Rızık Duası

Rızık Duası

Rızık duası, bereketli rızık isteyenler, rızkının artmasını isteyen kişiler tarafından her zaman okunmalıdır. Dinimizde her türlü sıkıntımızı giderecek dua bulunmaktadır. Duanın faydasını Allah’ın izniyle her zaman görebilirsiniz. Bereketli bir yaşam sürmek, rızkın çoğalması için Allah’tan yardım isteyen herkes bolca dua okumalıdır. Bunun yanında alın teriyle çalışmaya devam etmelidir. Sıkıntı çekiyorsanız, başarı elde etmekte zorlanıyorsanız, rızkınızın çoğalması, darda kalmamak için önereceğimiz duaları okuyabilirsiniz.

Hesapsız rızık duası

Bu duayı her gün 15 defa okumaya devam ederseniz Allah’ın izniyle hesapsız rızık sahibi olursunuz. Dua ibadet etmenin en kolay yoludur. Allah’tan isteyeceğiniz her şeyi dua ederek istemelisiniz.

“Bismillahirrahmanirrahim

Şehidallahü ennehu lâ ilâhe illâ hüve vel melâiketü ve ülül ilmi kaimen bil kıst, lâ ilâhe illâ hüvel azizül hakim. İnneddine in”dallahil islam, ve mah”telefellezine utül kitabe illa min ba”di mâ câehümül ilmu bağyen beynehüm ve men yekfur bi âyatillâhi fe”innallahe seriul hisâb.”

Rızık duası için önerilen oldukça faydalı bir dua vardır. Bunu istediğiniz zamanda, istediğiniz sayıda rızkınızın artması için okuyabilirsiniz.

“Allahü latifün bi ibadetihi yerzukü men yeşâü ve hüve kaviyyün aziz.”

Rızık duası (Amenerrasulü)

Rızkının artması, rızkı elde etmede zorluk, maddi ve manevi destek için Amenerrasulü duasını okuyabilirsiniz. En güzel dualardan olan Amenerrasulü rızkın artmasın yardımcı olacak başarıları size getirecektir. Israrla, özenle bu rızık duası okunmaya devam edilmelidir. Bu duayı okurken dikkat edeceğiniz bazı konular olacaktır. Sizlerle bunları da paylaşacağız.

Amenerrasulü duası

“Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü’minun, küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih, ve kalu semi’na ve ata’na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.

La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena latüahızna innesiyna ev ahta’na, rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va’fü anna, vağfirlena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.”

Rızkın ataması için bu duayı okurken önce abdest almalısınız. Daha sonra niyet etmeli ve duayı okumaya başlarken besmele çekmemelisiniz. İlk okumaya başladığınız gün 41 defayı geçmemek üzere istediğiniz kadar duayı okuyabilirsiniz. Bir sonraki gün duayı okumuyorsunuz. Üçüncü günde yine duayı okuyabildiğiniz kadar okumaya çaba sarf edin. Rızık duası olarak daha ilk okumaya başladığınız andan itibaren Amenerrasulü duasının oldukça faydasını göreceksiniz. Yaşamınızda bir anda olumlu değişmeler olmaya başlayacaktır. İnancınız varsa duanın faydasını görmeye başlayacaksınız. Böyle bir gün okuma, bir gün ara verme şeklinde duayı okuyabilirsiniz. Rızık duası olarak faydasını gördükçe bunu belki de alışkanlık haline getirebilirsiniz. Rızık duası olarak Amenerrasulü duası okundukça enerjisi yaşamınızı olumlu olarak değiştirmeye başlayacaktır.

