Zenginlik Duası Okunuşu
11 Temmuz 2024

Zenginlik Duası Okunuşu

Zenginlik duası, maddi ve manevi olarak rızkımızın artması ve lütuflara mazhar olmak için, elimizde bulunan olanaklara göre çalışmalı ve dualar etmeliyiz. Yüce Rabbimiz bizleri yaratarak, görevlerimizi yapmamızı istemiştir. Görevlerini gereği gibi yerine getiren müminler, maddi ve manevi ihsanlara mazhar olurlar. Bu sebeple Allah'tan isteyeceğimiz şeyler ne olursa olsun, öncelikle bize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Sonrasında ne istersek karşılığını alabiliriz.

Duaları okuyup, zikirleri ve esmaları çeken kişiler isteklerinin olmadığını düşünüyorlarsa, kulluk görevlerini yerine getirip getirmediklerini gözden geçirmelidir. Bu yüzden her türlü meşru istediğinizde, Allah'a yönelmek isterseniz önce kulluk etmeniz gerekir. Bol rızık isteyen, fakirlikten kurtulup zengin olmayı isteyen kişiler, buna inanarak dualarını etmelidir.

Zenginlik Duaları
 • "Bismillahirrahmanirrahim Kulillahumme malikel mülki tü'til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü vetüzillü men teşaü bi yedikel hayr inneke ala külli şey'in kadir Tülicül leyle fin nehari ve tülicün nehara fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşaü bi gayri hisab." Bu duayı mal ve mülk sahibi olmak isteyenler, manevi yönden iktidara erişmek isteyenler, servetinin çoğalmasını isteyenler her gün en az 4 defa okumalıdır. Bunu günde 41 defa okurlarsa, daha etkili olur. Bunu sürekli olarak yapanlar, kısa sürede mallarında olan artışı göreceklerdir. Her geçen gün daha fazla zenginleşeceklerdir. Rahat ve huzur dolu bir yaşamları olacaktır.
 • "Ya ilahel alihetir - refiy-ı celalüh." Her gün bunu 20 defa okumayı alışkanlık haline getiren kişiler fakirlikten kurtulur, kendisine rızık kapılarının açılmasını sağlar.
 • "Ya Vehhab" Meali, "Ey bolca hediyeler veren Vehhab." Bu esmayı çeken kişiler zengin olmanın yolunu açarlar.
 • "Ya eğna min küllî ganiy." Meali, "Ey zengin olan, ey bütün zenginlerin en zengini." Bunu her gün tekrar etmeyi alışkanlık haline getirin.
 • "Ya ecvedü min küllî cevad" Meali, "Ey cömert olan, ey bütün cömertlerin en cömerdi." Her gün zikredilmesi gerekir.
 • "Ya elfatü min küllî latif" Meali, "Ey lütuf sahiplerinden daha lütufkar olan Latif." Bu esmanın zengin olmak isteyenler tarafından okunması gerekir.
 • "Ya ekremü min küllî Kerim" Meali, "Ey ikram eden, ey ikram edenlerden daha Kerim." Bu zikri zengin olmak için okuyun.
 • "Ya erhamü min küllî Rahim" Meali, "Ey en lütufkar ve merhametli olan, ey merhametlilerden daha Rahim." Bu zikir size zengin olmanın kapılarını açacaktır.
 • "Ya ehabbu min küllî Habib" Meali, "Ey sevgili olan, ey tüm sevgililerden daha sevgili Allah." Elinizden geldiğince fakirlikten kurtulmak, zengin olmak için okumalıyız.
 • Vakıa Suresini zengin olmak isteyenler her zaman okumalıdır. Hadis-i Şeriflerde; "Her kim Vakıa Suresini her gece bir kez okuyan, ömrünce fakirlik yüzü görmez." denmiş, Vakıa Suresinin zenginlik suresi olduğu belirtilmiş ve bunu herkesin öğrenmesi gerektiği söylenmiştir.
 • Yatsı namazından sonra iki rekât namaz kılın. İki rekâtın sonlarında Fatiha Suresinin ardından, Ayetel Kürsi okuyun. Son secdeden kalkmadan, "Ya Hu ya men Hu, la ilahe illa Hu, entel hayyul kayyum, vela şerikelek, velekel mülkü, velekel hamdü ve inneke ala külli şeyin kadir" diyerek namazınızı bitirin. Sonra İsrafu Umar duasını okuyun. 3 defa Elhamdülillah, 7 adet salavat, 7 defa besmele ve 100 defa "La ilahe illallahul melikül hakkun Mubin Muhammedur resulullahi sadıkul vağdül emin." okuyarak, dileğinizi söyleyin. Bu dualara 7 gün boyunca devam etmelisiniz. Yüce Rabbimiz size helal kazançların kapılarını bu duaların hürmetine inşallah açacaktır. Hayırlı rızık sayesinde zengin olmak isteyen kişiler, bunu yapmalıdır. Birkaç günde bile etkilerini göstermiş olan dualardır. Bunu yaparken şüpheye düşmemek gerekir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Hameed

01 Haziran 2024 Cumartesi

RABBIM hepinizin işini rast getirsin hic kimsenin isini bozmasin nazarlardan korusun

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Çok güzel dileklerde bulunmuşsun Hameed, amin diyorum. Rabbim hepimize sağlık, mutluluk ve başarı versin. Nazarlardan korunmak gerçekten önemli, dualarımızdan eksik etmeyelim. Teşekkürler güzel düşüncelerin için.

