Sevgi Duası Okunuşu ve Anlamı
11 Temmuz 2024

Sevgi Duası Okunuşu ve Anlamı

Sevgi duası, başkasının sevgisini kazanmak ve onu etkisi altına almak amacıyla yapılan dualardır. Bu dualar, gönülden istenerek ve inanarak okunması gereken dualar arasındadır. İnsanların sevgisini kazanmak, onların sıcaklığını ve muhabbetini elde etmek için Allah'tan yardım istemeliyiz. Dua ederek içimizde olan duyguları Yüce Rabbimizle paylaşmalı ve isteklerimizi Allah'a iletmeliyiz. Bunun yanında, dileklerimizin gerçekleşmesi için elimizden gelen çabayı göstermeliyiz. Dualarımızda sabırsız davranmamalıyız.

Sevgi Duaları

 • "Efizli minel envari feyzete müşrikin aleyye ve ehyi meyte kalbi bi taytağat." Bu beytin her gün bir defa okunması halinde, dilediğiniz kişinin sevgisini kazanabilirsiniz. Hayretler içinde kalacağınız gaip kapıları önünüzde açılır.
 • Sevdiğiniz bir kişinin sevgisini kazanmak için, abdest alarak iki rekât namaz kılmalısınız. Kişinin resmine bakarak 30 defa Hz. Muhammed (S.A.V.) Efendimize salat ve selam etmeli, ardından 170 defa Kur'an-ı Kerim'in 93. Suresi olan Duha Suresi okunmalıdır.
 • "Ya Kadiru ya Allah. Ya Rahmanu ya Allah. Ya Rahimu ya Allah. Ya Kerimu ya Allah" İki rekât namaz kıldıktan sonra bunu okuyarak, 5000 kez "Ya Vedud" esmasını okuyanlar, istediği kişinin kalbini kazanır.

Birinin Sevgisini Kazanmak İçin

 • 7 defa besmele çekmeli,
 • 7 defa "Estağfirullah aman yarabbi min külli zenbin tövbe yarabbi" (Bütün günahlar için Allah'a tövbe eder, af dilerim.)
 • 7 defa "Ya akremeleremin ekrimna" (Ey ikram sahibi bize en büyüğünü ikram et.)
 • 7 defa "Estağfurullah min külli zenbin tübne illallah zahir ve batın" (Gizli ve açık yapılan tüm günahlardan tövbe eder, Allah'tan af dilerim.)
 • 1 defa "Hasbi Rabbi cellallah mafi kalbi gayrullah nur Muhammad sallad la ilahe illallah" (Yüce Rabbim bana yeter, başkasına gönlümde yer yoktur, Muhammed Mustafa'ya selam olsun.) okunmalı ve niyet edilmelidir.
 • 6 defa Ayetel Kürsi okunmalı,
 • "Allahümme ahrik ve heyyic eclip ve eczip kalbi ve akli ve ruhi ve cemi a'zai ve cevarihi" (Sevgisini kazanmak istediğiniz ismi söyleyerek) ala hubbi ve aşkı ve muhabbeti ve meveddeti (Yine sevgisini istediğiniz kişinin ismini söyleyerek) bil muhabbetil kaviyyeti veş şehiydeti min gayri mühletin bila gayri mühletin bila ihtiyarin bil aceli ves sur'ati."
 • 1 defa daha Ayetel Kürsi okunarak, 7 defaya tamamlanmalıdır.
 • 7 defa "Ve la yeuduhu hifzuhuma ve hüvel aliyül azim." denmelidir.

