Uyku Duası Okunuşu ve Anlamı
11 Temmuz 2024

Uyku Duası Okunuşu ve Anlamı

Uyku duası, uykusuzluk problemi çekenler için okunması önerilen dualardır. Stres, sıkıntı veya diğer nedenlerden dolayı uyku problemleri yaşayabiliriz. Bu durum bazen tedavi gerektirebilir. Uyku problemi yaşıyorsanız aşağıdaki dualar sayesinde derin ve rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

Peygamber Efendimiz (S.A.V) Uyku Duası

Peygamber Efendimiz (S.A.V) şöyle buyurdu:

Ey! Uyumaya niyetlenen kimse yatağına uzan ve şöyle de:

  • Allah'ım, nefsimi sana teslim ettim, bütün benliğimle sana yöneldim.
  • İşlerimi sana emanet ettim, sırtımı senin kudretine dayadım.
  • Senin rahmetinden ümit varım, gazabından da korkuyorum.
  • Senin dergahından başka ne iltica edebilecek bir yer var ne de güvenilir bir mekân.
  • Senin merhametine sığınıyor ve senden aman diliyorum.
  • Ve indirdiğin Kitap'a, gönderdiğin Peygamber'e (S.A.V) imanımı ikrar ediyorum.

Eğer bunu okuduğun gece ölecek olursan, fıtrat üzere (Mümince) ölmüş olursun; eğer sabaha erersen, hayır bulursun. * Buhârî, Daavat 7,9; Tevhid 34; Müslim, Zikr 56, (2710); Tirmizî, Daavat 76, (3391)

Uyku tüm hayatın düzeni gibidir. Uykusuz geçirilen bir günde kişi mutluluk, neşe ve huzur bulamayabilir, aşırı sinirli olabilir. Bu nedenle yaşamın en önemli gereksinimlerinden biri uykudur. Uyku düzeni bozukluğunda, geceleri sık sık uyanıldığında ve uyuyamama gibi problemlerde aşağıdaki uyku duası ile yatağa yatmanızı öneririz. Uyku duanızı okuyarak dalacağınız uyku size ve kalbinize rahatlık sağlayacaktır.

"Allahumme ğarati'n-nücûmu ve hedeetil uyûnü ve ente Hayyün Kayyûmun lâ-te'hüzüke sinetün ve lâ nevmün, yâ Hayyü yâ Kayyûmü ehdi leyli ve enim ayni."

Anlamı:

Allah'ım, yıldızlar söndü, gözler kapandı. Sen ise hayat sahibi, daima duran ve tutansın. Seni ne bir uyuklama tutabilir ne de bir uyku. Ey Hay olan Allah'ım, Kayyûm olan Allah'ım, gecemi rahat kıl gözlerimi kapatıver.

Yukarıda vermiş olduğumuz iki uyku duası da uyumadan önce okunabilir. Kısa bir sürede gözlerinizin kapandığını ve rahat bir şekilde uyuduğunuzu, zamanla uyku sorunundan kurtulduğunuzu göreceksiniz. İyi uykular.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Eda

29 Mayıs 2024 Çarşamba

Uykusuzluk cok yasıyorum yatamıyorum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Eda Hanım,

Uykusuzluk gerçekten zorlayıcı olabilir. Bunun çok farklı sebepleri olabilir, stres, kaygı, beslenme alışkanlıkları veya fiziksel rahatsızlıklar gibi. Öncelikle, uyku rutininizi düzenlemeyi deneyebilirsiniz. Her gece aynı saatte yatmak ve sabah aynı saatte kalkmak, vücudunuzun biyolojik saatine yardımcı olabilir. Ayrıca, yatmadan önce elektronik cihazlardan uzak durmak ve rahatlatıcı bir ortam oluşturmak da faydalı olabilir. Eğer bu öneriler yardımcı olmuyorsa, bir uzmana danışmanız iyi olabilir. Uykusuzluk, bazen daha ciddi bir sorunun belirtisi olabilir. Kendinize iyi bakın ve umarım yakında daha iyi hissedersiniz.

2. Cevap
cevap

Hilâ

Eda Hanım, uykusuzluk sorunlarının en büyük nedenlerinden biri stres diğeri ise üzüntüdür. Bu durumların haricinde bir uykusuzluk var ise hormonsal bir durum da olabilir. Bu nedenle bol bol rahatlatıcı bitki çayları tüketerek kafanızın dağılacağı şeyler yapmaya bakın. Özellikle rezene ve papatya çayının faydası büyük olacaktır.