Rızık duası olarak okunacak esmalar

Sizlere vereceğimiz esmaları birlikte okuduğunuz takdirde yaşamınıza bol rızkı, bereketi Allah’ın izniyle çekebileceksiniz. Esmaların okunmasını rızkı çekecek saatlerde yaparsanız daha iyi olur. Bu esmalar rızık artması, rızkın gelmesi konusunda oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Birlikte okundukları zamanda yarattıkları enerjiyle rızkınızın artmasına yardımcı olacaklardır. Bunları en az 33 defa okumaya gayret edin. Okumanız gereken esmalar ise;

“Ya Zettavli, Ya Fettah, Ya Rezzak, Ya Kerim, Ya Vehhab, Ya Kavi, Ya Gani”

Rızık duası olarak okuyabileceğiniz oldukça etkili ve tesirli dualar vardır. Özellikle Vakıa suresi, Fatih suresi bunlar arasında çok önemlidir. Bunları her gün okumaya gayret edin. İşinizde yükselmek, daha kolay iş bulmak, rızkınızı arttırmak adına bu duaları sabırla, bıkmadan okumaya devam etmelisiniz. Rızık duası olarak okuyacağınız duaları en az 7 gün süreyle okumaya devam etmelisiniz. Allah-u Teâlâ’dan istediğinizi açık yüreklilikle istemelisiniz. Okuma yapacağınız zamanlara da dikkat etmelisiniz. Rızkı çeken zamanlarda duaları okumalısınız. Özellikle gece yarısında dua okumalı, perşembeyi cumaya bağlayan gecelerde bolca dua etmelisiniz. Dinimizde özel kabul edilen gecelerde de rızık duası okumaya gayret etmelisiniz. Siz dua ettikçe rızkınızda artmaya başlayacaktır.

Son Güncelleme : 26.04.2021 11:30:47
Rızık Duası ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Sayfayı Düzenle Düzenleme Geçmişi

