Şans Duası Okunuşu ve Anlamı
11 Temmuz 2024

Şans Duası Okunuşu ve Anlamı

Şansın açılması ve işlerinizin rast gitmesi için Rabbimize yönelip gönülden ve samimi bir şekilde dua ederiz. Şans ve kısmetin açılması için günlük düzenli okunması gereken birçok dua vardır. Rabbimiz, samimi ve gönülden yakaran kullarının dualarını kesinlikle geri çevirmez. Şansın açılması için okunacak dualardan biri olan bu tesirli duayı, günlük hayatımızda karşılaştığımız zorlukları aşmak ve şansımızın sürekli olması için dilimizden düşürmememiz gerekir:

"SÜMMES SEBİLA YESSERAHU."

Bu kısa duayı ezberleyerek, zor anlarımızda 3-5-7 defa okumamız yeterlidir. Bu tesirli duanın okunması gereken belirli bir sayısı yoktur. Günlük yaşamımızda zikir olarak sürekli okuyabiliriz. Örneğin, yolların açılması ve gideceğimiz yere çabucak, sağ salim ulaşmak için okunur. Konuklarımız gelecekse, hazırlığımızı zamanında yetiştirmek için, devlet dairelerinde işlerimizin kolaylıkla hallolması için ve şansın bizimle olmasını gerektiren birçok durumda okunabilen bir duadır.

Ancak bazı dileklerde okunmaz. Bu dilekler arasında, sevgilim beni daha çok sevsin, sevdiğimden sürekli haber alayım, sevgilimle hemen evleneyim gibi dilekler yer alır. Bu tesirli dua yalnızca dünya hayatında işlerin kolay ve rast gitmesi için okunur.

Şans, Rızık, Başarı ve Servet İçin Okunacak Dualar

Şans, rızık, başarı ve servet için okunabilecek bazı dualar şunlardır:

  • "Ve atakum min kulli ma se'eltumuh ve in teuddu ni'metallahi la tuhsuha, innel insan ele zalumun keffara." (Kur'an-ı Kerim 14: 34)
  • "La ilahe illallahü vallahü ekber subhanallahi vel hamdu lillahi ve estağfirullah'ellezi la ilahe HÜvel evvelü vel ahiru vez zahiru vel batınu ve hüve bi külli şey'in alim."
  • "Vellezine cahedu fina le nehdiyennehum subulena ve innallahe le meal muhsinin" (Kur'an-ı Kerim 26: 69)
Şansınızın olmadığını düşünüyorsanız, planladığınız işler istediğiniz gibi gitmiyorsa, kısmetinizin kapalı olduğunu düşünüyorsanız, kısmetiniz bağlanmışsa, mutsuz ve üzgünseniz aşağıdaki duayı okumayı kendinize alışkanlık haline getirin. Çok kısa sürede ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.

"Allahümme ya rabbi bi cahi sahibilvesileti seyyidina ve nebiyyina ve habibina ve kurrati uyunina ve nuri ebsarina habibike Muhammed'inil Mustafa ve rasulikel mürteda ve nebiyyikel mücteba havil halena ila ahsenil hali ya muhavvilel havli vel ahval."

Rızık Büyütmek İçin Salavat-ı Nurul Envar

Her farz namazından sonra bir defa okunur. Şans getiren bir salavattır.
"Allahümme salli ala nuril envar ve sirril esrar ve miftahi babi'l ethar ve ashabihil ahyar. Adede in'amillahi ve ifdalih."

Bu Salavatın Faydaları Nelerdir?

Servet büyütebilirsiniz. Geçim darlığı çekenler okursa rızıkları artar, istekleri ve niyet ettikleri dileklerine kolaylıkla kavuşabilirler. "Salavat-ı Nurul Envar" her farz namazdan sonra bir kez okunur ve şans getiren bir salavattır.

Hem Kısmet Hem Şans Duası

Kısmetin ve şansın sürekli açık olması için, 2 rekât hacet namazı kılındıktan sonra "1000 defa La İlahe İllallah ya Hayrel Halas Muhammedurresulullah ya Hızır İlyas" denir. Daha sonra 1000 defa "Şad Şeydali ya Ruha Evredin ya Ruh Bi İzzeti Baruh" okunur.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Ahmet

22 Mayıs 2024 Çarşamba

Mrb hep başıma olumsuz şeyler geliyor sizce nedendir dua edermisiniz benim için artık bıktım

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Ahmet Bey,

Hayat bazen zorluklar ve olumsuzluklarla dolu olabilir, bu herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Önemli olan pes etmemek ve bu zorlukların üstesinden gelmek için çaba göstermektir. Dua etmeyi sürdürün ve pozitif düşüncelerle hareket etmeye çalışın. Umarım her şey en kısa zamanda daha iyiye gider. Kendinize iyi bakın.