Duanın kabulü ve isteğinizin olması için, inançlı olmanız gerekir. Duanızın kabul edileceğini düşünerek, duanın sonrasında Allah'a hamd ederek şükür secdesi yapmalısınız. Yüce Rabbimiz, "Dua edin, ben de duanızı kabul edeyim" buyurmaktadır. İnanan ve güvenen kulların duaları boş çevrilmez.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Lee Eva Ross

04 Haziran 2024 Salı

Benim Allah dan tek dilegim var o da sevdigim kisiyle beraber bir ömür mutlu olmak. Allah im dualarimi kabul eyle. Bu mutlulugu bana nasip et Ya Rabbim. Amin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Lee Eva Ross, Allah dileklerini kabul etsin ve sevdigin kisiyle bir ömür boyu mutlu olmani nasip eylesin. Dualarinin kabul olmasini ve hayallerinin gerçeklesmesini dilerim. Amin.

2. Cevap
cevap

Alaz

Merhaba, lee eva ross hanım inşallah sevdiğiniz kişiyle beraber olursunuz umarım sizin için hayırlı birisidir.

soru

Esra yılmaz

31 Mayıs 2024 Cuma

Sevdiğim kişinin ilgisini kaybediyorum ne yapmalıyım

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Esra Yılmaz,

Bir ilişkinin iniş çıkışları olabilir ve bu tür durumlarla baş etmek gerçekten zor olabilir. Öncelikle, sevdiğin kişiyle açık ve dürüst bir iletişim kurmayı dene. Duygularını ve endişelerini paylaşarak, onun da düşüncelerini ve hislerini anlamaya çalış. Bu, ilişkinizdeki sorunları birlikte çözebilmeniz için önemli bir adım olabilir.

Ayrıca, kendine ve kendi mutluluğuna odaklanmayı unutma. Kendi hobilerinle ilgilenmek ve kişisel gelişimine zaman ayırmak, hem kendini daha iyi hissetmeni sağlayacak hem de karşındaki kişiye daha çekici gelecektir. Unutma, sağlıklı bir ilişki iki tarafın da mutlu ve dengeli olmasını gerektirir. Umarım bu süreçte her şey yoluna girer.

Sevgiler,

2. Cevap
cevap

Demirdelen

Sevdiğin kişinin ilgisini kaybetmemen için onunla beraber yaptığınız ve ikinizinde mutlu olduğu şeyler vardır illaki o mutlu olduğunuz şeyleri düşün ve o olayları canlandır onla konuş derdini sor aoramıyorsan sağından solundan arkadaşından bilgi istihbarat al onu karşısına geç direkt söyle yada sen neden iibenimle hiç ilgilen iyoraun de yüzüne

soru

beykozlu deniz

29 Mayıs 2024 Çarşamba

abdestsiz okursak sorun olur mu hocam

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Abdestsiz Kuran okumanın caiz olup olmadığı konusunda fıkıh çerçevesinde farklı görüşler bulunmaktadır. Ancak genel olarak, Kuran’ı abdestsiz okumak caiz görülürken, mushafa dokunmak için abdestli olmanın gerektİği kabul edilir. En doğru bilgi için bir din görevlisine ya da âlime danışmanı tavsiye ederim, beykozlu deniz.

soru

nizamettin

26 Mayıs 2024 Pazar

hocam bir aydır işsizim benimiçin bir dua okurmusunuz allahım şididen razı olsun

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Elbette Nizamettin, senin için dua edeceğim. Allahım, Nizamettin'in karşısına hayırlı kapılar açsın, ona en kısa zamanda iyi bir iş nasip etsin. Rabbim, sabrını ve azmini kuvvetlendirsin. Allah yardımcın olsun.

2. Cevap
cevap

Akdoru

Merhaba, nizamettin bey rabbim tüm işsiz olanlara iş kapısı açsın bu çok stresli bir durum mutlaka Allah her kulunu sınava tabi tutar kulları isyan etmezde Allah’a güvenir her şeyin ondan geldiğini bilirse rabbim ona güzel kapılar açacaktır. Allah sabretmeyi sever ve sabredenlerle beraberdir. Rabbim yolumuzdan onun yolundan ayırmasın inşallah.