3. Cevap
cevap

Erkal

Merhaba, uykusuzluk rahatsızlıklarının görülmesi durumunda kesinlikle kan testleri yaptırılmalıdır. Herhangi bir vitamin ya da mineral eksikliği var ise kesinlikle bu durum giderilmelidir. Bunun yanında uyku düzeninizi sağlamaya yarayacak olan bitkisel çayları tüketmenizde fayda vardır.

soru

ziya senturk

26 Mayıs 2024 Pazar

Dengeli uykum yok bunun nasil tedavisi

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Ziya ޞentürk, dengeli uyku için öncelikle uyku rutini oluşturmak önemlidir. Her gün aynı saatte yatıp kalkmaya özen gösterebilirsiniz. Ayrıca, uyku öncesi ekrandan uzak durmak ve rahatlatıcı aktiviteler yapmak da yardımcı olabilir. Eğer bu yöntemler işe yaramazsa bir uzmanla görüşmek faydalı olabilir.

soru

Erdeniz ÇAKIR

25 Mayıs 2024 Cumartesi

Allahım (C.C) ne olur güzelce uyuyabileyim lütfen daha 12 yaşındayım uyku problemi çekiyorum ne olır yardım et Allahım (c.c)

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Erdeniz ÇAKIR, uyku problemleri yaşıyor olman çok üzücü. Umarım en kısa zamanda rahat bir uyku çekebilir ve dinlenmiş uyanabilirsin. Sağlıklı bir uyku için yatmadan önce ekranlardan uzak durmaya, rahatlatıcı bir ortam oluşturmaya ve uyku düzenine dikkat etmeye çalışabilirsin. Allah yardımcın olsun, umarım duaların kabul olur ve huzurlu bir şekilde uyuyabilirsin.

2. Cevap
cevap

ARDA CEM PEKGÖZ

Kardeşim 17 yaşındayım canını sıkma psikolojiktir Allah’a sığın ve tevekkül et rahatlarsın. İyi uykular:))

soru

Remziye

23 Mayıs 2024 Perşembe

Cocuklarima okusam olurmu hocam?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Elbette, Remziye Hanım. Bu tür içerikler genellikle çocuklar için de uygun ve eğitici olabiliyor. Ancak, okuduğunuz içeriğin yaş grubu ve ilgi alanlarına uygun olup olmadığını gözden geçirmenizi öneririm. Çocukların anlaması ve keyif alması için uygun bir dil ve konu seçmek önemli. Umarım çocuklarınız da keyif alır. İyi okumalar!

2. Cevap
cevap

Allahverdi

Merhaba Remziye Hanım, uyku için yapılan bu duayı en içte şekilde çocuklarınız için de tabi ki okuyabilirsiniz. Eğer çocuklarınız okuyacak yaşta ise mutlaka kendileri de bu duayı okusun. Eğer içten bir şekilde bu dua okunur ise faydalarını görebilirsiniz.

3. Cevap
cevap

Gökşin

Merhaba Remziye Hanım iyi günler. Bazı çocuk ve yetişkinlerde, çoğunlukla bebeklerde uyku sorunları görülebilmektedir. Gerek yanlış uyku alışkanlıkları, gerek bazı hastalıklar, gerekse kişileri etkileyen bazı olaylar veya duygular, stres uyku düzeninin olumsuz olarak etkilenmesine neden olabilmektedir. Eğer ki siz veya çocuklarınızda uyku problemi varsa uyku duasını okuyarak bu problemi azaltabilirsiniz.

soru

Edi

19 Mayıs 2024 Pazar

Sürekli uyku sorunu çekiyorum bazen çok rahat uyuyorum bazen de sabaha kadar uyku girmiyor gözüme inşallah bu dua ile sorunum çözülür ben de rahat bir uyku çekerim

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Edi, uyku sorunları gerçekten çok zorlu olabilir. Umarım bu dua sana yardımcı olur ve daha rahat bir uyku çekersin. Ayrıca, uyku rutini oluşturmak ve rahatlatıcı aktiviteler yapmak da uyumana katkı sağlayabilir. Sağlıklı ve huzurlu geceler dilerim.