Selamlar,

soru

sinanyurteri

22 Mayıs 2024 Çarşamba

Şans diye bir şey varmıdır dinimizde ?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

sinanyurteri, bu konu hakkında farklı görüşler mevcut. İslam'da her şeyin Allah'ın takdiriyle olduğuna inanılır. Yani, yaşadığımız olayların rastlantı eseri değil, Allah'ın planı dahilinde gerçekleştiği düşünülür. Bu yüzden "şans" kavramı, dinimizde daha çok "kader" ve "nasip" gibi terimlerle ifade edilir. Allah'ın dilemesiyle her şeyin mümkün olduğuna inanılır. Dolayısıyla, "şans" kavramından ziyade Allah'ın takdiri ve hikmeti öne çıkar.

2. Cevap
cevap

Polathan

Merhaba, İslam dinine göre şans diye herhangi bir durum yoktur. Bu günümüzde insanlar arasında belirtilmiş ve artık hemen hemen herkesin kullandığı ve inandığı bir durum haline gelmiştir.

3. Cevap
cevap

Ebu Cehil

Merhaba , sinan yurteri şans diye birşey yoktur . Bu benim fikrim şans diye söyleyen kişisel gelişimci yazarlar evrene kafayı takmış kişiler . O yüzden bence şans değil allah veriyor tüm güzellikleri öncelikle buna kalben inanmak gerekir . Yani tüm güzelliklerin yaratıcısı allahtır .

soru

berna

13 Mayıs 2024 Pazartesi

arkadaşlar ben bu duaları başkası için okusam olurmu acil cevapp

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Elbette Berna hanım, duaları başkası için de okuyabilirsiniz. Duaların başkasına faydası dokunması için yapılması son derece anlamlı bir davranıştır. Allah kabul etsin.

soru

Kamil firtina

07 Mayıs 2024 Salı

Sans ve kismetimi nasil acarim

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Kamil firtina,

Sans ve kismetini açmak için birkaç öneride bulunabilirim. Öncelikle, pozitif düşünce tarzı geliştirmen önemlidir. Olumlu düşünmek, enerjini yükseltir ve seni daha iyi fırsatlara çeker. Hedeflerini belirle ve bu hedeflere ulaşmak için adım adım plan yap. Kendine güven ve yeteneklerini geliştirmeye devam et.

Aynı zamanda, sosyal çevreni genişletmek de önemli. Yeni insanlarla tanışmak, farklı bakış açıları kazanmanı sağlar ve yeni fırsatlar yaratabilir. İyi ilişkiler kurarak, insanlardan yardım almak ve onlara yardım etmek, şansını artırabilir.

Son olarak, sabırlı ol ve pes etme. Başarı ve kısmet bazen zaman alabilir, bu yüzden kararlı ol ve çabalarını sürdür. İyi şanslar dilerim!

2. Cevap
cevap

Kambin

Merhaba Kamil Bey. Şans kısmet kendi isteğimizle açılmaz. İmanın şartlarından biri kaza ve kadere imandır. Yani herkez doğmadan kaderi yazılmıştır.

soru

Huriye yonca

03 Mayıs 2024 Cuma

Kısmetim ne zaman açılacak

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Yonca,

Kısmet konuları çok kıŞŸisel ve karmaŞŸık olabilir. Herkesin hayat yolculuğu farklı ve kısmetin ne zaman açılacağı da çok çeŞŸitli faktörlere bağlı. Eğer kendine inanır, olumlu düŞŸünür ve hayata pozitif bir yaklaŞŸımla bakarsan, kısmetinin daha çabuk açılacağını görebilirsin. Ayrıca, yeni insanlarla tanıŞŸmak ve farklı deneyimlere açık olmak da kısmetinin açılmasına yardımcı olabilir. Sabırlı ol ve hayatın getireceklerine hazır ol.

Sevgiler,

2. Cevap
cevap

yokki

3 vakte kadar :-)

soru

Özler

03 Mayıs 2024 Cuma

Evlenmek istiyorum ama olmuyu

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Evlenmek önemli bir karar ve süreçtir, Özler. Belki de şu an doğru kişiyle karşılaşmamış olabilirsin ya da zamanlaması uygun olmayabilir. Önemli olan sabırlı olmak ve kendini bu konuda zorlamadan doğal akışına bırakmak. Uygun zamanı geldiğinde ve doğru kişiyle tanıştığında her şey yoluna girecektir. Kendine güven ve hayatın getireceklerine açık ol.