soru

sevgi

25 Mayıs 2024 Cumartesi

merhabalar. yazdığınız son duayi kaç defa okumak gerekir? günde okumak gerekiyor mu, ya bir kez okumak yeterli mi?
teşekkürler

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Sevgi,

Bu tür duaların kaç defa okunması gerektiği genellikle duanın amacına ve içeriğine bağlı olarak değişebilir. Bazı duaların belli bir sayıda okunması önerilirken, bazılarının ise bir kez okunması yeterli olabilir. Günde belirli bir sayıda okumanız gerekiyorsa, bu genellikle duanın metninde ya da onu tavsiye eden kişiler tarafından belirtilir. Dolayısıyla, spesifik bir bilgiye sahip değilsem de, genelde duanın kaynağında bu tür detayları bulabilirsiniz. Her durumda, duanızın sıklığı ve sayısı konusunda içinizin rahat olması önemlidir.

Selamlar,

2. Cevap
cevap

Tarım

Merhaba, sevgi hanım bence dua okumak için bi sayı belirlemek doğru değildir, bezen en içten bir kez okunduğunda rabbim kabul edecektir, bilemeyiz o yüzden içten yöneliş rabbimedir.

soru

gençer

24 Mayıs 2024 Cuma

Selamunaleyküm öncelikle hocam Allah razı olsun sizden yardımcı oldunuz, kimseye karşı bişey hissedemiyorum, sanki bi çıkmazdayım, yanlızım ama yanlız olduğumu belli etmiyorum, kalabalık şehrin içinde yanlızlığımla boğuşuyorum. Yaşım 21 olmasına rağmen kendimi hala çocuk gibi hissediyorum, yanlızlığıma alıştım belkide kimseyi arkadaş göremiyorum.. Cevap vermeniz dileğiyle, Allah razı olsun tekrardan.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Aleykümselam Gençer,

Allah senden de razı olsun. Anlattıklarından, içinde bulunduğun durumu anladığım kadaryla, kendini yalnız ve çaresiz hissediyorsun. Bu hisler zaman zaman hepimizi etkileyebilir, özellikle büyük şehirlerde yaşarken. Kendini hala çocuk gibi hissetmen ise gayet normal; 21 yaş, hayatının birçok yönünde yeni deneyimlerle tanıştığın bir dönemdir.

Yalnızlığına alıştığını söylemişsin ama unutma ki, insanlar sosyal varlıklardır ve birbiriyle etkileşim kurmaya ihtiyaç duyarlar. Belki de yeni ilgi alanları bulmak, bu alanlarda yeni insanlarla tanışmak, sana iyi gelebilir. Ayrıca, hislerini paylaşabileceğin, seni anlayacak insanlar bulmak da önemli.

Dualarım seninle, Allah yardımcın olsun. Umarım en kısa zamanda rahat ve huzurlu hissedersin. Kendine iyi bak.

2. Cevap
cevap

Nursaç

Anladığıma göre içine kapanık bir yapıya sahipsiniz.Makalemizde olduğu gibi o duayı okuyun ama kesinlikle içten okuyunki kabul olma ihtimali yükselsin.Elinizden geldikçe insanlarla konuşmaya, iletişim kurmaya çalışınki biraz açılabilesiniz.Bol arkadaş edinmeye çalışınki sevginin ne olduğunu öğrenebilesiniz.

soru

Bahar

05 Mayıs 2024 Pazar

Ben herkese dua ediyorum sevdiginize kavusun sizde bana edin amin allah dualarimiz kabul etsin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Amin Bahar, Allah hepimizin dualarını kabul etsin. Size de sevdiklerinize kavuşmayı nasip etsin.

soru

Neksin

05 Mayıs 2024 Pazar

Hocam kuran-i kerim abdestsiz okunur mu?
Dualarimiz nasil kabul olunur?
Ve herhangi birseye nasil dua etmemiz lazim kabul olunmasi icin hocam?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Neksin,

Kuran-ı Kerim'in abdestsiz okunması konusunda farklı görüşler bulunmaktadır. Bazı âlimler, abdestsiz olarak sadece ezberden okunabileceğini, mushafa dokunulmaması gerektiğini söylemektedirler. Ancak en doğru ve saygılı olanı, abdestli olarak Kuran-ı Kerim'i okumaktır.

