bazen işleri yoluna koymak için ekstra çaba göstermek gerekebilir. Kendine inan ve pes etme. Başarılar dilerim.

2. Cevap
cevap

Aşkım

Kadir bey, negatif düşünmemek gerekir. İlerisinin güzel olması için önce inanmanız gerekir. Sorunlarınızı çözüp umutlu ve mutlu olmaya odaklanmalısınız.

soru

Vefalı

15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kimki malını paylaşır ekmeğini canı gönülden paylaşır yardımı sever israfdan kaçar ve erken uyanır onun rızkıda bollaşır

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Değerli Vefalı, güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Gerçekten de paylaşmanın ve yardımlaşmanın hayatımızda büyük bir yeri var. Erken kalkmak ve israftan kaçınmak da bereketi artırır. Düşüncelerinize katılıyorum.

2. Cevap
cevap

Ecvet

Merhaba, vefalı kardeşim ahh keşke sizin dediğiniz gibi herkes ekmeğini paylaşsa, herkes fakiri görse ama görmüyoruz sadece kendimizi düşünüyoruz. Peygamber efendimizin bir sözünde (komşusu açken tok yatan bizden değildir.) diye ama biz artık bencil insanlar olduk bir evde iki kişi çalıştığı halde yetmiyor çünkü paylaşmıyoruz çokça israf var, hayırlı geceler.

soru

gamzeli

01 Mayıs 2024 Çarşamba

Eşimin iş bulması için ne duası okuyabilirim rabbim darda olanra ve eşime yardımcı olsun inş

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Gamzeli Hanım,

Eşinizin iş bulması için "Ya Vedud" esmasını okuyabilirsiniz. Ayrıca, "Rabbi inniy lemaa enzelte ileyye min hayrin fakir" duasını da okuyarak Allah'tan yardım isteyebilirsiniz. Rabbim eşinize hayırlı bir iş kapısı açsın in޾allah.

2. Cevap
cevap

Ejder

Kulun kula ettiği dua kabul olurmuş rabbim gamzelinin eşi lütfen iş bulsun ve o iş çok güzel olsun ailecek mutlu olsunlar helal kazanç elde etsin ve Allahim sana şükretmeyi unutmasın o kulun.

soru

Yunus

28 Nisan 2024 Pazar

Abiler veya ablalar babamın borcu var lütfen dua edin Allah kabul etsin sizinkinide

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Yunus, inşallah babanın borçları en kısa zamanda ödenir. Dualarım seninle. Allah yardımcınız olsun.

2. Cevap
cevap

Edis Buğra

Merhaba Yusuf kardeşim, Allah inşaAllah babanızın borcuna bi kolaylık verir. Sizlerde sabırlı olun Allaha dua edin, babanızı herhangi istediğiniz birşeyi alması için sıkıştırmayın. Bu sıkıntılı günlerinizde babanıza destek olun. Bu bir sınav hem sizin hem de babanız için. Gelip geçici bir dönem bu Allah'ın izniyle. İnşaAllah biran önce feraha kavuşursunuz.

soru

Bennnnnnnnnn

14 Nisan 2024 Pazar

O kadar çıkmaza girdikki borçluların bizi öldürme tehditleriyle burun burunayız hergün kısmetimiz sonuna kadar bağlandı hiç bir gelir olmaz oldu kurudu dünya &128533; sen büyüksün yarabbim sen yardım et

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Bennnnnnnnnn,

Bu zor durumda kalmana gerçekten üzüldüm. Umarım en kısa zamanda bir çıkış yolu bulabilirsin. Kendine ve sevdiklerine dikkat et, gerekirse güvendiğin birinden yardım iste. Umarım her şey düzelir.