Rızık Duası Yorumları

şifre Kırmızı sayı

80 Yorum Yapılmış "Rızık Duası"
O kadar çıkmaza girdikki borçluların bizi öldürme tehditleriyle burun burunayız hergün kısmetimiz sonuna kadar bağlandı hiç bir gelir olmaz oldu kurudu dünya &128533; sen büyüksün yarabbim sen yardım et
Bennnnnnnnnn . 07.05.2018
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
PARAMIN BEREEKET YOK NEYAPMAM BANA CEVAP YAZARMISIN KISMETIMI ACARMISIN
Memıs . 26.06.2016
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
Hocam çok şanssizm ve eşimle sorunlarım va isimde başarılı olmak istiyorum şansım hiç yok tskler
Kadir . 15.03.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
amenarrasuli dua mı ayetmi bunlan ilgili bir açıklama yaparsanız sevinirim
Hanifi Gömülü . 14.06.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Kimki malını paylaşır ekmeğini canı gönülden paylaşır yardımı sever israfdan kaçar ve erken uyanır onun rızkıda bollaşır
Vefalı . 19.04.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Eşimin iş bulması için ne duası okuyabilirim rabbim darda olanra ve eşime yardımcı olsun inş
Gamzeli . 12.04.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Abiler veya ablalar babamın borcu var lütfen dua edin Allah kabul etsin sizinkinide
Yunus . 03.10.2016
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
selamunaleykum internet kafe işi yapıyorum hocalar başka iş ypa kapat git dediler elimdeki herşeyimi buraya bağladım iş olmuyor iş yapamıyorum dualarınızda bu aciz kardeşinizde anarsanız mutlu olurum Allah razı olsun.
Murat . 20.09.2016
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Hocam sizden dua istiyorum allah rizasi icin. Eşim bi iste calisiyor bize yetmiyor maasi cok az hocam lutfen esimin hayirli bi is bulmasi icin bizide dualariniza ekleyin eşimin adı ümit. Şimdiden allah razi olsun
Cihan . 14.01.2019 08:27:08
CEVAP YAZ
Slm hocam evliyim rizkimiz cok dar hocam esim is ariyor ama bulamiyor ne ustumuzde buyu olabilirmi hocam
Hatice . 30.11.2018 19:52:02
CEVAP YAZ
Hocam tıkandım kaldım benim ve esimin işleri çok kötü gidiyor. Ve sürekli borç yapıyorum. Uyuyamiyorum. Ilk önce Allah ın daha sonra sizin yardımınıza ihtiyacım var
Songül . 26.10.2018 16:24:29
CEVAP YAZ
Vakti zamanında bir kimse, Allahın sevgili bir kulunu ziyaret edip evladının işleri yolunda gitsin diye dua etmesini istemiş. O zat da evladın namazlarını kılıyor mu diye sormuş. Gelen kişi bu soruya hayır kılmıyor diye cevap vermiş. O zat demiş ki söyle evladına önce namazını kılıp Allah ile arasını düzeltsin ondan sonra herşey yolunda gider yoksa ben ne kadar dua etsem fayda etmez. Anlayana :)
Mustafa . 18.06.2018
CEVAP YAZ
İslerimiz bozuk neye elimizi atsak kuruyo rizik bollugu istiyorum evimiz kira borclar icr a larr yoruldumartik
Cilem . 02.05.2018
CEVAP YAZ
Hocam Selamün Aleyküm askerden yeni geldim hayırlı bi iş istiyorum rica etsem siz de dua eder misiniz?
Hakan Akilli . 01.05.2018
CEVAP YAZ
Rızkım çok dar
Mehmet Faik . 16.03.2018
CEVAP YAZ
ALLAHIM sen bütün ümeti muhameti zordurumdan kurtar
Mehmet . 09.03.2018
CEVAP YAZ
İyimis cok sağoln rizk ve isimizin daha cok olmasi ocin baska dialar varmi hocam
Ahmet . 25.02.2018
CEVAP YAZ
Ev almak istiyorum
Hanıfı . 18.02.2018
CEVAP YAZ
Sizden ve tüm insanlardan hayırlı dualar beklıyorum dua edenlere teşekkürler
Erkek . 27.01.2018
CEVAP YAZ