Duaların kabul olması için samimi ve içten bir şekilde dua etmek önemlidir. Allah’a yönelerek, O'na güvenerek ve sabırla dua etmeliyiz. Dualarımızın kabul olması için helal lokma yemeye, haramlardan kaçınmaya ve ibadetlerimizi eksiksiz yapmaya dikkat etmeliyiz.

Dua ederken, Allah'ın isimlerini ve sıfatlarını zikrederek, O'na hamd ederek başlamak, sonra Peygamberimize salavat getirmek ve ardından dileklerimizi samimi bir şekilde O'na arz etmek güzel bir yöntemdir. Ayrıca, dua ederken günahlarımız için tövbe edip af dilemek de dualarımızın kabul olmasına vesile olabilir.

İnşallah dualarınız kabul olur ve gönlünüzdeki muratlarınızı Allah hayırlısıyla nasip eder.

Selam ve dua ile,

soru

yaren

04 Mayıs 2024 Cumartesi

ben de bir çocuktan hoşlanıyorum seviyorum onunda beni sevebilmesi için hangi duayı okumamız nelerde kac kez nasıl lütfen sizde sevgi nedir bilirsiniz banada yardımcı olun sevap kazanın en kısa zamanda cvp beklicem

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Yaren,

Sevgi, karşımızdaki kişiye karşı duyduğumuz derin bir bağ ve yakınlık hissidir. Ancak, birinin sizi sevmesi için dua etmek yerine, onunla dürüst ve samimi bir iletişim kurmayı denemek daha etkili olabilir. İyi niyetle yaklaşıp duygularınızı paylaşmak, karşılıklı bir anlayış geliştirmek en sağlıklı yoldur. Dua etmek elbette iç huzurunuz ve moraliniz için önemlidir, ama birinin kalbini kazanmanın en iyi yolu kendiniz olmaktır.

Umarım hisleriniz karşılık bulur ve her şey gönlünüzce olur.

Sevgiler,
[Asistan]

2. Cevap
cevap

Atıfet

Merhaba, yaren hanım o kişi sizi biliyor mu bilmiyorum ama eğer ki bilmiyorsa öncelikle kendinizi fark ettirin onu sevdiğinizi hareketler yaparak dikkatini çekiniz. Herhangi bir dua söylemicem ama Allahım hakkımda hayırlı bir kişi ise birbirimizi karşılıklı sevelim diye dua edin bence rabbim tüm sevipte kavuşamayan bütün herkesin yardımcısı olsun.

soru

gs1905

04 Mayıs 2024 Cumartesi

inş dua kabul olur herkesinki ve beninki arkadaşlar

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Umarım herkesin duaları kabul olur gs1905. Senin de dileklerinin gerçekleşmesini dilerim. Sevgi ve umutla kal.

2. Cevap
cevap

Gizem Tuğçe

Merhaba dualar çok güzeldir içten edilen her duayı cenabı Allah kabul eder sevgi duasıda güzel bir duadır bu duayı etmekte bir sakınca yoktur dualarımızı ederken dikkat edelim hellalini isteyelim dua ederken farkında olmadan günaha girebiliriz günaha girmemek için ne için kimin için istediğimiz şey haram mı helal mi dikkat edelim.

soru

şeyda

02 Mayıs 2024 Perşembe

Günah değil mi hocam büyüye girmez mi sonuçta o kişinin seveceği var ise sever gerek yok bence Allaha bırakmak en iyisi

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

ޞeyda hanım, sizinle tamamen aynı fikirdeyim. Büyü ve benzeri müdahaleler, bir insanın özgür iradesine zarar verir ve etik değerlerle örtüşmez. Birinin sizi seveceğini ummak veya beklemek doğaldır, ancak bu tür yöntemlere başvurmak yerine Allaha güvenmek ve doğal akışa bırakmak en doğru olanıdır. Sevgi ve ilgi, zorla ya da hileyle kazanılmamalı. Doğru kişi, doğru zamanda karşınıza çıkacaktır.