2. Cevap
cevap

Takdir

Şans ve kısmetin devamlı açık olması için Abdest alınır. Ardından 2 rekat şeklinde hacet namazı kılınır. Namaza başlarken Niyet ettim kısmetimin ve şansımın açılması için 2 rekat hacet namazı kılmaya söylenmelidir. Namaz bittikten sonra 1000 kere La ilahe illalah ya Hayrel Halas Muhammedurresulullah Ya Hızır İlyas söylenmelidir.

soru

Satılmış

01 Mayıs 2024 Çarşamba

Tüm.nasiplerimin.açılması.için.duallar.istiyorum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sevgili Satılmış,

Dileklerinin gerçekleşmesi ve nasiplerinin açılması için en içten dualarım seninle. Umarım her şey gönlünce olur ve hayal ettiğin güzel günlere kavuşursun. Duaların kabul olsun.

Sevgilerle,

2. Cevap
cevap

Eylül Sena

Merhaba, satılmış inşallah nasibiniz ayağınıza gelir. Allahtan en güzel kişisini istemek yerine en hayırlısını istemek en güzel olandır. Sizde başkası için bolca dua edin çünkü allah başkısı için dua eden kuluna daha çok verir.

soru

Gökhan

30 Nisan 2024 Salı

ALLAHIMIZA VE PEYGAMBERİMİZE inancım,, sevgim saygım sonsuz,,, ama terince kulluk görevlerimi yerine getiremiyorum,,,belki tembelliğimden ama kesinlikle inancım olmadığından değil,,, bu gün on numara oynucam,,, mutlaka ve mutlaka para çıkması için dua ediyorum,, artık parazıklık ve borcun son demine raptesine geldim,,RABBİM BUGÜN HIZIR ALEYHESSELAM EFENDİMİZİ GÖNDERMESİNİ DİLİYORUM VE ARZU EDİYORUM,,, LÜTFEN SİZLERDE BENİM ADIMA DUA EDİN ,,, yoksa borçlarım yüzünde hapse giricem,aile ve çevreme rezil olucam ve kimsenin yüzüne bakamıcak hale gelicem,,,
ne olur sizlerde benim için RAABBİMİZE DUA EDİN,,,...

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Gökhan Bey,

Öncelikle düşüncelerinizi ve duygularınızı paylaştığınız için teşekkür ederim. İnanç ve ibadet konularında herkesin kendi içinde yaşadığı zorluklar olabilir, bu çok doğal. Maddi sıkıntılar insanı gerçekten bunaltabilir ve bu durumda dua etmek, manevi destek aramak oldukça anlaşılabilir bir durum. Umarım en kısa zamanda maddi sıkıntılarınızı aşar ve huzura kavuşursunuz. Sizin için dua edeceğim. Allah yardımcınız olsun.

2. Cevap
cevap

Öner

Öncelikle Rabbim yardımcınız olsun. İşlerinizi yoluna koysun ve biran önce borçlarımızı ödeyin inşaallah. Tabi borçlarınız hangi yolla yolla oluştuğunu bilmiyorum ama daha son noktaya gelmeden ayağını yorganına göre uzatmak gerekir. İşler daha da kötüye varmadan önlemler alınmalı. Şunu da unutmayalım imtihan dünyası böyle de düşünebilirsiniz. Bu da sizi rahatlatabilir.

soru

Gülden

29 Nisan 2024 Pazartesi

Allahım dan önce sağlık huzur ogularimin iyi bir okulda okuması şansımizin açılması ve paramizin çoğalmasını Rabbim nasip eder inşallah cümlesine ve bana ve tüm sevdiklerine Amin

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Amin, Gülden Hanım. Dileklerinizin gerçekleşmesini ve Allah'ın size ve sevdiklerinize sağlık, huzur ve başarı getirmesini dilerim. Umarım çocuklarınız da en iyi şekilde eğitim alır ve gelecekte hayallerine ulaşır. Dualarınız kabul olsun.

2. Cevap
cevap

Vaid

Amin bende kendi oğlum için hep aynı duayı ediyorum. Çünkü bir insanın tüm donanimlara sahip olmasi bazen yetmiyor . Birazda şans lazim o yuzden de insan önce evladini sonra kendini dusunuyor . allah tüm annelerin dyalarini kabul edermiş. Rabbim çocuklarimiza güzel bir gelecek nasip eder. İnşallah .

soru

İDİL EMEK

25 Nisan 2024 Perşembe

O GÜZEL ALLAH HEPİMİZE YARDIM ETSİN. HER ZAMAN ONA SIĞINIRIZ.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Amin Idil Emek, duana yürekten katılıyorum. Hepimiz zor zamanlarımızda ona sığınır ve ondan yardım bekleriz. İnşallah her daim yanımızda olur ve bize güç verir.