2. Cevap
cevap

Mahmut

Gunde 100 ya rezzak 121 ya malik oku birde vakia suresine devam et inşallah kesinlikle birakma inşallah

soru

MEMIS

11 Nisan 2024 Perşembe

PARAMIN BEREEKET YOK NEYAPMAM BANA CEVAP YAZARMISIN KISMETIMI ACARMISIN

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

MEMIS, paranın bereketi için öncelikle harcamalarına dikkat etmeni ve gereksiz harcamalardan kaçınmaya çalışmanı öneririm. Ayrıca, birikim yapman ve yatırım konusunda bilgi edinmen de faydalı olabilir. Kendi kısmetini açmak için ise pozitif düşünce yapısını benimseyebilirsin. Umarım her şey gönlünce olur.

soru

hanifi gömülü

05 Nisan 2024 Cuma

amenarrasuli dua mı ayetmi bunlan ilgili bir açıklama yaparsanız sevinirim

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Hanifi Gömülü, "Âmenerrasûlü" ifadesi Bakara Suresi'nin 285. ayetinin başında geçmektedir. Bu ayet, iman edenlerin Peygamber'e (s.a.v) ve indirilen kitaplara olan imanlarını ifade eder. Yani bu ifade bir ayettir, dua değildir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

2. Cevap
cevap

Şerife Tuba

Merhaba. İyi günler Hanifi bey. Amener rasulu rızık duası olarak da bilinir. Altta en güzel dualardan biridir. Yazılmış ama sözün gelimi diyebiliriz. Amener rasulu Kur an ı Kerim in ikinci suresi olan Bakara suresinin son iki (285- 286) ayetidir. Yani yanlış yazılmıştır. Doğrusu Amener rasulu Allah tarafından vahyedilmiş iki ayettir.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Uzun Ömür Duası

Uzun Ömür Duası

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Dilek Duaları Dilek Duasının Okunması

Dilek Duaları Dilek Duasının Okunması

Hayır Duası Okunuşu ve Anlamı

Hayır Duası Okunuşu ve Anlamı

Ramazan Duası Okunuşu ve Anlamı

Ramazan Duası Okunuşu ve Anlamı

Cevşen Duası Okunuşu ve Anlamı

Cevşen Duası Okunuşu ve Anlamı

Yasin Duası Oku

Yasin Duası Oku

Güncel

Sahur Duası Okunuşu ve Anlamı

Sahur Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Nazara Karşı Okunacak Dualar ve Anlamları

Nazara Karşı Okunacak Dualar ve Anlamları

Bebeğin Erkek Olması İçin Okunacak Dua

Bebeğin Erkek Olması İçin Okunacak Dua

Kumeyl Duası Okunuşu ve Anlamı

Kumeyl Duası Okunuşu ve Anlamı

Huzur Duası Okunuşu ve Tefsiri

Huzur Duası Okunuşu ve Tefsiri

11 Adım Duası Okunuşu ve Anlamı

11 Adım Duası Okunuşu ve Anlamı

Cünüpken Oruç Tutulur mu?

Cünüpken Oruç Tutulur mu?

Tevekkül Duası Okunuşu ve Anlamı

Tevekkül Duası Okunuşu ve Anlamı

Başarılı Olma Duası Okunuşu ve Anlamı

Başarılı Olma Duası Okunuşu ve Anlamı

Asker Duası Okunuşu ve Anlamı

Asker Duası Okunuşu ve Anlamı

Yol Duası Okunuşu ve Anlamı

Yol Duası Okunuşu ve Anlamı

Veysel Karani Duası Okunuşu ve Anlamı

Veysel Karani Duası Okunuşu ve Anlamı

Bebek Duası Okunuşu ve Anlamı

Bebek Duası Okunuşu ve Anlamı

Esmaül Hüsna Duası Okunuşu ve Anlamı

Esmaül Hüsna Duası Okunuşu ve Anlamı

Çoçuk Yaparken Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Çoçuk Yaparken Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Küsleri Barıştırma Duası Okunuşu ve Anlamı

Küsleri Barıştırma Duası Okunuşu ve Anlamı

Zihin Açma Duası Oku

Zihin Açma Duası Oku

Kıymet Bildirme Duası

Kıymet Bildirme Duası

Halsizlik ve Yorgunluk İçin Dua

Halsizlik ve Yorgunluk İçin Dua

Tuncina Duası Okunuşu ve Anlamı

Tuncina Duası Okunuşu ve Anlamı

Büyü Bozma Duası Okunuşu ve Anlamı

Büyü Bozma Duası Okunuşu ve Anlamı

Aile Huzuru İçin Dua

Aile Huzuru İçin Dua

Ağrı İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Ağrı İçin Dua Okunuşu ve Anlamı