Neden İşlerim düzene girmiyor
Yunus . 21.01.2018
CEVAP YAZ
İşlerim hep bozuk gidiyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Kadir Çevik . 16.01.2018
CEVAP YAZ
Amener resulü neden besleme çekilmiyor
Onur . 20.11.2017
CEVAP YAZ
Bereket gelsin hamiya
Tunar Elcin . 19.11.2017
CEVAP YAZ
Allah kabul etsin
Enes . 24.10.2017
CEVAP YAZ
Hz.Mevlanamiz diyorki:cok guldun be hey sersem aglamayi dene KI, sekerin madeni ondadir.
Kucukaga . 03.10.2017
CEVAP YAZ
Hergun okusam olurmu neden besmelesiz
Ben Nnamsn . 28.09.2017
CEVAP YAZ
Isyerimin acil satilnasi ve riskimizin armasi icin dua istiyorum okursanizallah razi olsun
Isimsiz . 26.09.2017
CEVAP YAZ
Ben okuyamıyorum
Murat Kaya . 20.09.2017
CEVAP YAZ
Neden besmelesi?
Mahmud . 25.08.2017
CEVAP YAZ
Kafama bisey takikdi yanitliya bilirmisiniz acaba ruzik icin okunan ameneresulu neden besmelesiz okunmaki besmelesiz dua nasil kabul olur ki bildigim kadariyla besmeleyle okunmalidir nirmalde yanitlarsaniz sevinirim
Zeynep . 12.08.2017
CEVAP YAZ
Bütün yollar kapalı sanki hiçbirşey yolunda gitmiyor
Nurten . 31.07.2017
CEVAP YAZ
Ben bu duaları okudum ve okuyorum. Mümin kardeşlerim çok faydasini gorüyorum. Sizde okumalısınız
Murat Yılmaz . 21.07.2017
CEVAP YAZ
Inşallah mumin kardeşlerimizin duası kabul olur inşallah . Allah herkesin gönlüne göre versin. Amin.
Hüseyin . 30.06.2017
CEVAP YAZ
İnşallah Allah herkesin duasını kabul eder âmin
Sıla . 17.06.2017
CEVAP YAZ
Aallah razi olsun .Ben bu dualari okurken kendimi Allaha daha yakin hiss ediyorum ona siginiyorum.Tesekkur ederim .Her kesin duasi kabul olur insaAllah
Ulker . 14.06.2017
CEVAP YAZ
Dikkat ettiğim aslında kafama takılan tek şey bu duayı okurken deniyoki açıklamada besmele çekmemelisiniz bunun nedeni nedir duanın başında besleme gelmezmi saygılar
Serkan . 29.05.2017
CEVAP YAZ
bu dünyada ne istersek allah 2 katını verir
Gamze . 28.05.2017
CEVAP YAZ
Bu dünyada ne isterseniz yüce Allah tan isteyin o sizi geri çevirmez
Erdem . 13.05.2017
CEVAP YAZ
Sadece adeletli dürüst hak helal haramı düşünerek ticaret yapma hayalim var ve bunun için allaha dua ediyorum.
Yusuf . 09.05.2017
CEVAP YAZ
Bu duua para cekermi
Fatih . 08.05.2017
CEVAP YAZ
Allah razi olsun
Yusuf . 23.04.2017
CEVAP YAZ
Allah razi Olsun
Mustafa . 15.04.2017
CEVAP YAZ
Nurani Kerim de Zekeriya (a.s)evlat duasi geçer. Sizin mantiginiza göre diğer çocuğu olanlar dua etti de mi çocukları oldu demesi gerekirdi.ama aksine duaya devam etmiştir...Dua iki çeşittir.Rizik için calismak da bir duadir.
Gül . 27.03.2017
CEVAP YAZ
Şu dinden imandan habersizler bu dualari cok okuyorlar her halde. Sacmalik. Allahin taktir ettigi bir limit var onu degistirmek imkansiz.
Ömer . 19.03.2017
CEVAP YAZ
Cümleten ettiğiniz duaları rabbimiz kabul etsin dualarınızda benim gibi gariban ademoğlu alaeddin ide hatırlayıp yaad ederseniz allah sizden razı olsun
Alaeddin . 17.03.2017
CEVAP YAZ
RIZIK İÇİN BİR SİTEDE GÖRDÜĞÜM DUAYI SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM. RIZIK İÇİN İŞ ARAYANLAR İÇİN. BASINDA BESMELE OLMADAN EN AZ 41 ADET AMENERRESULU OKUYORUZ. YAPILIŞI : BİR GÜN OKUNUYOR ERTESİ GÜN OKUNMUYOR, ERTESİ GÜN TEKRAR OKUNUYOR BU BÖYLECE DEVAM EDİYOR. BEN NE ZAMAN YAPTIYSAM YARADANIM UMMADIĞIM YERDEN PARA VERDİ
Suna . 26.09.2016
CEVAP YAZ
İŞSİZİM BANA DA DUA EDER MİSİNİZ ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN. TÜM MÜSLÜMANLARA HAYIRLI KAPILAR NASİP ETSİN. ÇOK ZOR DURUM ALLAH HERKESİN DUASINI KABUL ETSİN