2. Cevap
cevap

Kürşat Burak

Uyku problemlerinde bitkisel kürlerin büyük etkileri bulunmaktadır. Bitkisel çaylar anında insanlarda uyku yapmaktadır. Bu nedenle bazı bitkisel çayları tüketerek uykusuzluk sorunlarının üstesinden gelebilirsiniz. Ancak bu çayları düzenli olarak tüketmeniz çok önemlidir.

3. Cevap
cevap

Erşed

Merhaba, uyku problemleri için yapılaak birçok işlem vardır. Bunlarda en önemlisi bol bol egzersiz yapmak ve stresten uzak durmaktır. Egzersizler bedeninizin yorulmasını sağlayarak bu şekilde daha rahat uyumanızı sağlar. Bunun yanı sıra düzenli uyumak yine uyku problemlerinizi azaltacaktır. Hala uykusuzluk sorunlarınız devam ederse uzman bir doktordan yardım almanız gerekir.

soru

Pınar Seymen

14 Mayıs 2024 Salı

Allah razı olsun , gerçekten de uyku probleminden az da olsa kurtuldum sanki, herkese hayırlı geceler, buraya gelen kardeşlerimize allah rahatlık versin inşallah amin...

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Allah senden de razı olsun Pınar Seymen. Uyku probleminin azalmasına çok sevindim, umarım tamamen kurtulursun. Hayırlı geceler, duaların kabul olsun. Buraya gelen herkesin huzur bulmasını dilerim. Amin.

2. Cevap
cevap

Ceyda

Pınar Hanım, dinimizde birçok sorun için farklı dualar bulunmaktadır. Özellikle eski zamanlardan beri okunan bazı dualar içten bir şekilde edildiğinde faydaları görülebilmektedir. Duaların yanında bitkisel yöntemleri de kullanarak hızlı bir şekidle bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Sizler gerekenleri yaptıktan sonra da okuduğunuz dualar bir vesile olarak sorunlardan kurtaracaktır.

soru

Uykusz

13 Mayıs 2024 Pazartesi

Arkadaşlarım ben gece yatarken çok korkuom hiç uyuyamiom bazen abimi çağırmaya çalışom sesim çıkmıyor ne yapmalıyım lutfe

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Uykusz,

Bu durum gerçekten zorlayıcı olabilir. Yaşadığın korkuyu hafifletmek için birkaç önerim var:

1. Gece rutini oluştur: Rahatlatıcı bir rutin belirlemek, uykuya dalmanı kolaylaştırabilir. Örneğin, yatmadan önce kitap okumak veya meditasyon yapmak gibi.

2. Ortamı düzenle: Odanın karanlık ve sessiz olmasına özen göster. Rahat bir uyku ortamı yaratmak önemli.

3. Aileyle konuş: Korkularını ailenle paylaşmak, onların da destek olmasını sağlayabilir. Belki bir gece lambası kullanmak veya kapıyı açık bırakmak gibi çözümler bulunabilir.

4. Profesyonel yardım: Eğer bu durum sıkça tekrarlanıyorsa, bir uzmandan yardım almak faydalı olabilir. Psikolog veya terapist, korkularının üstesinden gelmende yardımcı olabilir.

Umarım bu öneriler işine yarar ve daha rahat uyuyabilirsin. Kendine iyi bak.

Sevgiler,

soru

Hatice

10 Mayıs 2024 Cuma

Serap bencebuyku terörütrarzı bi sorunsolabilir bu maddi vib rahatsızlık da olabolabimanevi de olabilir
Dilersen bunu araştır

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Hatice Hanım,

Serap'ın düşüncelerine katılıyorum. Büyük terörün etkileri hem maddi hem de manevi boyutlarda olabilir. Bu tür konular gerçekten hassas ve derinlemesine araştırılması gereken meselelerdir. Belki de bu durumu daha iyi anlayabilmek için uzmanlardan yardım almak faydalı olabilir. Düşünceleriniz için teşekkürler.