2. Cevap
cevap

Mecdi

Bu duayı okuyan herkesin borçlarından arınacağı,Helal para alacağını ve sıkıntılarından kurtulacağını biliyoruz. Allah bunu okuyan herkesin duvasını kabul eder inşallah ve onları huzur sahibi eder amin

soru

rauf

30 Mayıs 2024 Perşembe

hayırlı geceler arkadaşlar geçim sıkıntısı hepimizde var ama nefes alabiliyomuyuz elimiz ayagımız sağlammı gözümüz görüyormu çok şükür siz daha nasıl bir zenginlik peşindesiniz bu saydıklarıma sahip olamayan insanlar şükredebilirken sizin şikayetlerinizi anlayamıyorum allah kimseye taşıyamayacağı yük vermez allahım hepinizin yar ve yardımcısı olsun inşallah

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Rauf bey, hayırlı geceler. Söylediklerinize katılmamak elde değil. Sağlık her şeyin başında gelir ve sahip olduğumuz şeylerin kıymetini bilmek gerçekten önemli. Elbette geçim sıkıntısı herkes için zorlayıcı olabilir, fakat sağlığımız yerindeyse bu zorlukların üstesinden gelmek daha mümkün. İnşallah herkesin yükü hafifler ve güzel günler görürüz. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

2. Cevap
cevap

Aslıhan

Tüm zenginlikler biz insanoğlu içindir. Daha sağlıklı, daha mutlu, daha paralı, daha dindar, rabbim isteyin isteyinki vereyim demiş. Unutmayın isteğiniz birinin kötüğü için değilse allahım bütün dilekleri kabul eder. Şükretme elhamdülillah de allah versin sana.

soru

İsa

27 Mayıs 2024 Pazartesi

Arkadaşlar çok borcum var lütfen dua edin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

İsa, zor bir dönemden geçtiğin belli, umarım en kısa sürede bu sıkıntıdan kurtulursun. Dualarım seninle, inşallah her şey yoluna girer.

2. Cevap
cevap

Bilal

Dua ederimde borca niye girdin

soru

Erdal Tanrıverdi

16 Mayıs 2024 Perşembe

Sitenin en alt kısmında fal tarot kart reklamları çıkıyor bütün bu olup bitenlere yakışmıyor reklamı kaldırırsanız sevinirim ben şahsım adına uygun bulmuyorum teşekkür ederim yüce rabbim herkesin şifasını versin ALLAH razı olsun sizden sayenizde doğru yolu bulduğuma inanıyorum.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Erdal Tanrıverdi bey,

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Reklam konusunu dikkate alacağız ve gerekli düzenlemeleri yapmaya çalışacağız. Dualarınız ve güzel dilekleriniz için ayrıca teşekkür ederiz. Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

Saygılarımızla,
[Site Adı] Ekibi

soru

Emin

12 Mayıs 2024 Pazar

inşallah sıkıntı ve borçlarımızdan kurtuluruz.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Emin, inşallah en kısa zamanda sıkıntılarından ve borçlarından kurtulursun. Umarım her şey dilediğin gibi olur ve rahatlığa kavuşursun. Sabırlı ol ve umudunu kaybetme.

2. Cevap
cevap

Ünverdi

Merhaba , emin bey inşallah tüm isteyen herkes kurtulur ,borçlarından herşeyin ateş pahası olduğu bir dönemde yaşayıp borçlu olmayan kimse yoktur . Rabbim herkese ödeme kolaylığı versin insallah , hayırlı geceler .

soru

Hasanöztürk

29 Nisan 2024 Pazartesi

Hocam ben ailecek kaza yaptik herseyimi kaybettim herseyim ipotekli mahkemeleri kazandim ama 5 yildir yargitayda bekletiliyor borclarimi odeyim bende zengin olup isimi takip etmek istiyorum hangi dualari zikirleri devamli okumsm lazim allah rizasi icin yardimci olun

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Hasanöztürk, öncelikle geçmiş olsun. Yaşadığın zor durum karşısında sabır ve güç diliyorum. Dualar ve zikirler konusunda ise, her gün Fatiha Suresi, Ayetel Kürsi ve İhlas, Felak, Nas surelerini okumanı tavsiye ederim. Ayrıca, "Hasbünallâhu ve nimel vekîl" ve "Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm" zikirlerini de sıkça tekrar edebilirsin. Rabbim yardımcın olsun ve dertlerine şifa versin.