Allahın Kulu . 26.09.2016
CEVAP YAZ
yüce allahımdan bana ve tüm işsizlere hayırlı iş ihsan etsin hayırlı kapılar açsın helal rızıklar nasip etsin kazancımızı bol ve bereketli kılsın rabbim kimseyi işsiz aç ve açıkta bırakmasın tez zamanda hayırlı iş kapılarını bizlere açsın el avuç açıp dilendirmesin namerde muhtaç etmesin Amin.
Cemal . 22.09.2016
CEVAP YAZ
allah rızası için dualarınızda benide anın BOL RIZIK VER YA RABBİ
Omer . 04.09.2016
CEVAP YAZ
allahlm bize sablr ver bizegüc ver çok götüyüm çocuklarlma bayramlk alamlyorum ginede şükür ediyorum allahlma
Ali . 03.09.2016
CEVAP YAZ
hayırlı sabahlar. yeni iş kurdum ve biraz sıkıntı yaşıyorum. başkaları için edilen dualar daha makbuldür. benim için hayırlı kazanç için dua edermisiniz. nefsime yenik düşüp isyan etmek istemiyorum...
Özlem . 31.08.2016
CEVAP YAZ
bana da dua edin ne olur. rabbim gönlüme göre versin. bu dunyada cenneti yasatacak birini nasip etsin
Elif . 23.08.2016
CEVAP YAZ
Biz ailecek cok buyuk bir sıkıntının icindeyiz dua eden herkesten allah razi olsun
Betül . 18.08.2016
CEVAP YAZ
öncelikle selamun aleyküm dini bütün arkadaşlarım ben bir işyeri açtım ve işlerim olmuyor sizden allah rızası için istiyorum benim içinde dua ederseniz allah sizden binlerce kez allah razı olsun
Serkan . 12.07.2016
CEVAP YAZ
hayat dualar üzerine kurulu bizleri var eden ALLAH C.C şükürler olsun bizleri hiçbirzaman yanlış yollara saptırmasın bizleri inşallah bağışlar affeder şüpesiz ALLAH C.C baışlayan affedendir AMİN
Fehmi . 22.05.2016
CEVAP YAZ
allahım varlıkta seni anmadık yoklukta isminizi ağzımızdan düşürmez olduk.rabbim bizi feraha çıkar sen sevdiğin kuluna dert verirmişsin ama bizim benim dayanm gücüm kalmadı .rabbim tut elimzden yakınlaştır rızkımızı bize uzak kılma helalinden ver az ver
Özlem . 27.04.2016
CEVAP YAZ
Para bol iken insanın aklına gelmiyor şükretmek benim de pek aklıma gelmedi doğrusu şimdi düştüğüm hale bak borçlar bitmiyor Allah ım lütfen beni affet ve bereketini eksik etme Yarabbim
Rana Kusursuz . 22.04.2016
CEVAP YAZ
ALLAHIM bu dünyada maddi ve manevi sıkıntılarımızı gider.. AMİN
Erkan . 18.03.2016
CEVAP YAZ
BENDE YENİOKUMAYA BASLADIM B DUANIN FAYDASI OLDUĞUNA İNANIYORUM
Nese Yakut . 11.03.2016
CEVAP YAZ
bende 9 yasındayım ins olur herkezin 45santim uzar
Emre . 10.03.2016
CEVAP YAZ
Allah herkeze rizik bereket versin
Nagihan . 08.03.2016
CEVAP YAZ
duanın basında bismillahirrahmanirrahim diyecekmiyiz ve dua bittiğinde amin diyecekmiyiz acaba
Gökmen . 17.02.2016
CEVAP YAZ
vallahı okadar cok derdım varkı allaha sıgınmaktan baska carem ve yerım yok 2 defa okumama ragmen huzurla doldum ınsallah allah dualarımı kabul eder cunku tek carem allaha sıgınmak ve ondan ıstemek
Veysel Yesılyurt . 12.02.2016
CEVAP YAZ
Cenabı ALLAH ın isminin geçtiği her dua bizim için değerlidir.İnanıyorum ki mahlukatın rıskını veren ALLAH dilerse o rıskı kat kat çoğaltır.Yeter ki kul sıkıştığın da günahkar kullara değil de onları yarata nın kapısına gitsin.O kimseyi kapısından asla boş çevirmez.Yeter ki kul RABBİNİhiç bir zaman unutmasın.DUA YI YAYINLAYANDAN DA ALLAH RAZI OLSUNN
Zehra . 21.01.2016
CEVAP YAZ
bende yeni okumaya baslşadım aklıma ğeldikçe sabah dükkanı actığımda okuyorum
Nese Yakut . 07.01.2016
CEVAP YAZ