2. Cevap
cevap

Umut Deniz

Merhaba , her uykuya dalmadan önce 7 kere ayetel kürsi , 7 kere felak ,7 kere nas , 7 kere inşirah suresi , 3 kulhü 1 fatiha okumadan yatmam yıllardır. O kadar huzur verici , okadar güzel bir alışkanlık ki kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Alıştıktan sonra , zaten okumadan yatmıyorsunuz.

soru

İsimsiz

30 Nisan 2024 Salı

Allah hepimize güzel uykular versin.Güzel rüyalar görmemizi nasip etsin.Ben gece uyurken rüya göremiyorum.Ya da gördüğüm rüyayı unutuyorum.Rüya görebilmek için ya da gördüğümüz rüyayı hatırlayabilmek için okuyabileceğim herhangi bir dua ya da süre var mı?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili İsimsiz,

Uykunun ve rüyaların, ruhsal ve fiziksel sağlığımız için önemli olduğu kesin. Rüyaları hatırlamak bazen zor olabilir ama bu konuda yardımcı olabilecek dualar elbette var. Örneğin, yatmadan önce "Ayetü'l-Kürsi"yi okumak, huzurlu bir uyku için tavsiye edilir. Ayrıca, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in gece yatmadan önce Fatiha suresi ve Özellikle de Felak ve Nas surelerini okuduğu rivayet edilir. Bu da uykunuzun daha huzurlu ve rüyalarınızın daha hatırlanabilir olmasına yardımcı olabilir. Uykunuzun ve rüyalarınızın güzel olması dileğiyle.

Sevgilerle,
[Your Name]

2. Cevap
cevap

Rana Güzel

İnsanlar uyku halindeyken ciddi anlamda rüya görebilmektedir. Ancak görülen rüyalardaki yoğunluktan kaynaklı sabah kalkınca insanlar fazla birşey hatırlamaz. Şayet iyi bir niyetiniz veya yapmayı planladığınız bir şey varsa istihareye yatmanız halinde niyetinize ilişkin rüyalar görebilirsiniz. Bunun için istihare namazı kılarak istihare duası yaptıktan sonra rüyalarınızı hatırlayabilirsiniz.

soru

Behra

28 Nisan 2024 Pazar

Hic uyuyamıyorum neler okuyorum yinede yok ancak uyku hapı fayda ediyor

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Behra, uyku problemleri gerçekten çok rahatsız edici olabilir. Uyku hapları bazen kısa vadede çözüm sunabilir ancak uzun vadeli kullanımda bağımlılık yapabilir veya yan etkilere neden olabilir. Belki uyku hijyenine dikkat ederek ve rahatlatıcı aktiviteler ekleyerek daha doğal yollarla uyku kaliteni artırabilirsin. Örneğin, yatmadan önce ekranlardan uzak durmak, meditasyon yapmak veya bitki çayları içmek yardımcı olabilir. Ayrıca, bu problemin devam etmesi durumunda bir uzmana danışmak da faydalı olabilir. Geçmiş olsun!

2. Cevap
cevap

Semine

Merhaba , behra bunun için uzman kişilere gittiniz mi ? Uykusuzluk problemi oldukça yaygın bu adeta rahatsızlık haline geldi . Kafanız da sürekli birşey varsa bir türlü uykuya odaklanamazssınız . Haplar ilerde değişik fonksiyonlar gösterebilir . Hapı vücudunuzdan alışkanlığını kesin bence hiç iyi bir durum degil , iyi günler .

soru

Samet

23 Nisan 2024 Salı

Bunu okumadan önce yatasım yoktu okudum bi anda uyku tuttu

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Samet, bazen okuduğumuz ŞŸeyler bizi rahatlatıp uyku moduna geçirebilir. Belki de zihnin dinlenmeye ihtiyaç duyduğu bir anı yakaladın. Uyumadan önce kitap okumak ya da sakinleŞŸtirici bir yazı okumak genelde iyi gelir. Tatlı rüyalar dilerim!

2. Cevap
cevap

Araf

Merhaba , küçüklüğümden beri dua okumadan zaten yatmamaya gayret gösteriyorum . Alışkanlıklar devamlı yapılırsa asla unutulmuyor huzurlu bir uyku için mutlaka duayı esirgemeyin . Iyi geceler .

soru

zehra caldagi

19 Nisan 2024 Cuma

Oglum oniki aylık hiç uyumuyor anlayamıyorum artık benim İkitaneçocuğum var biri kız bide oğlum var cokyoruluyom neyapmam gerekiyor lutfen cvb

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Zehra Caldagi,

Öncelikle yaşadığınız durumu anlıyorum ve çok zorlandığınızı tahmin edebiliyorum. İki çocukla ilgilenmek gerçekten büyük bir sorumluluk ve yorucu olabilir. Oğlunuzun uyku düzeni konusunda bazı önerilerde bulunabilirim:

1. Rutin Oluşturun: Her gece aynı saatte uyumaya gitmesini sağlayarak bir uyku rutini oluşturabilirsiniz. Bu, onun biyolojik saatinin düzenlenmesine yardımcı olabilir.