2. Cevap
cevap

Nova

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Yaşadığınız zor bir olay. Allah yardımcınız olsun. Tekrar eski halinize dönebilmek için çok çalışmalı ve bolca dua etmelisiniz. Dua olarak Allah in isimlerini zikredebilir ve sürekli eski gücünüze dönmeniz için dua edebilirsiniz. Dua ederken hayırlı rızkı hayırlı kazanç istemeyi ihmal etmeyin. İyi günler

soru

Özlem

25 Nisan 2024 Perşembe

Bu dualar adetli iken okunur mu ?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Özlem Hanım,

Adetli iken de duaları okuyabilirsiniz. Kur'an-ı Kerim'den sure veya ayetler okumak bazı mezheplerde farklı yorumlanabilir ancak dua etmek, zikretmek ve Allah'a yakarmak her zaman mümkündür.

Sevgiler,

soru

firat

05 Nisan 2024 Cuma

Onemli olan gonul zenginliyidir bence mal mulk sohret bos kalp Allaha inan dikca kalptir zenginliyin kalpte olmasi yeter kendinize iyi bakin guzel hanfen diler hayat guzel hanfendiler oldugu surece guzel.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

TeŞŸekkür ederim, Firat. DüŞŸünceleriniz ve dilekleriniz çok değerli. Gerçekten de insanın içsel zenginliği ve imanı, hayattaki en önemli hazinelerden biri. Siz de kendinize iyi bakın ve her zaman bu pozitif bakış açınızı koruyun.

2. Cevap
cevap

Ülküsel

Zengin olmak değil yetecek kadar olması herzaman iyidir. Az olmasın ama cokta olmasın isterim hep. İnsanın gönlü zengin olmalı.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Borç Duası Okunuşu ve Anlamı

Borç Duası Okunuşu ve Anlamı

Nur Duası Okunuşu ve Anlamı

Nur Duası Okunuşu ve Anlamı

Popüler İçerikler

Kenzül Arş Duası Oku

Kenzül Arş Duası Oku

Editörün Seçtiği

Kara Büyü

Kara Büyü

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sözün Tesirli Olması İçin Dua

Sözün Tesirli Olması İçin Dua

Cesaret Duası Okunuşu ve Anlamı

Cesaret Duası Okunuşu ve Anlamı

Ergenlik Döneminde Okunacak Dualar

Ergenlik Döneminde Okunacak Dualar

Topuk Dikeni Duası Okunuşu ve Anlamı

Topuk Dikeni Duası Okunuşu ve Anlamı

Borçtan Kurtulma Duası Okunuşu ve Anlamı

Borçtan Kurtulma Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Fatihatul Fukara Duası Okunuşu ve Anlamı

Fatihatul Fukara Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Yolculuk Duası Okunuşu ve Anlamı

Yolculuk Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Anne Duası Almanın Önemi

Anne Duası Almanın Önemi

Bebek Duası Okunuşu ve Anlamı

Bebek Duası Okunuşu ve Anlamı

Aşık Etme Duası Okunuşu ve Anlamı

Aşık Etme Duası Okunuşu ve Anlamı

Para Duası Okunuşu ve Anlamı

Para Duası Okunuşu ve Anlamı

Nazar Duası Meali

Nazar Duası Meali

Hamileyken Okunacak Dualar Okunuşu ve Anlamı

Hamileyken Okunacak Dualar Okunuşu ve Anlamı

Çıban Duası Okunuşu ve Anlamı

Çıban Duası Okunuşu ve Anlamı

Mutluluk Duası Okunuşu ve Anlamı

Mutluluk Duası Okunuşu ve Anlamı

Aile Duası Okunuşu ve Anlamı

Aile Duası Okunuşu ve Anlamı

Tebbet Duası Okunuşu ve Anlamı

Tebbet Duası Okunuşu ve Anlamı

Ramazan Duası Okunuşu ve Anlamı

Ramazan Duası Okunuşu ve Anlamı

Rabbena Duası Okunuşu ve Anlamı

Rabbena Duası Okunuşu ve Anlamı

Aninda Kabul Olmuş Dua Okunuşu ve Anlamı

Aninda Kabul Olmuş Dua Okunuşu ve Anlamı

Siğil Duası Okunuşu ve Anlamı

Siğil Duası Okunuşu ve Anlamı

Hayırlı Kapı Duası

Hayırlı Kapı Duası

Abdest Alırken Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Abdest Alırken Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Ateş Düşürmek İçin Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Ateş Düşürmek İçin Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

İftar Duası Okunuşu ve Anlamı

İftar Duası Okunuşu ve Anlamı

Cinsel İlişki İçin Okunacak Dua

Cinsel İlişki İçin Okunacak Dua

Nişan Duası Okunuşu ve Anlamı

Nişan Duası Okunuşu ve Anlamı

İmamı Azam Duası Okunuşu ve Anlamı

İmamı Azam Duası Okunuşu ve Anlamı

Cevşenül Kebir Okunuşu ve Anlamı

Cevşenül Kebir Okunuşu ve Anlamı

Ferec Duası Okunuşu ve Anlamı

Ferec Duası Okunuşu ve Anlamı

Sinirlenince Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Sinirlenince Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Asker Duası Okunuşu ve Anlamı

Asker Duası Okunuşu ve Anlamı