Allahım senden helal ve bereketli rızık istiyorum amin amin diyenlerede ver
Ejder . 29.12.2015
CEVAP YAZ
BEN HER GÜN İŞ YERİMİ SABAH 8 DE AÇARIM EMLAK SİGORTA TERCÜME DİLEKÇE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ YAPARIM.İNANIN YUKARIDAKİ DUAYI VE KAZANÇ DUALARINI OKUMAM 1 SAATımı ALIYOR AŞIRI DERECEDE GELİRİM DE ARTIŞ GÖRDÜM. HİÇ SIKINTI YAŞAMIYORUM. ALLAHIMA BİNLERCE ŞÜKÜRLER OLSUN HEPİNİZE ÖNERİRİM.
Ejder Ergüven . 06.10.2015
CEVAP YAZ
ALLAHIM SANA NEKADAR,DA ŞÜKÜRETSEK,AZDIR YARABELALEMİN YERİ ĞÖĞÜ YARATAN MEVLAM BANA ÖYLE BİR RIZIK VERKİ NAMERTE DEĞİL MERTEDE MUHTAÇETME YARAB BİZ VE BÜTÜN İNANANLARI KORU ALLAHIM AMİN.
Guven . 07.09.2015
CEVAP YAZ
ALLAHIM ÇOK ŞIKIŞTIM YARDIM ET ALLAHIM NE OLUR ALLHIM YARDIM ET
Murat . 30.08.2015
CEVAP YAZ
hacim bu google reklamlari hic yakismiyo sayfalariniza
Yasin . 28.05.2015
CEVAP YAZ
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM (RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADIYLA) Ey mülkün sahibi Allahım.Sen mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden mülkü çekip alırsın. ALLAHım dilediğini aziz edersin dilediğini de zelil edersin. Hayr senin kudret elindedir.Gerçek ki senin her şeye gücün yeter.Geceyi gündüze, gündüzü de geceye katarsın. Ölüden diri çıkarırsın, diriden de ölü çıkarırsın ve dilediğine de hesapsız rızık verirsin. Ey Dünya ve Ahiretin Rahman ve Rahim olan ALLAHım istediğine o ikisinden verir, istemediğine vermezsin. ALLAHım bana öyle Rahmet et.Senden başkalarının rahmetine muhtaç olmayayım. ALLAHım beni fakirlikten, yoksulluktan ve borçlu olmaktan kurtar ve Senin yolunda çalışarak ve Senin ibadetinde bulunarak vefat ettir. AMİN Peygamberimiz Hz.Muhammed(s.a.v.)in Uhud dağı kadar borcunuz olsa bu duayı okursanız ALLAHın izni ile borçlarınızdan kurtulursunuz dediği dua. ALLAH bütün Hz.Muhammad(s.a.v.) ümmetinin yar ve yardımcısı olsun İNŞAALLAH.
Hakan . 26.04.2015
CEVAP YAZ
K ÜMEDİ MÜHAM MEDİN KIZKINI BOLLAŞTIR İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIR AMİN HER KESİN GÖNLÜNÜN MURADINI VER YUVASINA HUZUR VER DERİNİ KEDERİNİ SEN GİDER İKİ DÜN YAMIZIGÜZEL EYLE SAİLER HÜR METİNE AMİN
Allahim Yer Yüzün Deki Karın Canın Rızkını Verensin N . 17.04.2015
CEVAP YAZ
allah bana aileme ve bütün müminler helal rızık nasip etsin inşallah (aminn...)
Yasemin . 29.01.2015
CEVAP YAZ
ALLATAN TEK DİLEYİM HELAL RIZIK DİLİYORUM ALLAHTAN
Mahmut . 20.11.2014
CEVAP YAZ
kurban olduhum allahım beni ailemi ve sana ibadet ve gönlü güzel sözü özel dini islam sözü temiz olanların dua ve isteklerini kabül eyle yarabbi
İsmail . 10.07.2014
CEVAP YAZ
allah cümlemizden razı olsun dua edelim şunu biliyoruzki allah hiç kimseyi kapısından geri döndermez dua eden bütün insanların duası kabul olsun benimkide olsun allahıma sükürler olsun ne olursa olsun ama dinimizi unutmamalıyız isterse d
Ela . 03.07.2014
CEVAP YAZ
Ben bu duayi daha once hic okumamistim ama bundan sonra insallah okuyacagim ALLAH okuyanlarinkini kabul etsin
Hatice Topuz . 21.03.2014
CEVAP YAZ
rızkı veren odur yeterki istemesini bilelim
Sedat . 21.03.2014
CEVAP YAZ
amin Allah herkese rızık nasip eylesin
Mukaddes . 24.02.2014
CEVAP YAZ
allah razı olsun rabbim cümlemizin rıskını bol bereketli helalından nasip eylesin aminn
Kadir . 27.01.2014
CEVAP YAZ
Uyku Duası
Uyku Duası
