Diş Ağrısı İçin DuaDiş ağrısı için dua edilmesi ağrının bir nebze azalmasına veya ağrının geçmesine yardımcı olacaktır. Dua, hastalıkların şifası için ve de iyileşme sürecinin hızlanması için okunmalıdır. Nedeni ise ağrıyı veren Allah hiç şüphesiz şifasını da verecektir. Şifayı Allah istemek ve ağrının gitmesi için duanın yanında da tıbbi müdahale almak ve diş ağrısı için tedavi olmak gerekir. Eğer diş ağrısının başladığı anda sağlık kuruluşuna gitmek gibi bir imkanız yok ise bu durumda yapılacak en şey dua etmek olacaktır. Diş ağrısının giderilmesi için bir kaç çeşit dua vardır. Bu dualardan bazıları sahih hadis kaynaklı olup okunması tavsiye edilmiştir.

Diş ağrısı kişiye dayanılmaz acı veren ve kişinin güçten düşmesine neden olan bir durumdur. Bu ağrıda çoğunlukla uykuya geçiş saatinde ve gece başlayıp kişiyi savunmasız bırakır. Evinizde diş ağrısı için kullandığınız bir ağrı kesici ilacınız varsa ilacı içip ardından dua etmeniz ağrının geçmesini hızlandıracaktır.

Diş Ağrısı İçin Okunması Tavsiye Edilen Dualar;
  • ''Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.'' Bu duayı okurken sağ elinizin işaret parmağını ağrı çekmenize neden olan dişin üzerine koyup okuyun. Parmağın özellikle ağrıyan dişin üzerinde durması gerekiyor.
    Diş Ağrısı İçin Dua

    Eğer ağrı duayı ilk okuduğunuz da geçmedi ise bir kaç kere daha okumayı deneyebilirsiniz.
  • “Ve tera’l-cibale tehsebuha camideten ve hiye temurrumerra’s- sihab. Sun’allahillezi kule şey’in innehu habirun bima tef’elun.” Bu dua da aynı zamanda ayet-i kerimedir ve okunmasında fayda olacaktır. Bu duayı da diğer dua da olduğu gibi aynı şekilde, parmağınızı ağrıyan dişinizin üzerine okuyabilirsiniz. Yahut bir suyun içerisine 3 veya 7 defa okuyup dualı suyu içebilirsiniz. 
  • ‘’Ve nünezzilü minel u’ani ma hüve şifaün ve rahmetün lilmü’miniyye üskün eyyühel vec’u billahillezi lehü ma sekeni filleyli venneharive sallallahü ala seyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve selemle.’’ Diğer dualardan farklı olarak tuzun üzerine okunan ve diş ağrısının dindirilmesine yardımcı olan bu duayı bir yemek kaşığı dolusu sofra tuzuna okuyun. Ardından tuzu bir su bardağına ilave edip üzerini su ile tamamlayın. Suyun üzerine de 7 defa fatiha suresini okuyup karıştırın. Hazırlanılan suyun bir miktarını ağzınıza alın ve gargara yapın. Ağrıyan dişe temas edecek şekilde gargara yapın.
  • Yasin-i şerifin 78. ayeti olan '' Ve darabe lenaa meselen ve nesiye halkah, kaale men yuhyil ızaame ve hiye ramiym'' duasını 3 defa okuyun. Bu bir ayeti kerime olduğu için ve o an okumaya el verişli bir durumuz yoksa yakınız da ki kişilerden sizin için okumasını isteyin.

Yayınlanma Tarihi : 03.11.2014 04:12:07

Diş Ağrısı İçin Dua Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

14 Yorum Yapılmış "Diş Ağrısı İçin Dua"

Gülay

Cevap Sayısı: 0
Lütfen benim için de okuyun dişim çok ağrıyor birçok kötü hastalık anlattım ama bu diş ağrısı çok fena okursanız sevinirim

2017-10-08

Kullanıcı oyu: 4,5

Mustafa

Cevap Sayısı: 0
Allah razı olsun bu duayı paylaşandan

2017-09-08

Kullanıcı oyu: 4,5

miraç

Cevap Sayısı: 0
lütfen bana dua okuyun dişim çok ağrıyo günlerdir doğru düzgün yatamıyorum

2017-09-06

Kullanıcı oyu: 4,5

Canan

Cevap Sayısı: 0
Dsim cok agriyor agridan duramiyom lutfen benim icin dua edin

2017-08-23

Kullanıcı oyu: 4,5

buse

Cevap Sayısı: 0
Allahim herkese yardim etsin bu dis agrisi cok kotu

2017-08-05

Kullanıcı oyu: 4,5

Elif

Cevap Sayısı: 0
Bu duaları okurken diş ağrım biraz azaldı

2017-07-17

Kullanıcı oyu: 4,5

Gülcan

Cevap Sayısı: 0
Çok sağolun bu duayı okuyunca diş ağrım azaldı:-)

2017-06-25

Kullanıcı oyu: 4,5

semra

Cevap Sayısı: 0
Oruçluyken disim ağrıyordu bu duaları okuyunca hafifledi Elhamdülillah

2017-06-21

Kullanıcı oyu: 4,5

mustafa

Cevap Sayısı: 0
gerçekten azaldı çok şükür Allahım

2017-05-03

Kullanıcı oyu: 4,5

Serhat balci

Cevap Sayısı: 0
Allah razi olun dis agrim azaldi

2017-04-15

Kullanıcı oyu: 4,5

merve meryem

Cevap Sayısı: 0
dişim ağrıyodu 5 dakikada geçti allaha şükür

2017-04-02

Kullanıcı oyu: 4,5

Yağmur

Cevap Sayısı: 0
Allahım Nolur Dişim Çekilicek.Dişimin Eti Şişti.Şu Dişi İyleştirde Çektirmeyelim.:(((8

2017-01-14

Kullanıcı oyu: 4,5

Metin

Cevap Sayısı: 0
Allahım nerde dışı ağryan bir kulun varsa ona acil şifalar ver amin dış agrsı çok pis ya evlat acısı gibi mübarek

2016-05-17

Kullanıcı oyu: 4,5

mehmet

Cevap Sayısı: 0
hocam bu uyku duası olmasın ağrım hala var ama uykum geldi:)...

2015-12-25

Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Nazar Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Kasım - 2017