2. Uygun Ortam: Uyuduğu odanın karanlık, sessiz ve serin olmasına dikkat edin. Bu, rahatlamasına ve uykuya dalmasına yardımcı olabilir.

3. Dış Etkenler: Gün içinde çok fazla uyarana maruz kalmamasına özen gösterin. Özellikle ekran süresini sınırlayın.

4. Beslenme: Uyku öncesinde ağır yemeklerden kaçının. Hafif ve sağlıklı bir öğün tercih edebilirsiniz.

5. Doktora Danışın: Eğer tüm bu yöntemlere rağmen uyku sorunu devam ediyorsa, bir çocuk doktoruna danışmanızda fayda var. Belki farklı bir sağlık sorunu olabilir.

Umarım bu öneriler size yardımcı olur. Kolaylıklar dilerim.

2. Cevap
cevap

Venüs

Merhaba, uyku sorunları on iki aylık çocuklar için oldukça az olması gerekirken böyle bir sorun var ise çocuğunuzun uyku saatlerini düzene sokmanız gerekmektedir. Sabah uyandıktan sonra saat 12.00a kadar çocuğunuzu uyutmayın. Sonrasında uyumasına izin verin ve bu şekilde her gün aynı saatlerde uyumasını sağlayın.

3. Cevap
cevap

Çetiner

Öncelikle oğlunuza bir uyku rutini oluşturmanız gerekmekte sağlıksal bir problemse doktora başvurulmalıdır.On iki aylık bebeklerde diş çıkarmada son derece görülebilen bir olay olduğu için diş çıkarma sırasında yaşanılan ağrı sızı kaşıntı bebeğin uykusunun bölünmesine uyuyamasına sebep olur.Eğer sorun buysa diş jellerini öneririm.Uyku rutinindr ise yaptırılan bir duş bebeğinizi rahatlatıp uyutacaktır.

soru

mustafa

16 Nisan 2024 Salı

ıssallah rihat uyurum allahin ıznıyle

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Umarım rahat bir uyku çekersiniz, Mustafa Bey. Allah rahatlık versin.

2. Cevap
cevap

Tongar

Merhaba uyku düzensizliği bir çok kişinin başına gelmiştir. Ancak bazı kişilerde uyku düzenleri düzelmemektedir. Orta yaşlı insanlarda daha sık rastlanan bu rahatsızlık aşırı şekilde sinir ve stres yapmaları sonucunda uyku düzensizliği yaşarlar. Tedavisi için uyku duası ederek rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz. Düzenli şekilde her gün uyku duasını okuyarak rahat rahat uyuyabilirsiniz.

soru

Gülsün

16 Nisan 2024 Salı

Allah razi olsun bu duayi hergün anneme cok iyi gelior cünki annem demans hastasi bu duayi okuyunca hemen uyuyo

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Gülsün, annenize şifa diliyorum. Dualar bazen ruhumuza ve bedenimize iyi gelir, özellikle böyle zor zamanlarda. Annenizin rahat uyumasına yardımcı olabildiğine sevindim. Allah'tan annenize ve size güç ve sabır diliyorum.

2. Cevap
cevap

İlkben

Geçmiş olsun bu dua insanı içine huzur verdiği için dertlerinden arındırdığı için çoğu insan hemen uyu. Uyku duası doğru bir şekilde okundukça karşısındaki kişiyi uyutmayı sağlar.

soru

Uyuyamiyorum

15 Nisan 2024 Pazartesi

Neden uyuyamadığı bilmiyorum ama bu dua uykumu getirir inşallah

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Uyuyamiyorum, umarım bu dua sana gerçekten yardımcı olur ve rahat bir uyku çekebilirsin. Bazen dua etmek insanın zihnini sakinleştirir ve huzur verir. Sana iyi uykular dilerim, umarım en kısa zamanda derin bir uykuya dalırsın.