Uyku duası, uykusuzluk problemi çekenler için okuması önerilen dualardır. Bazen aşırı sıkıntı, stres gibi nedenlerden uyku problemleri yaşanabilir. Yada kişilerde uyku uyuyamama gibi rahatsızlıkların bulunması tedavi bile gerektirmektedir. Uyku probl...
Şahmeran Duası
Şahmeran Duası
Şahmeran duası, Allah nazarında makbul olan dualardan biridir. İçerisinde Allah'ın isimleri olduğundan her türlü dilek için okunabilir. Bu duanın etkisi de çabuk olacaktır. Duanın abdestli olarak okunması gerekir. Duayı okumaya hamdele, besmele ve sa...
İstiğfar Duası
İstiğfar Duası
İstiğfar Duası, önceden işlenmiş tüm günahlardan dolayı pişmanlık duyulduğunu ifade etmek ve tekrar aynı günahları işlemeyeceğine dair Cenab-ı Allah’a söz vermek amacı ile okunan bir duadır. Duayı okumadan önce gusül abdesti almak gerekir.(Gusül a...
Korku Duası
Korku Duası
Korku duası, insanlar korkularından ve belalardan korunmak için yine Allah'a sığınmalıdır. Okuyacakları dualar sayesinde kalplerinde olan tüm korkular gidecek, huzurlu bir yaşam süreceklerdir. Bu duaları inanarak, Allah'ın onları koruyacağına güvener...
Tövbe Duası
Tövbe Duası
Tövbe duası, kişinin yaptığı bütün günahkar davranışlardan pişmanlık duyduğunu ifade eden, bundan sonraki yaşamında günah ve kusurlu hareketlerden uzak duracağı hakkında Allah'a söz vermesidir. Allah'ın ve Resulünün yasakladığı, dinen hoş karşılanmay...
Oruca Nasıl Niyet Edilir
Oruca Nasıl Niyet Edilir
Oruca nasıl niyet edilir? Tüm ibadetlerde olduğu gibi ibadetin temel şartı niyet etmektir. Oruç çeşitlerinden hangi oruç tutulursa tutulsun niyet edilmesi gerekir. Niyet etmeden gün içerisinde hiçbir şey yenmemesi durumunda yanı orucun niyet dışın...
Hacet Duası
Hacet Duası
Hacet duası, hacet Allah-u Teala’dan yerine getirilmesi istenilen bir dilektir. Çok olması istenilen bir dileğin Allah’a gönülden dua edilerek duanın gerçekleşmesini beklemektir. Dileklerin gerçekleşmesi için okunabilecek birçok dua vardır.Dilek v...
Kötülüklerden Korunma Duası
Kötülüklerden Korunma Duası
Kötülüklerden korunma duası, dualar Müslümanlar için koruyucu bir silahtır. Her türlü kötülüklere karşı okunabilecek birçok dua vardır. Bu dualar okunması gerektiği gibi kuralına uygun bir şekilde okunursa Allah-u Teala okuyan kişiyi kötülüklere karş...
Kazanç Duası
Kazanç Duası
Kazanç duası, kişilerin kimseye muhtaç olmadan yaşamını devam ettirebilmesi ve ailesinin nafakasını temin edebilmesi için meşru yollardan, çalışarak helal kazanç sağlaması dini vazifelerdendir. Bunu yerine getirmiş olan kişiler, Allah'a olan ibadetin...
Sıkıntı Duası
Sıkıntı Duası
Sıkıntı duası, sıkıntı kişiyi psikolojik olarak rahatsız eden bir sorundur. Sıkıntıdan kurtulabilmek için Allah-u Teala nedenlere yapışılması gerektiğini bazı hadis-i Şerifler ile açıklamaktadır. Kur'an-ı Kerim'de her zorluğun bir kolaylığı vardır di...
Bir Malın Satılması İçin Dua
Bir Malın Satılması İçin Dua
Bir malın satılması için dua, elinizde olan ev, araba, arsa gibi değerli bir malınızı satışa çıkardınız, fakat değerine bir alıcı çıkmıyorsa dualardan yatdım alarak, malınızın tez elden satışına yardımcı olabilirsiniz. Allah'ın izniyle tez elden...
Şans Duası
Şans Duası
Şans Duası, Şansın açılması ve işlerinizin rast gitmesi nedeni ile Rabbimize yönelip el açarak gönülden ve samimi bir şekilde dualar ederiz. Şans ve kısmetin açılması için günlük düzenli okunması gereken pek çok dualar vardır. Rabbimiz samimi ve ...