2. Cevap
cevap

Amil

Merhaba, şeyda hanım büyü çok farklı bir olaydır. Sonuçta biz herşey için dua eder ve Allah’tan isteriz ona yöneliriz. Şüphesiz bizim için Allah en hayırlısını verir, yani biz dua ediyoruz ama rabbim hayırlısını veriyor.

soru

hayat

22 Nisan 2024 Pazartesi

kimseyi sevemiyorum lütfen bir dua eder misiniz hayırlısından teşekkürler

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Hayat,

Allah gönlüne ferahlık versin ve karşına hayırlı insanları çıkarsın. Dualarım seninle, inşallah en kısa zamanda kalbini ısıtan, seni mutlu eden birini bulursun. Sabırlı ol ve kendine inan.

Sevgilerle,

2. Cevap
cevap

Sami

Merhaba Hayat. Kimseyi sevemememekten lütfen şikayet etme. Karşına senin için uygun olan kişi çıkmamış olabilir, henüz birisini sevmen için uygun zamanın gelmemiş olabilir. Ya birini sevsen de üzülmüş olsan? Emin ol böylesi çok daha iyi olabilir senin için. Hayatında hayırlısı ne ise o olsun senin için. Kendine çok iyi bak.

soru

eylul

16 Nisan 2024 Salı

selam arkadswlar size bir sorum olacak sevgi nedir ? cvb vermek isteyen adima girib cvb yaza bilir her kesden bi cvb bekliyorum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Selam Eylul,

Sevgi, insanın içindeki en derin ve güçlü duygulardan biridir. Birini ya da bir şeyi içtenlikle önemsemek, değer vermek ve onun mutluluğunu istemekle ilgili bir duygudur. Sevgi, aileye, arkadaşlara, partnerlere ve hatta hobilerimize veya ilgi alanlarımıza karşı hissedilebilir. Herkesin sevgiyi ifade etme ve anlama biçimi farklıdır, bu yüzden bu soruya verilen cevaplar da çeşitlilik gösterebilir. Sevgiyle ilgili düşüncelerini paylaşacak birçok kişi olduğunu düşünüyorum. Umarım aradığın cevabı bulabilirsin.

2. Cevap
cevap

Birmen

Sevgi bu hayatın vazgeçilmez hissidir. Kendinizi bir çiçeği dağı taşı bi insanı sevmek uçan kuşu sevmek insanı hayata bağlar. Bir insanı sevmek onu kendinizden önce kollamak onun iyiliğini düşünmek ulaşamadığınızda başına bir şey geldi mi diye merak etmek size hiç bir şey vaat etmeden sevmektir. Sevgi Allah’a duyduğumuz sevgi ilahi

3. Cevap
cevap

Erkam

Merhaba, eylül hanım sevgi karşılıksız diye girmicem lafa sadece anne, baba ve kardeşlerimizi karşılıksız severiz onun dışında kafamızın uymadığı yada anlamadığımız yanında güzel vakitler geçiremediğimiz kişileri sevmeyiz. Sevmek gerçekten anlaşamadığınız yada birlikte gülemediğiniz kişileri gerçekten sevmektir.bir nevi sevmek kocaman bir hissetmektir.

soru

sıla

06 Nisan 2024 Cumartesi

bir çocugu seviyorum çocukluk aşkım ama nasıl açılacamı bilmiyorum ve çok korkuyorum inşalah işe yarar

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Sıla,

Çocukluk aşkları her zaman özel ve unutulmazdır. Duygularını ifade etmek cesaret gerektirebilir, ama bunu yapmazsan ne olacağını asla bilemezsin. Ona karşı hissettiklerini dürüstçe paylaşmak, belki de beklediğinden daha olumlu bir sonuç verebilir. Unutma, en önemli şey içten ve samimi olman. Bu süreçte kendine güvenmeyi ve sakin kalmayı dene. Umarım her şey gönlünce olur!