2. Cevap
cevap

Algın

Dinimize göre bu gibi dualar birçok zaman işe yaramaktadır. Ancak bazı sağlık problemlerinde de uykusuzluk rahatsızlıkları ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle eğer aşırı bir şekilde uykusuzluk yaşıyorsanız ve yaşam standardınız bu nedenle düşüyorsa tıbbi ve bitkisel yöntemleri de gözden geçirmenizde fayda vardır.

soru

beyza

10 Nisan 2024 Çarşamba

merhaba ben beyza gerçekten insan uyuyorumu

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Beyza,

Evet, insanlar uyuyor ve uyku, hayatî bir ihtiyaçtır. Uyku, bedenin ve zihnin yenilenmesine yardımcı olur, hafızayı güçlendirir ve genel sağlığı korur. Yeterli ve kaliteli uyku, günlük işlevlerinizi daha verimli yapmanıza ve genel olarak daha iyi hissetmenize katkı sağlar. Eğer uyku düzeninizde sorunlar yaşıyorsanız, bir uzmana danışmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim!

2. Cevap
cevap

Hayret

İyi günler Beyza Hanım merhaba. Uyku duası, uyku problemi yaşayan ve aynı zamanda inançlı olan kişiler için bir sığınak olarak düşünülebilmektedir. Dua etmek her zaman insanlar için huzur verir ve kişinin rahatlamasını sağlar. Uyku sorunu olan kişiye bir nebze faydası olabilir. Ancak duadan ayrı, uyku problemi için muayene olmanız gerekmektedir.

soru

İlayda

09 Nisan 2024 Salı

Korku filmi izlediğim de cok korkuyorum hangi süreleri okumam lazım

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

İlayda hanım, korku filmlerinden korktuğunuzda okuyabileceğiniz süreler Rahman ve Felak süreleridir. Bu süreleri okuduğunuzda içinizin rahatlayacağını ve korkularınızın azalacağını hissedebilirsiniz. Size iyi seyirler dilerim.

2. Cevap
cevap

Sarıcabay

Merhabalar, korku filmi izlemek birçok kişinin ruh halini olumsuz etkilemektedir. Eğer korku filmleri izlemek sizi çok kötü etkiliyor ise ve bundan dolayı günlük hayatınızda da olumsuz etkileniyor iseniz bu tür filmleri izlememeniz sizin için daha iyi. Sorunuza gelirsek, Felak suresi ve Nas suresi, ayrıca Ayet-el Kürsü korkuyu gidermek için okunabilir.

3. Cevap
cevap

Yurdcan

Merhabalar . Öncelikle korku filmi izlemek sizi olumsuz etkiliyor ise bu tarz filimleri izlememenizi öneririm . Aksi halde bu filmlerin etkisinde kalabilir ve korkmana sebep olabilirler. Genel olarak ise korkular için Felak süresi ve nas süresi etkili olur ve korkularını yenen yardımcı olur

soru

Boşver

08 Nisan 2024 Pazartesi

Gecenin yarısı yarın sabah okula gidicem 11 de yatağa yattım saat 2 hala uyuyamadım yarında okula gitmem lazım okudum duayı bakalım nolucak 😴😑

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Uyuyamamak gerçekten zor bir durum Boşver. Belki de zihniniz fazla meşgul olduğu için uykuya dalamıyorsunuz. Rahatlamaya çalışın, belki biraz derin nefes alma egzersizleri yapmak ya da sakinleştirici bir müzik dinlemek işe yarayabilir. Umarım en kısa zamanda uyuyabilirsiniz ve yarın sabah okula dinç bir şekilde gidebilirsiniz.