 

Uyku Duası
Şahmeran Duası
İstiğfar Duası
Korku Duası
Tövbe Duası
Oruca Nasıl Niyet Edilir
Hacet Duası
Kötülüklerden Korunma Duası
Kazanç Duası
Sıkıntı Duası
Bir Malın Satılması İçin Dua
Rızık Duası
Şans Duası
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Şükür Duası
İş Bulma Duası
Şahmaran Duası
İsmi Azam Duası
Vesvese Duası
Miftahul Cennet Duası
Kavuşma Duası
Korkan Çocuğa Okunacak Dua
Cünüpken Oruç Tutulurmu
Sabır Duası
Kısmet Duası
Celcelutiye Duası
Yol Duası
Eşini Kendine Bağlamak İçin Dua
Zenginlik Duası
Uyumayan Bebek İçin Dua
Popüler İçerik
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua
Huysuz Çocuğa Okunacak Dua, En önemli olan ise her durumda Allah'a dua etmek ve sabretmektir. Unutulmamalıdır ki; Yüce Allah duada ısrarcı olan kullar...
Şükür Duası
Şükür Duası
Şükür duası, her sabaha ulaşıldığında bir ve akşam bir defa okunursa o gün ve gece için Allah'a şükretmiş olunur. Şükür duası için abdesli olmak şartı...
İş Bulma Duası
İş Bulma Duası
İş bulma duası, uzun süre iş bulamayanların yada işini değiştirip daha iyi imkanlarda iş arayanların okuyacağı bir duadır. Günümüzde insanlar iş seçim...
Şahmaran Duası
Şahmaran Duası
Şahmaran duası, bu dua bütün dualardan daha üstün bir duadır. İçinde Allah'ın isimlerinin toplandığı, duaların şahı denilen bir dua olarak kabul edili...
İsmi Azam Duası
İsmi Azam Duası
İsmi Azam Duası, Duaların en büyüğü İsm-i A'zam duasıdır. Onunla yapılan dua kabule şayan olduğu için Peygamberlerin haricinde bazı kimseler Süleyman ...
Vesvese Duası
Vesvese Duası
Vesvese duası, insanın şüphe, kuruntu ve takıntılar nedeniyle içine düştüğü durumlarda, Allah'a sığınmak için okuması gereken dualardır. Vesvese ona ö...
Miftahul Cennet Duası
Miftahul Cennet Duası
Miftahul Cennet duası, en güçlü ve en büyük dilek duasıdır. Peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.v.) bir gün ashabıyla mescitte bulunurken, Cebrail a.s. y...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Uyku Duası
Şahmeran Duası
İstiğfar Duası
Korku Duası
Tövbe Duası
Hakkımızda
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Yardım Sayfaları
Hakkımızda
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Mayıs - 2021