2. Cevap
cevap

Öztoygar

Allah her zaman kulunun yanındadır. insan ne zaman dara düşse Allah a sığınır ve ona dua eder bu şekilde hem kalbi huzura erer hem de Allahın izni ile dertlerinden kurtulur.

soru

Sener

13 Nisan 2024 Cumartesi

Merhaba sansduvasi varmi ben oylebiryok biliyor

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Sener,

Evet, sans duası olarak bilinen dualar mevcut. Bu dualar, insanların hayatlarında daha fazla şans ve başarı elde etmelerine yardımcı olabileceğine inanılan dualardır. Ancak, bu tür duaların etkisi kişinin inancına ve niyetine bağlıdır. Eğer inanıyorsan, kalpten ve samimi bir şekilde dua etmek senin için olumlu bir etkide bulunabilir. ޞansın seninle olması dileğiyle.

Sevgiler,
[Senin adın]

2. Cevap
cevap

Oğansoy

şansımızın olması için dilden düşürmememiz gereken dua” SÜMMES SEBİLA YESSERAHU.’’

Bu duayı ezberleyerek her an okunabilir.

“Ve atakum min kulli ma se’eltumuh, ve in teuddu ni’metallahi la tuhsuha, innel insan ele zalumun keffar” ( Kuran- ı Kerim 14: 34)

Ve daha bir sürü bunun gibi kısa dua vardır. İstediğinizi okuyabilirsiniz.

soru

abdullah

11 Nisan 2024 Perşembe

şansızım işim iyi gıtmıyor okuluma dersıme calısamıyorum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Abdullah,

Öncelikle, böyle zor bir dönemden geçiyor olman gerçekten üzücü. Ancak unutma ki bu tür dönemler herkesin hayatında zaman zaman karşılaştığı durumlardır. Öncelikle, kendine biraz zaman tanı ve moralini yüksek tutmaya çalış. Belki küçük adımlarla başlamayı deneyebilirsin; örneğin, günlük çalışma planları yaparak ve bu planları uygulayarak kendine olan güvenini yeniden kazanabilirsin. Ayrıca, çevrendeki insanlardan destek almayı da ihmal etme. Başarılarının devamını diliyorum.

2. Cevap
cevap

İndira

Merhaba , abdullah bey dönem dönem şanslarımız inişe geçebiliyor , buda bizim azmimizi kırabilir , ancak bu geçiçi bir süreçtir hep bir şansızlık sürüp gitmez önce buna inanın , bu süreci bolca dua ederek çok daha huzurlu atlatabilirsiniz . Umudunuzu hiç bir zaman yitirmeyin iyi akşamlar .

soru

canan

05 Nisan 2024 Cuma

ALLAH hepimizin yardımcısı olsun dualarimiz kabul şansımız bol olsun...

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Teşekkürler Canan. Duaların hepimiz için kabul olmasını dilerim. Umarım hayatımızda karşılaştığımız her zorlukta Allah yardımcımız olur ve şansımız hep bol olur. Sevgiler.

2. Cevap
cevap

Fahim

canan kardeşim islamiyette şans diye bir şey yoktur. Tevafuk vardır. Allah hiç bir şeyi şansa veya tesadüfe veya bırakmaz. Kaza ve kader vardır. Vakti ve zaman gelince Allah'ın izniyle olur.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Düşmana Karşı Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Düşmana Karşı Okunacak Dua Okunuşu ve Anlamı

Evlilik Duası Okunuşu ve Meali

Evlilik Duası Okunuşu ve Meali

Başarılı Olma Duası Okunuşu ve Anlamı

Başarılı Olma Duası Okunuşu ve Anlamı

Rabbena Atina Duası Okunuşu ve Anlamı

Rabbena Atina Duası Okunuşu ve Anlamı

Bebek Olması İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Bebek Olması İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Kenzül Arş Duası Oku

Kenzül Arş Duası Oku

Güncel

Sivilce Duası Okunuşu ve Anlamı

Sivilce Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

Hapisten Kurtulma Duası Okunuşu ve Anlamı

Hapisten Kurtulma Duası Okunuşu ve Anlamı

Lebbeyk Duası Okunuşu ve Anlamı

Lebbeyk Duası Okunuşu ve Anlamı

Sigarayı Bırakma Duası Okunuşu ve Anlamı

Sigarayı Bırakma Duası Okunuşu ve Anlamı

Güzellik Duası Okunuşu ve Anlamı

Güzellik Duası Okunuşu ve Anlamı

Rızık Duasının Okunuşu

Rızık Duasının Okunuşu

Korunma Duası Okunuşu ve Anlamı

Korunma Duası Okunuşu ve Anlamı

Müşteri Gelmesi İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Müşteri Gelmesi İçin Dua Okunuşu ve Anlamı