2. Cevap
cevap

Sadiye

sevgili kardeşim sabah erken kalkan birinin erken yatması gerekir. Eğer uykunuz kaçtı ise kitap okumak her zaman uykunun gelmesine yardımcı olur. Yine de uykunuz gelmiyor ise kureyş suresini üç defa tekrar etmek uykuyu getiriyor. Ben kendim denedim çok iyi geldi.

soru

Serap

08 Nisan 2024 Pazartesi

Kızım 2 aydır uyumuyor. Başka yardımi olabilecek bir dua varmı? Her gece yatmadan uyku duası okuyorum ama yine uyanıyor

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Serap Hanım,

Öncelikle bu zor durumla başa çıkmaya çalıştığınız için sizi takdir ediyorum. Dualar elbette iç huzur ve rahatlama sağlayabilir, ancak kızınızın uyku sorunları devam ediyorsa, bir çocuk doktoruna veya uyku uzmanına başvurmanız faydalı olabilir. Profesyonel yardım, kızınızın uyku düzenini yeniden kazanmasına yardımcı olabilir. Umarım en kısa sürede rahat bir uyku düzenine kavuşursunuz.

2. Cevap
cevap

Hakan

Tabiki derdi veren mevlam dermaninida verir doktora göster ve sonra Allah için dua okumayı seven bir hocamıza göster

3. Cevap
cevap

Bediran

Serap hanım çocuğunuza okuduğunuz duaların yanı sıra tıbbi müdahale de gerekebilir. Basit bir çocuk doktoruna götürerek uykusuzluğunun sebebini öğrenmelisiniz. Belki erken diş çıkarıyordur, belki beyninde bir sorun vardır veya uyumama hastalığı bile olabilir. Doktor önerisiyle alınan ilaçları kullanın.

4. Cevap
cevap

mihri

40 gimun 40 gece ayetel kursi oku hem akilli hem huzurlu olur uyur

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Nazar Duası Oku

Nazar Duası Oku

İlginizi Çekebilir

Şahmeran Duası Oku

Şahmeran Duası Oku

Zenginlik Duası Okunuşu

Zenginlik Duası Okunuşu

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Hizbul Masum Duası Okunuşu ve Anlamı

Hizbul Masum Duası Okunuşu ve Anlamı

Af Duası Okunuşu ve Anlamı

Af Duası Okunuşu ve Anlamı

Vesvese Duası Okunuşu ve Anlamı

Vesvese Duası Okunuşu ve Anlamı

Evliyaların Dilek Duası Okunuşu ve Anlamı

Evliyaların Dilek Duası Okunuşu ve Anlamı

Hafıza Duası Okunuşu ve Anlamı

Hafıza Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Hayırlı Eş Duası Okunuşu ve Anlamı

Hayırlı Eş Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Yüz Güzelliği İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Yüz Güzelliği İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Hz Musanın Duası Okunuşu ve Anlamı

Hz Musanın Duası Okunuşu ve Anlamı

Sofra Duası Okunuşu ve Anlamı

Sofra Duası Okunuşu ve Anlamı

Korkan Çocuğa Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Korkan Çocuğa Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Ettehiyyatü Duası Okunuşu ve Anlamı

Ettehiyyatü Duası Okunuşu ve Anlamı

Ergenlik Döneminde Okunacak Dualar

Ergenlik Döneminde Okunacak Dualar

Borç Duası Okunuşu ve Anlamı

Borç Duası Okunuşu ve Anlamı

Para Bulma Duası Okunuşu ve Anlamı

Para Bulma Duası Okunuşu ve Anlamı

Birinin Evden Gitmesi İçin Dua

Birinin Evden Gitmesi İçin Dua

Sabah Duası Okunuşu ve Anlamı

Sabah Duası Okunuşu ve Anlamı

Veccehtü Duası Okunuşu ve Anlamı

Veccehtü Duası Okunuşu ve Anlamı

İç Sıkıntısı İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

İç Sıkıntısı İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Tahmidiye Duası Okunuşu ve Anlamı

Tahmidiye Duası Okunuşu ve Anlamı

Yakışıklı Olmak İçin Dua

Yakışıklı Olmak İçin Dua

İnşirah Duası Okunuşu ve Anlamı

İnşirah Duası Okunuşu ve Anlamı

Uyumak İçin Dua Nasıl Yapılır?

Uyumak İçin Dua Nasıl Yapılır?

Perşembe Gecesi Okunacak Dilek Duası Okunuşu ve Anlamı

Perşembe Gecesi Okunacak Dilek Duası Okunuşu ve Anlamı

Hızır Aleyhisselam Duası

Hızır Aleyhisselam Duası

Yağmur Duası Okunuşu ve Anlamı

Yağmur Duası Okunuşu ve Anlamı

Evlilik Duası Okunuşu ve Meali

Evlilik Duası Okunuşu ve Meali