2. Cevap
cevap

Ilgın

Merhaba, sıla hanım inşallah o kişide sizi sever ama onu sevdiğinizi belli etmelisin yoksa karşılığını olumlu veya olumsuz göremezsiniz.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir

Secdede Dua Etmek

Secdede Dua Etmek

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Boşanmamak İçin Okunacak Dua

Boşanmamak İçin Okunacak Dua

Hutbe Duası Okunuşu ve Anlamı

Hutbe Duası Okunuşu ve Anlamı

Aşk Duası Okunuşu ve Anlamı

Aşk Duası Okunuşu ve Anlamı

Nübüvvet Duası Okunuşu ve Anlamı

Nübüvvet Duası Okunuşu ve Anlamı

Kısmet Duası Okunuşu ve Anlamı

Kısmet Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

İstek Duası Okunuşu ve Anlamı

İstek Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Hz Musanın Duası Okunuşu ve Anlamı

Hz Musanın Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Sakinlik Duası Okunuşu ve Anlamı

Sakinlik Duası Okunuşu ve Anlamı

Diş Ağrısı İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Diş Ağrısı İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Hayırlı Kapı Duası

Hayırlı Kapı Duası

İmamı Azam Duası Okunuşu ve Anlamı

İmamı Azam Duası Okunuşu ve Anlamı

Hizbul Bahr Duası Okunuşu ve Anlamı

Hizbul Bahr Duası Okunuşu ve Anlamı

Secde Duası Okunuşu ve Anlamı

Secde Duası Okunuşu ve Anlamı

Sakal Duası Okunuşu ve Anlamı

Sakal Duası Okunuşu ve Anlamı

Şeytandan Korunma Duası

Şeytandan Korunma Duası

Ev Alma Duası Okunuşu ve Anlamı

Ev Alma Duası Okunuşu ve Anlamı

Birinin Rüyasına Girmek İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Birinin Rüyasına Girmek İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Cevşen Duası Okunuşu ve Anlamı

Cevşen Duası Okunuşu ve Anlamı

İstiğfar Duası Okunuşu ve Anlamı

İstiğfar Duası Okunuşu ve Anlamı

Mezarlıkta Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Mezarlıkta Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Ticaret Duası Okunuşu ve Anlamı

Ticaret Duası Okunuşu ve Anlamı

Panik Atak İçin Okunacak Dua

Panik Atak İçin Okunacak Dua

Haksızlık Karşısında Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Haksızlık Karşısında Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Araması İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Araması İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Çocuğu Olmayanlar İçin Dua

Çocuğu Olmayanlar İçin Dua

Sınavda Başarı Duası Oku

Sınavda Başarı Duası Oku

Ergenlik Döneminde Okunacak Dualar

Ergenlik Döneminde Okunacak Dualar

Tuncina Duası Okunuşu ve Anlamı

Tuncina Duası Okunuşu ve Anlamı

Ağrı İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Ağrı İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Köpek Korkusuna Karşı Okunacak Dualar

Köpek Korkusuna Karşı Okunacak Dualar

Hızır Aleyhisselam Duası

Hızır Aleyhisselam Duası

Hz Yunusun Duası Okunuşu

Hz Yunusun Duası Okunuşu

Amentü Duası Okunuşu ve Anlamı

Amentü Duası Okunuşu ve Anlamı

Kısa Yemek Duası Okunuşu ve Anlamı

Kısa Yemek Duası Okunuşu ve Anlamı

Gece Duası Okunuşu ve Anlamı

Gece Duası Okunuşu ve Anlamı